HEM REKLAMSIZ HEM DE DAHA GÜVENLİ BİR İNTERNET DENEYİMİ İÇİN ONLINE PLATFORMUNUN DEVRİMSEL ÖZELLİKLERİ İLE TANIŞIN

 

Günümüz dünyasında teknolojik gelişmeler birbirini takip etmektedir. Bu değişikler sağlıktan eğitime, tarımdan sanata kadar her alanda devrimsel değişik ve yenilikleri de beraberinde getirmektedir. Özellikle internetin devrimsel bir şekilde hayatımıza girmesiyle birlikte artık bilgi ve veriye ulaşmak her zamankinden daha hızlı ve rahat olmaktadır. Artık her türlü iş ve işlemimiz internete taşınmış ve büyük bir konfor ile beraber kısa zamanda saatlerimizi hatta bazen günlerimizi alacak faaliyetlerimizi halletme fırsatı bulmaktayız. İnternet ile beraber firmaların, işletmelerin ticari faaliyetleri, reklam, pazarlama ve satış yöntemleri de değişmiştir. Eskisi gibi gazete ilanları ya da basılı dokümanlar yerine sosyal medya platformları ve internet üzerindeki reklam kampanyaları daha fazla tutulmaya başlamıştır. Özellikle dünya nüfusunun yarısından çoğunun internet imkânının olması ve mobil telefon kullanımın her geçen yıla göre inanılmaz derecede artması internet reklamcılığının çok fazlaca kullanılmasına yol açmıştır. Ancak bu kadar fazla kullanılması da İnternet’teki reklamlara yönelik bizlerin yani kullanıcıların duyarlılığının azalmasına neden olmaktadır.  Yapılan araştırmalara göre internet kullanıcıların çoğu, reklamların giderek arttığını ve pop-up reklamlar nedeniyle çoğunlukla tarayıcılarını kapattıklarını söylemektedirler.  Artık özellikle sıkıcı ve yıkıcı olması, güvenlik sorunlarına yol açması ve yükleme süresini ve bant genişliğini etkilemesi nedeniyle reklamlara tahammül edememekteyiz.

Ek olarak hepimizi tedirgin eden en önemli problem güvenlik ve gizlilik konularında duyduğumuz endişedir. Çünkü genelde biz kullanıcıların davranış verilerinin daha sonra belli amaçlar taşıyan şirketlerin yararına ve kullanımları için takip edildiğini ve kaydedildiğini bilmekteyiz. Teknoloji ilerledikçe artan sofistike izleme teknikleri hepimizin ilgi alanlarını, niteliklerini, alışveriş etkinliklerini, ziyaret edilen yerleri vb. izleyebilecektir. Ayrıca, bizler toplanan verilere erişemeyiz ve yanlış toplanan bir veri olması durumunda da düzeltme yapamamaktayız. İşte günümüzde her gün kullandığımız internet siteleri maalesef bizleri rahatsız etmekte ve ihtiyacımız olduğunu düşündükleri şeyleri  bizlere satmaya çalışan reklamlarla boğuşmak durumunda bırakmaktadır. Yine birçok sitede gizli virüsler ile dolandırıcılık içeren reklamlar veya madencilik ile ilgili işlemler bulunmaktadır. İşte bütün bu süreci iyi analiz ederek problemleri tespit eden Online.io yaklaşımı internette çığır açacak bir yenilik yapmayı, özellikle tarama deneyimini değiştirerek, çok daha hızlı, izlenebilir olmayan, kötü amaçlı yazılımların olmadığı ve reklamların yer almadığı bir hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Bu süreçte ise internet sitesi operatörleri, birçok ölçeklenebilir, saydam ve bütünüyle hesap verebilir yeni nesil blok zinciri teknolojisine dayanan online çözümünü uygulamak suretiyle değiştirilebilen reklamlardan önemli miktarda gelir elde edebileceklerdir. Böylece siteyi ziyaret edenlerin sayısına göre adil bir ücret alabileceklerdir. Burada sayfalar ve site ile olan etkileşim, spam içerikli internet sayfalarının aksine, daha kaliteli bir ortam oluşturacaktır. Sonuç olarak ise topluluk için yeni bir web sitesi derecelendirme sistemi geliştirilerek ziyaret edeceğiniz internet sitelerinin kalitesine karar verebilme şansınız olacaktır. Bütün bunlardan sonra ise harcadığınız zamanı ve stresi azaltacak ve daha değerli internet sayfalarına ayıracak daha fazla zamanınız olacaktır.

Burada özellikle belirtmekte fayda olan bir konu da Online platformunun Ethereum tabanlı olmasıdır. Böylece tam şeffaflık ve hesap verebilirliği garanti edebilecek Ethereum platformundan standart ERC20 tokenları kullanılacak ve tüm işlemler blok zincirinde görünecektir. Ayrıca şu anda, internet kullanıcıları, abonelikleri aracılığıyla veya dijital reklamlar gibi şeffaf olmayan ücretlerle internette gezinebilmek için ödeme yapmaktadırlar. Ancak bu platformda web kullanıcıları hem reklamsız bir internetin keyfini çıkarırken hem de web operatörleri finansal ödüllerden yararlanabileceklerdir.

Bu platformun sunduğu en güzel avantajlardan biri de izleme olmamasıdır. Küreselleşen dünyada şirketler maalesef şeffaflık düzeyi az olan çevrimiçi izleme ve davranışsal profil uygulamalarını benimsemişlerdir. Böylece hem finansal hem de sağlık kayıtları gibi çok hassas ve önemli bilgiler genellikle toplanmakta, böylece kullanıcıların mahremiyetlerine ilişkin birçok endişe de ortaya çıkmaktadır. Burada sunulan çözüm, kullanıcıların etkinliğini gerçek zamanlı olarak izlemeyi sürdürme isteğini tamamen bozabilecek bir izleme komut dosyası engelleyici vasıtası ile sağlanacaktır.

Yine hepimizin internette sörf yaparken en çok korktuğu konuların başında virüs vb. zararlı yazılımların bilgisayarlarımıza bulaşma ihtimalidir. Çünkü özellikle internetin geniş kullanımı, hassas ve gizli bilgileri bir araya getirmeyi amaçlayan siber saldırılarında artmasına neden olmaktadır. Özellikle küreselleşme ile birlikte suç ta küreselleşmiş ve maalesef dijital ortam suça açık hale gelmiştir. Bundan dolayı bir siber saldırıyı gerçekleştirmek isteyen kişi genellikle gizli zararlı yazılım betikleri içeren virüs bulaşmış web sitelerini kullanmaktadırlar. Burada online platformunun sunacağı çözüm ise hem son kullanıcıların kişisel verilerini koruyabilecek hem de güvenliklerini artırabilecek özel olarak hazırlanmış bir kötü amaçlı yazılım önleme ve reklam engelleme komut dosyası kullanılmasıdır.

Yine bu platformun devrimsel olarak sunduğu yeniliklerden bir diğer ise çok hızlı tarama özelliğidir.

Özellikle kullanıcılar çevrimiçi reklamların tarama hızlarını yavaşlattığının farkındadır. Burada sunulan çözüm son kullanıcıların diğer özellikleri nedeniyle daha güvenli ve özel bir internette sörfün keyfini çıkarırken, reklam engelleyiciler ile reklamlar kullanıcıyı artık rahatsız etmeyecektir.  Ayrıca tarayıcı uzantıları ile ilgili problem de tarayıcı, reklam engelleyici, komut dosyası engelleyici, virüs koruyucu ve web cüzdanının birlikte kullanıcıya verilmesi ile çözülecektir.

Mobil uygulamalarda cüzdan, reklam engelleyici, izleme komut dosyası engelleyici ve virüs koruyucu olarak işlev görecektir. Ayrıca mobil uygulamalarda tarama deneyimini daha da geliştirmek için bir performans ve pil süresi artırıcı da bulunacaktır. Ek olarak platform kapsamında sunulan cüzdanlar tüm büyük işletim sistemlerinde ve tarayıcılarda çalışacaktır. Yine platform bünyesinde geliştirilmiş bir ticari sistem kullanılacak,  pazarda, diğer tüccarların bahse konu bu ticaret sistemine nasıl entegre edebileceğine dair ayrıntılı bilgileri de bulabileceksiniz. Son olarak tüccarlar, API veya shopify, prestashop, opencart, magento gibi hazır modülleri ve en popüler e-ticaret yazılım çözümlerini kullanabilecek ve bu sistem sayesinde kripto ödemeler kabul edilebilecektir.

ICO Bilgileri

 • Token Adı: OIO
 • Fiyatı: 1 OIO = 0,04 USD
 • Platformu: Ethereum
 • Kabul: ETH, BTC, LTC
 • Sof Cap: 5.000.000 USD
 • Hard Cap: 50.000.000 USD
 • Ön ICO: 15 Haziran 2018
 • ICO Tarihleri: 10 Temmuz 2018 ile 31 Temmuz 2018 arası

 

Referanslar

https://online.io/

https://online.io/download/OIO-Whitepaper.pdf

https://t.me/OnlineIO

https://www.facebook.com/Online.io/

https://twitter.com/OnlineIO_

https://www.linkedin.com/company/online-io-blockchain-technologies/

https://github.com/Online-io

https://medium.com/online-io-blockchain-technologies

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3452258

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

5 thoughts on “HEM REKLAMSIZ HEM DE DAHA GÜVENLİ BİR İNTERNET DENEYİMİ İÇİN ONLINE PLATFORMUNUN DEVRİMSEL ÖZELLİKLERİ İLE TANIŞIN

  Ateş Aycı

  (28 Eylül 2018 - 14:15)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

  Nehar Avşar

  (10 Ekim 2018 - 09:12)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

  Nehar Avşar

  (12 Ekim 2018 - 19:03)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Başarılı olacaklarıkonusunda şüphem yok.

  Çisem Atok

  (19 Kasım 2018 - 04:30)

  Soft capı geçerse yatırım yapmayı düşünüyorum. takibe aldım.

  İlma Aldağ

  (21 Aralık 2018 - 05:50)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir