WEIDEX YAKLAŞIMIN DEVRİMSEL GÜCÜ VE HİZMETLERİ İLE KRİPTO DÜNYAYA GİRİŞ ARTIK DAHA KOLAY

 

Günümüzün küreselleşme sürecinde teknolojinin inanılmaz hızı ve gelişmesi dünyamızda her alan ve sektörde etkisini her geçen gün daha fazla hissettirmektedir. Sağlıktan eğitime, spordan tarıma kadar artık her iş ve sektör artık teknolojiyi daha çok kullanmakta, insanlığa daha çok ve hızlı fayda sağlayabilmek adına çaba sarf etmektedir. Özellikle internet ve bize getirdiği avantajları sayesinde bütün iş ve işlemlerimizi daha hızlı yapabilme imkânına kavuşurken, bilgiye ve istediğimiz veriye de her zamankinden daha çok ulaşabilir olduk. Bu gelişmeler sayesinde özellikle finans ve yatırım işlerimizde dijital dünyaya taşındı. Şirketler ve işletmeler ise artık coğrafi sınır tanımaksızın ticari işlemlerini, üretim, pazarlama, reklam ve satış için bütün dünyayı bir pazar olarak kabul etmekteler. Durum böyle olunca artık satış, pazarlama ve finans işlemleri de dijital dünya üzerinden yürütülmeye başladı. Bu süreçte ortaya çıkan yeni nesil teknoloji olan blok zinciri ise sunduğu şeffaflık, hızlılık, ekonomik ve güvenli oluşu ile birlikte iş dünyasının tamamen dikkatini çekti. Özellikle kripto paraların da arkasında olan bu teknoloji sayesinde geleneksel bankacılık işlemleri yerine kripto paralar finans dünyasından yer etmeye başladı ve bu süreçte de kripto değişim borsaları önem kazandı. Burada güven, hızlılık, müşteri memnuniyeti, şeffaflık ve daha ekonomik oluşu önem kazandı. Aslında insanların kafasında kripto değerlerini güvenle yatırabilecekleri, çekebilecekleri gerçek para cinsine çevirebilecekleri borsalar ve platformlar önem kazandı. Ancak kripto para birimi değişimindeki zorluklar bu pazardaki büyümenin önündeki en büyük engel olmaktadır. Kötü likidite, zayıf piyasa düzenlemeleri, uzun uyumluluk ve karmaşık entegrasyon, kripto para alanındaki zorluklardan bazılarıdır. Bu problemler kripto pazarın şu ana kadar küresel olarak kabul edilmemesinin nedenleri arasında gösterilmektedir.

İşte bu süreçte durumu ve problemleri çok iyi analiz eden ve kripto para dünyasında devrim yaratacak hizmetler sunmayı amaçlayan WeiDex yaklaşımı ortaya çıktı.

Kısaca WeiDex, müşterilerinin kripto varlıklarını tutmak için üçüncü taraf bir hizmete güvenmek zorunda bırakmayan bir döviz piyasasıdır. Burada işlemler akıllı sözleşmeler olarak adlandırılan otomatik bir süreç aracılığıyla doğrudan kullanıcı (eşler arası) arasında gerçekleşecektir. WeiDex tam özellikli merkezi olmayan bir değişim (DEX) borsası olmasının yanında üst düzey güvenlik, tam şeffaflık ve açık kaynak mantığını da garanti edecektir. Burada söz konusu olan merkezi olmayan değişimin arkasındaki ana fikir ise üçüncü tarafın aradan çıkarılmasıdır. Bu platform kapsamında e-posta, isim veya kimlik numarası gibi kişisel verilerinizin toplanmasına gerek yoktur.  Bütün süreçler akıllı sözleşmeler tarafından yürütülür.  Bu nedenle sadece kullanıcılar kendi varlıklarını kontrol edebileceklerdir ve dışarıdan bir müdahale de neredeyse imkânsızdır.   WeiDex tüm Ethereum tabanlı tokenlerI desteklemekle beraber yıl sonuna kadar Neo tabanlı tokenları da destekleyecektir.

Weidex’in ortaya çıkış amacı en iyi ve en şeffaf ticaret hizmetini sunmaktır.  Bu süreçte Weidex’in bazı özelliklerini sizlerle paylaşacak olursam bunlardan ilki, decentralize olmasıdır.  Blok zincirinde depolanan tüm varlıklar ve alım satım mantığı içerisinde hiçbir manipülasyon mümkün değildir. İkinci özelliği referans sistemi bonusu imkânının olmasıdır. Yani bir arkadaşınızı davet ettiğinizde ve onların döviz alım satım ücretinin% 20’si cüzdanınıza gidecektir. Üçüncü özelliği açık API’dir. Burada da uzak sistemlerden platforma bağlanabilir ve kullanabilirsiniz. Dördüncü özelliği ise düşük ücretlendirmedir. Burada belirlenen % 0,1 -% 0,2 arasındaki işlem ücretleri piyasanın çok altındadır. Ayrıca, yeni ERC20 tokenları için ucuz listeleme ücretleri bulunmaktadır. Beşinci olarak yüksek kullanılabilirlik sunmaktadır. Çünkü yılda 365 gün 24 saat hiç durma süresi veya sistem bakım periyodu olmadan kesintisiz hizmet sunacaktır. Aynı zamanda 24 saat üzerinden müşteri desteği ve mevcut sorunlara hızlı yanıt sunacaktır. Ayrıca tek bir işlem ücreti karşılığında çoklu işlem ve sipariş özelliğini de kullanabileceksiniz.  Bu özellik sayesinde hem çok daha ekonomik işlem yapabilirken hem de zamandan tasarruf edebileceksiniz.

Bu platform kapsamında verilecek hizmet araçları olarak da kullanılacak uygulamaları ise sıralayacak olursak;

 • REP: Augur, müşterilerin tahmin pazarlarını güvenli bir şekilde oluşturmalarına müsaade etmektedir.
 • 0x: ERC20 tokenlerının ethereum blok zincirinde işlem görmesini sağlayan açık bir protokoldür.
 • STORJ: Yeni nesil merkezi olmayan uçtan uca şifreli nesne depolamadır.
 • OMG: OmiseGO, merkezi, merkezi olmayan OMG ağı aracılığıyla finansal katılımı ve birlikte çalışabilirliği sağlamaktadır.
 • BAT: Token bazlı çeşitli reklam ve dikkat tabanlı hizmetleri elde edebilme amaçlı olarak kullanılabilecektir.
 • GNT: Ethereum tabanlı CPU güç kiralama ağıdır.

Sonuç olarak bu proje hakkında daha fazla bilgi almak ve teknik özellikleri incelemek için  web sitesini https://weidex.market  ve teknik raporuna https://weidex.market/images/whitepaper.pdf göz atabilirsiniz.

Token ve ICO Bilgiler

ICO ve Token ile ilgili daha fazla bilgi almak ve teknik özellikleri incelemek için  web sitesini https://weidex.market  ve teknik raporuna https://weidex.market/images/whitepaper.pdf göz atabilirsiniz.

Token İsmi: WeiDex

Token Sembolü: WDX

Toplam Token Miktarı: 50.000.000 WDX

Token Tipi: ERc-827

Yol Haritası

Takım

Proje ekibi ile ilgili daha fazla bilgi almak ve teknik özellikleri incelemek için  web sitesini https://weidex.market  ve teknik raporuna https://weidex.market/images/whitepaper.pdf göz atabilirsiniz.

Referanslar

İnternet Sitesi: https://weidex.market

Teknik İnceleme: https://weidex.market/images/whitepaper.pdf

Telegram: https://t.me/joinchat/IvU-mxJSkHeHzcms-S1ZYQ

Facebook: https://www.facebook.com/WeiDex-163716047661387/

Twitter: https://twitter.com/weidex2

Bitcointalk Ann : https://bitcointalk.org/index.php?topic=4638484.0

Bitcointalk Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4591905.0

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

3 thoughts on “WEIDEX YAKLAŞIMIN DEVRİMSEL GÜCÜ VE HİZMETLERİ İLE KRİPTO DÜNYAYA GİRİŞ ARTIK DAHA KOLAY

  Nüket Aksan

  (2 Ekim 2018 - 14:43)

  Kısa ve net, trik noktaların hepsine değinmişsiniz. Elinize sağlık güzel yazı

  Sevtap Atan

  (9 Ekim 2018 - 12:51)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Öget Arif

  (24 Ekim 2018 - 00:15)

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir