ARTIK MONVID İLE DİZİ VE FİLMLERİNİZİ HEM KESİNTİSİZ HEM DE UCUZ SEYREDEBİLECEKSİNİZ

Teknolojik gelişmelerin çok hızlı bir şekilde gerçekleştiği dünyamızda her geçen gün yeni bir gelişme veya yenilik ile birlikte gözlerimizi açmaktayız. Küreselleşme ile birlikte teknolojinin bu inanılmaz gücü dünyanın her köşesinde varlığını daha çok hissettirmeye başlamıştır.  Sonuç olarak bu gelişmeler sağlık sektöründen eğitime, tarımdan finans ve iş dünyasına kadar her alanda görülmeye başlamış, sektörler varlıklarının devamını sağlamak adına bu yeni teknolojilere entegre olmanın yolunu aramaya başlamışlardır. Artık işletmeler ve şirketler yeni personel istihdam etmek yerine daha teknolojik yatırımlara daha fazla bütçe ve zaman ayırmaya başlamışlar, müşteri memnuniyetini sağlamak ve artan rekabet ile mücadele edebilmek için ise hedef büyüterek küresel pazarın oyun kurucularından biri olmak için daha fazla çalışmaya başlamışlardır. Teknolojinin bizlere bir hediyesi de boş zamanlarımızı keyifli bir şekilde geçirmemizi sağlayan dizileri, filmleri artık her yerden seyretme imkânını bizlere vermesidir.  Burada internet bağlantısı sayesinde dijital dünyada bulunan dizilerimizi, istediğimiz filmleri seyretme imkanı bulurken seyahat halinde ya da bir başka ülkede bazı kısıtlamalar yüzünden bu dizileri seyredememekteyiz.  Hatta bazen VPN kullansanız bile kısıtlamak yüzünden filmi istediğiniz gibi seyredemiyoruz. Ayrıca pahalı abonelikler, sık sık ekranda beliren reklamlar, görüntü kalitesi ve hızı gibi birçok sebepten dolayı sevdiğimiz bir filmi seyretmek işkence haline gelebiliyor.

İşte bu süreçte ortaya çıkan Monvid platformu, hem kullanımı çok kolay ve reklamsız bir video akış hizmeti sunabilmek için her türlü kısıtlamaları, filtreleri ya da sansürü kesmek için blok zinciri teknolojisini kullanan merkezi olmayan bir topluluk ağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu platformu kuranlar, insanların favori videolarının her yerde ve her zaman herhangi bir kısıtlama olmadan izleme deneyimini yaşamalarını amaçlamaktadırlar.

Ayrıca çoğumuzun hayranlıkla izlediği bir dizi, film ya da video mutlaka vardır değil mi? Evet, eğer bir film ve ya dizi hayranı iseniz ve bunları yayınlandıkları anda izlemek istiyorsanız bunun için çok yüksek abonelik ücretleri ödemek zorunda olduğunuzu da biliyorsunuzdur.  Video platformlarında karşılaştığımız bir diğer problem de her dizi ya da filmin aynı fiyatla bizlere sunulmasıdır.  Kısaca rekor sayıda izlenen bir film ile çok az izlenen bir filmin kullanıcılara aynı fiyattan sunulması aslında çok haksız bir durum oluşturmaktadır.

Bu süreçte Monvid yaklaşımı, geniş bir video akışı hizmeti sunabilmek ve erişimi en üst düzeye çıkarabilmek için yeni nesil blok zinciri teknolojisinin altyapısından yararlanacak olan Monvid platformu, bu sayede her türlü sansürleri ve kısıtlamaları da ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.

Bu süreçte videoları izleyicilere ulaştırmak için Monvid yaklaşımı birbirinden farklı 2 metot kullanacaktır. Bunlarda ilki P2P video paylaşımıdır. Burada video sahiplerinin erişime açacakları yayınlar, herhangi bir ücret ödenmesini gerektirmeden ağ üzerinde rahatlıkla izlenebilecektir. Ayrıca devrimsel bir özellik olarak yayınları beğenilen video sahiplerinin de ödüllendirileceği bir bağış sistemi de platformun içerisinde bulunacaktır. İkinci olarak Proxy Video Stream metodu yani video içeriklerinin sansürlendiği ve ya kısıtlandığı durumlarda, herhangi bir engele takılmadan videonun izlenmesini sağlayan sistem müşterilere sunulacaktır. Bu süreçte ise Monvid yasaklı içeriği yayıncı ile izleyici arasında köprü kurarak izleyicilerin yayınlara kolayca ulaşmasını sağlamaktadır. Monvid platformunun bir özelliği de blok zinciri ile sisteme bağlı olan kullanıcılarının güvenliğini ve gizliliğini sağlamasıdır. Ek olarak kullanıcıların video izlerken keyif kaçıran, dikkatini dağıtan, sıkıcı reklamları da engelleyecek ve keyfimiz kaçmamış olacaktır.  Birde diğer video platformlarına ödenen üyelik ücretlerinin çok altında bir ödeme ile kullanıcılarına da kar sağlayacaktır. Burada kullanıcılar, platformun yakıtı olacak MVID Tokenları kullanarak, platform üzerindeki videolara indirimli olarak ulaşabilmek şansına sahip olacaklardır.

Token Bilgileri

ICO ve token bilgileri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için hem web sitesini https://monvid.io/ hem de teknik raporunu  https://monvid.io/docs/white-paper.pdf ziyaret edebilirsiniz.

Takım

Kendi alanlarında uzman , kaliteli bir ekip var. Ayrıntılı bilgiyi  whitepaper’ dan ulaşabilirsiniz.

Referanslar

https://monvid.io/

https://monvid.io/docs/white-paper.pdf

https://t.me/monvid_io

https://www.facebook.com/monvid.net

https://twitter.com/monvid_io

http://medium.com/@monvid.net/

https://www.linkedin.com/company/monvid/

BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4390570.0

BTT bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4405290.80

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

4 thoughts on “ARTIK MONVID İLE DİZİ VE FİLMLERİNİZİ HEM KESİNTİSİZ HEM DE UCUZ SEYREDEBİLECEKSİNİZ

  Erna Aluç

  (2 Ekim 2018 - 07:36)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

  Sarper Akış

  (5 Ekim 2018 - 05:54)

  Tam tamamına bir koyup beş almalık proje, takibe aldım.

  Fatma Özlem

  (23 Ekim 2018 - 04:33)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Aklar Çörekçi

  (24 Ekim 2018 - 08:17)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir