İŞİNİZİ BLOK ZİNCİRİ TABANLI SOSYAL MEDYA İLE GÜÇLENDİRMENİN DEVRİMSEL YOLU: FlipNpik Yaklaşımı

Küreselleşme ile birlikte dünyamızda sosyal, politik, ekonomik ve kültürel alanlar başta olmak üzere her alanda inanılmaz gelişmeler ve değişiklikler yaşanmaktadır. Bu değişmelerin arkasındaki en büyük güç şüphesiz teknoloji ve bize armağanı olan internettir. İnternet sayesinde bilgi ve veriye ulaşmak her zamankinden daha kolay olmakla birlikte dünyamızdaki milyarlarca insan internetim devrimsel avantajlarını sonuna kadar kullanmaktadır. Yapılan araştırmalar 2018 yılı rakamlarına göre dünyada 4 milyardan fazla internet kullanıcısı bulunduğunu ve bunun da dünya nüfusunun %53’üne denk geldiğini göstermektedir. Yine gezegenimizdeki nüfusun %68’inin mobile telefon kullanması ve bu rakamında 5 milyarın üzerine çıkması sosyal medya platformu kullanımını inanılmaz derecede arttırmıştır. Güncel verilere göre dünya nüfusunun %42’ si yani 3.19 milyar kişi ise sosyal medya kullanmaktadır. Bu aslında inanılmaz bir rakamdır ve 2017 yılı verileri ile karşılaştırıldığında büyük bir artış söz konusudur. Sosyal medya platformları artık günün 24 saatinde yanımızda olan ve hiç ayrılamadığımız en önemli yol göstericimiz olmuştur. Oradaki tavsiyelere göre restoran seçmekte, tatillerimiz ayarlamakta hatta yorumlara göre alışveriş alışkanlıklarımızı bile değiştirmekteyiz. Ancak bu sosyal medya gibi hayatımıza yön veren bir gücü blok zincirinin devrimsel özellikleri ile birleştirmeyi hedefleyen FlipNpik yaklaşımı bir ekosistemde faaliyet gösteren yerel işletmeler için yeni bir işbirliği ve destek sağlayacak yenilikçi bir sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkmaktadır.

FlipNpik yaklaşımının en büyük amacı blok zinciri temelli bu sosyal medyanın iş dünyasınca da hem tanıtım hem de reklam aracı olarak kullanılabilmesi ve yerel ekonominin gelişmesine katkıda bulunmaktır.  Bu ekosistemde katılımcı modele ve kullanıcılar ile birlikte çalışanlara yaptıkları eylemleri için ödül veya ücret alma imkanı sunmaktadır.

FlipNpik’in blok zinciri üzerinde bulunan sosyal medya platformu içerisindeki kullanıcılar, katılımcılar bu platformu kullanarak lokal düzeydeki işleri ile ilgili tanıtım faaliyetlerinde bulunarak reklamlarını yapabilme fırsatı bulabilmektedir. Bu ekosistemin çalışması ile ilgili süreçte, FlipNpik’in etkili bir şekilde kullanılmasıyla birlikte meydana çıkacak değerin, merkezi olmayacak bir sistemin getireceği faydalarla birlikte kullanıcılar ile katılımcıların orantılı olarak dağıtılması üzerine kurgulanmıştır. Bu süreçte işletmeler kendi işleriyle ilgili yeni verileri FlipNpik’in sistemine girebilecekler ayrıca platform içinde yer alan başka işlerle ortaklık faaliyetleri de kurabileceklerdir.

FlipNpik yaklaşımında başlıca üç çeşit kullanıcı bulunacaktır. Bunlardan ilki FlipNpik uygulamasını kullanacak olan kullanıcılar, ikincisi bu uygulamayı kendi işletmeleri için bir pazar yeri olarak kullananlar, üçüncü grup ise büyükelçi iş ortağı diye isimlendirilen bahse konu uygulamadaki iş sahipleriyle partnerlık yapan kullanıcılardır. Bu süreçte büyükelçi iş ortakları, FlipNpik ekosistemi içerisinde bulunan işlerinin görünürlüğünü artırma sürecine aktif olarak katkıda bulundukları sürece ikramiye de alabileceklerdir.

Son olarak bir sosyal medya platformu olan olan FlipNpik, iOS ve Android’de kullanılabilecek bir uygulama olarak da karşımıza çıkacaktır. Ayırca FlipNpik platformu tanıtım faaliyetleri için alanında çok başarılı bir firma olan Amazix ile anlaşmıştır. Amazix’in hem kurumsal yapısı hem de profesyonel ekibinin desteği ile  FlipNpik platformunun başarılı bir ICO dönemi geçireceğine olan inancım tamdır.

Token ve ICO Bilgileri

FNP tokenı FlipNpik ekosisteminin katalizörü ve ekonomik modelinin en önemli parçasıdır. FNP ayrıca Stellar platformunda yer alacaktır. Ayrıca Ethereum kabul edilecek tek kripto para birimi, Euro ise kabul edilecek olan tek gerçek para birimidir. 1 ETH yaklaşık 3043.5 FNP iken hedeflenen Hard Cap yaklaşık 35 milyon Euro’ya eşdeğer 115.000 Ethereum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ön satış 1 Mayıs’ta başlamış ve 30 Haziran 2018’e kadar devam edecektir. Ön ICO ise 1 Temmuz 2018 tarihinde başlayacak ve 31 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edecektir. ICO’nun ise 1 Eylül 2018 tarihinden 31 Ekim 2018 tarihine kadar devam etmesi planlanmaktadır.

Yol Haritası

Takım

Referanslar

İnternet Sayfası: https://flipnpik.io/

Teknik Rapor: https://flipnpik.io/wp-content/uploads/2018/04/2018_FNP_WP_EN_VP_04.pdf

Telegram: https://t.me/flipnpikico

Facebook: https://www.facebook.com/flipnpikworldwide

Twitter: https://twitter.com/flipnpik

Bitcointalk Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3405728.0

Bitcointalk Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3412954.0

 

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

3 thoughts on “İŞİNİZİ BLOK ZİNCİRİ TABANLI SOSYAL MEDYA İLE GÜÇLENDİRMENİN DEVRİMSEL YOLU: FlipNpik Yaklaşımı

  Delal Abdullatif Abzak

  (3 Ekim 2018 - 01:28)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Pekcan Aksöz

  (3 Ekim 2018 - 01:52)

  Özellikle whitepaperı güzel ve ayrıntılı olarak düzenlenmiş. özenerek hazırlanmış. Bu projeye emek verildiğini gösteriyor.

  Merve Ece Altıok

  (8 Ekim 2018 - 07:01)

  Kısa ve net, trik noktaların hepsine değinmişsiniz. Elinize sağlık güzel yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir