ARAP DÜNYASINA DEVRİMSEL BİR PLATFORM MÜJDESİ: CRYPTOSOUK

Günümüz dünyasındaki sosyal, ekonomik, politik, kültürel gelişmelerin arkasında yatan en büyük güç olan küreselleşme sayesinde insanlar, şirketler, sektörler çok hızlı bir değişim sürecine girmişlerdir. Hiç şüphesiz bu değişimin arkasında teknolojinin inanılmaz bir hızla gelişmesi ve internetin devrimsel bir şekilde hayatımıza girmesi yatmaktadır. Bilgiye ve veriye ulaşmak her zamankinden daha kolay olduğu için dünyanın her yerindeki haberleri, gelişmeleri, yaşananları takip etme fırsatı bulmaktayız. Özellikle finans dünyası ve para piyasaları da başta olmak üzere teknoloji hayatımızın her alanına girmiştir. Özellikle yeni nesil teknoloji olan blok zincirinin devrimsel bir şekilde hayatımıza girmesi ile birlikte ortaya çıkan kripto para birimleri alıştığımız bankacılık sisteminin dışına çıkmamıza da vesile olmaktadır. Blok zincirinin sunduğu çok hızlı, şeffaf, güvenli ve ekonomik işlemler sayesinde kripto paralar hayatımızda yerini almaya başlamıştır.

Özellikle geçen sene bitcoin ve kripto paraların yakaladığı yüksek karlılık oranları dünyada herkesin gözünü bir anda kripto paralara çevrilmesine sebep olmuştur. Şu anda küresel bazda yaklaşım 500 milyar dolarlık hacme yaklaşan bu değerler hala hak ettiği değerlere ulaşamasa da yakın bir gelecekte geleneksel bankacılık sistemlerine rakip olma özelliğini sürdürülecektir. Ancak hala kripto paralar ile ilgili yanlış bilgilendirme, kripto para birimi alış satışlarının teknik bilgi gerektirmesi, genel olarak İngilizce olan kripto para platformlarında insanların kendi dillerinde işlem yapma imkanının olmaması, müşteri hizmetlerinde çok dilli hizmet verilememesi küresel anlamda kripto paraya ulaşmayı zorlaştırmaktadır.

Bu arada kripto para değişim borsalarının kullanışsız olması, nakit sorunu yaşaması gibi birçok sebep yeni bir yaklaşıma olan ihtiyacı ortaya koymaktadır. Ayrıca barındığı ekonomik potansiyel ile birlikte Arap dünyasına hitap eden bir platformun olmayışı da özellikle Ortadoğu ve Arap Dünyasının kripto paraya uzak kalmasına sebep olmaktadır. Ek olarak özellikle Orta Doğu’da, kripto para ile ilgili tüccarların ve yatırımcıların daha aktif olmaları için yeni bir platform arayışı içinde oldukları da göze çarpmaktadır. Buradaki beklenti bu platformun hem finansal piyasaların bir parçası olması hem de beklentilerini karşılayabilecek kolay bir ticaret ortağı olabilmesidir.  Bu süreçte bu platform hem müşterilerinin dilinden, yerel insanların geleneklerinden de anlayabilecektir.  İşte bu problemi çok iyi analiz eden ve duyulan ihtiyaca cevap vermek adına yola çıkan CryptoSouk yaklaşımı hem müşterilerinin ticari işlemlerini hızlı bir şekilde yürütme, adil fiyatlandırma, birinci sınıf müşteri hizmetleri, sonsuz iyileştirme ve sınırsız yaratıcılık sunma adına karşımıza çıkmaktadır.

Kısaca bu platformun Orta Doğu ve Arap diline uygun merkezi bir kripto para birimi değişimi için eşsiz bir fırsat olduğuna inanan proje ekibi, daha fazla likidite oluşturmak için alım satım ve piyasasına hız, güven ve şeffaflık getirmeyi de amaçlamaktadır. Aslına bakıldığında piyasadaki ilk on kripto borsasına bakıldığında yılda bir milyar dolarlık bir kar sağlamaları bu piyasanın avantajlarını göstermektedir. Bu da Cryptosouk yaklaşımı cezbetmektedir.

Bu platforma güç ve motivasyon veren en önemli etkenlerden biri de Orta Doğu’da, daha yüksek seviyede müşteri hizmeti bekleyen ve şifre, anahtar ve gibi küçük detaylarla ilgilenecek vakti olmayan büyük tüccarlar ve yatırımcıların bulunmasıdır. Buradaki yatırımcılar kripto para dünyasındaki önemsiz detaylara takılmak yerine güvenilir, kendi alanında uzman, bölgeye aşina ve kendi halkından olan, kendi dillerini konuşan ticaret platformları ile ortaklık kurmak istemektedirler.  Ancak bunların sağlanması halinde Orta Doğu’daki yatırımcıların gelişmekte olan kripto dünyanın ekonomik fenomenine katılabilmeleri mümkün hale gelecek. İşte Cryptosouk yaklaşımı, hem küresel hem de bölgesel forex ticaret deneyimini ve kesintisiz Arapça dil fırsatını sunabilecek teknoloji uzmanlarını ve güvenlik uzmanlarını içeren bir ekibi bir araya getirmek suretiyle Orta Doğu’nun ve Arap Dünyası’nın kapılarını kripto dünyaya açmıştır. Öncelikli olarak Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash, Zcash ve Monero ile başlayacak bu ticaret platformu daha sonra portföyünü geliştirebilecektir. Böylece kripto paraların herkes tarafından erişilebilir hale getirilmesi sağlanacak ve hızlı ticaret yaklaşımı, mükemmel müşteri hizmetleri, adil fiyatlandırma, gerekli iyileştirmeler ile ticaret deneyimini geliştirme çabaları devam edecektir.

Bu platformun en büyük avantajlarından biri bölgedeki çeşitli rekabet faktörlerine dayanarak büyümeye devam edecek olmaları, gerçek para biriminin döviz kurunun içinde ve dışında en ucuz şekilde transferine izin verecek olmalarıdır. Ayrıca bu platformun kurucuları tüm kripto paraları listelenmeye değer olmasa da kripto varlıklarının çeşitliliğinin bir değişim toplarken tüketiciler için önemli olduğuna inanmasıdır. Ek olarak yine kurucular, müşteri hizmetlerinin kalitesinin önemli olduğuna inanmakta ve müşteri hizmetlerine büyük yatırım yapmayı planlamaktadırlar.

CryptoSouk Token ICO Ayrıntıları

 • Token Adı: Souk
 • Tabanı: ERC20
 • ICO Fiyatı: 1 Souk = 0,50 $
 • Satış öncesi fiyat: 1 Souk = 0,375 $
 • Soft Cap: 1 milyon dolar
 • Hard Cap: 11 milyon dolar
 • Satış Öncesi Tarih: 9 Temmuz – 8 Ağustos 2018
 • Ana Satış Tarihi: 22 Ağustos – 21 Eylül 2018

 

Yol Haritası

Takım

Referanslar

https://cryptosouk.io/en/ico

https://cryptosouk.exchange/

https://cryptosouk.io/user/themes/custom-theme/pdf/en/whitepaper.pdf

https://fb.me/CryptoSouk.io

https://twitter.com/CryptoSouk

https://t.me/cryptosouk_community_en

https://www.reddit.com/r/CryptoSouk

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4567847

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4515317

 

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

5 thoughts on “ARAP DÜNYASINA DEVRİMSEL BİR PLATFORM MÜJDESİ: CRYPTOSOUK

  Bahar Albaş

  (28 Eylül 2018 - 14:37)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

  Ahmet Polat

  (8 Ekim 2018 - 10:10)

  Benimde beğenerek takip ettiğim bir proje, konuyu çok güzel özetlemişsiniz.

  Cihan Akarpınar

  (8 Ekim 2018 - 14:57)

  Tam tamamına bir koyup beş almalık proje, takibe aldım.

  Deniz Dilay Arıcan

  (12 Ekim 2018 - 10:01)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Eda Sena Akyıldız

  (12 Ekim 2018 - 13:44)

  Kripto para dünyası her geçen gün beni şaşırtmaya devam ediyor. çok ilginç ve güzel bir fikir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir