TÜM İŞLETMECİLER SOSYAL MEDYA PLATFORMUYLA KAZANIYOR KAZANDIRIYOR: FlipNpik 

Küreselleşen dünyada teknolojinin gelişmesi her alanda hızlı gelişmeleri de beraberinde getiriyor.  Hayatımızın her saniyesinde dijital gelişmelerle alakalı bir hizmeti muhakkak kullanıyoruz. Özellikle iş dünyasında teknolojinin hızlı değişimi devamlı takip altıda. Sektörde bu hıza yetişenler verdikleri hizmetlerde daha başarılı olabiliyorlar. Özellikle sosyal medya bu değişimden oldukça etkileniyor. Sosyal medyanın toplum ve insan üzerinde etkileri tartışılmaz şekilde artıyor. Artık bu sektör sadece iletişim ve etkileşim için değil iş dünyasında tanıtım ve reklam için de kullanımı da her geçen gün artmakta.  Sosyal medyayı ekonomik anlamda tanıtım ve reklam olarak kullanan küçük ve dev işletmeler arasında oldukça bariz farklılıklar bulunmakta. Perakende pazarındaki devlerin satın alma güçleri reklamlarla sosyal medyaya yansıyarak orta ve küçük işletmelerin rekabet gücünü azaltmış bulunmakta. Bu problemleri fark eden FlipNpik blok zincir tabanlı  yerel ekonomiyi güçlendirmek için işletmecileri ve tüketicileri ödüllendiren sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkmakta.

FlipNpik uygulamasını kullananlar beğendikleri perakendeciye uygulamanın simgesiyle ödeme yaparak veya uygulamaya yeni müşteri katarak ödüllendirme sistemine dahil olurlar.  Bu platformda Flip Social adı verilen bir ödüllendirme sistemi hayata geçirilecektir. Aynı zamanda ekosistemdeki hizmet ve mal alabilmek için FlipNpik tokeni kullanılacaktır. FS adı verilen ödül sistemindeki ödüller FNP tokenine çevrilerek indirim, oyun ve sürpriz ödüllerde kullanılabilecektir.

Bu platform katılımcı ve kullanıcıların işbirliği halinde paylaşımcı bir ekosistem sunmaktadır. Geleneksel ekonomik sistemlerin aksine yerel ekonomik büyümeyi sağlamayı amaçlayan ekosistem, kullanıcı ya da katılımcılar arasında merkezi olmayan adil bir gelir paylaşımı yaparak işletmecilere kullanıcılarla işbirliği yapma imkânı da sağlamakta. Bu platformda 3 tür kullanıcı bulunmakta:

 • Kullanıcı
 • İşletmeci
 • Büyükelçi Ortak

İlki bu platformu kullanarak yerel ekonomiyi canlandıran kişiler, ikincisi sosyal medyada görünürlüklerini arttıran işletmeler,  üçüncüsü ise platformdaki işletmelerle ortaklık yapan Büyükelçi Ortak şeklinde adlandırılanlardır. İlk grup kullanıcı ikinci grubun platform üzerinde sattığı ürünleri alarak, beğenerek katılımcıların sunduğu ayrıcalık ve ödüllerden faydalanırlar.  Daha fazla kazanmak isteyen kullanıcılar ise platforma 500 FNP tokenı yatırarak program içinde Büyükelçi Ortak olabilirler ve seçtikleri işletmeyi uygulamada ilgi odağı yani görünür yapabilirlerse ekosistemde birinci işler için ayrılan bütçenin %20’sini kazanma hakkına sahip olurlar.

FlipNpik ICO dönemini kurumsal ve işinde profesyonel bir şirket olan Amazix ile geçirerek şimdiden başarılı olacağının sinyallerini vermektedir.

Son olarak FlipNpik yönetimi teslimatlar için Ethereum yerine ölçeklenebilirliği ve küçük işlemler için düşük ücreti nedeniyle uygulama için Stellar platformunu seçmiştir.

ICO Bilgileri

Ön satış 1 Mayıs’ta başlamış ve 30 Haziran 2018’e kadar devam edecektir. Ön ICO ise 1 Temmuz 2018 tarihinde başlayacak ve 31 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edecektir. ICO’nun ise 1 Eylül 2018 tarihinden 31 Ekim 2018 tarihine kadar devam etmesi planlanmaktadır.

Yol Haritası

 

 

 

Referanslar

İnternet Sayfası: https://flipnpik.io/   

Teknik Rapor: https://flipnpik.io/wp-content/uploads/2018/04/2018_FNP_WP_EN_VP_04.pdf

Telegram: https://t.me/flipnpikico

Facebook: https://www.facebook.com/flipnpikworldwide

Bitcointalk Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3405728.0

Bitcointalk Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3412954.0

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

4 thoughts on “TÜM İŞLETMECİLER SOSYAL MEDYA PLATFORMUYLA KAZANIYOR KAZANDIRIYOR: FlipNpik 

  Cansev Arat

  (2 Ekim 2018 - 12:24)

  Kripto paralar ile bu kadar çok işlem yapılabilmesi çok devrimsel.

  Acar

  (13 Ekim 2018 - 11:47)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Mükerrem Zeynep Ağca

  (10 Kasım 2018 - 06:59)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Ferdacan Aruca

  (25 Kasım 2018 - 02:13)

  Özellikle whitepaperı güzel ve ayrıntılı olarak düzenlenmiş. özenerek hazırlanmış. Bu projeye emek verildiğini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir