ARTIK DEPOSITORY NETWORK (DEPO) YAKLAŞIMI İLE BORÇ ALMAK VE VERMEK HEM DAHA GÜVENLİ HEM DAHA KOLAY

 

Küreselleşme ile birlikte dünyadaki teknolojik gelişmelerde hız kazanmış ve hayatımızın her alanı bir şekilde teknoloji ile bağlantılı hale gelmiştir. Özellikle internetin devrimsel bir şekilde ortaya çıkışı hayatımızı kolaylaştırmış bu sayede her iş ve işlemimizi büyük bir konfor içinde yapma imkânına kavuşmuş olduk. Teknoloji ile birlikte eğitimden sağlığa, tarımdan iş dünyası ile finans camiasına kadar her alan ve sektörde inanılmaz değişikler yaşanmaya başlamıştır. Bütün bunların yanında yeni nesil teknoloji olan blok zincirinin ortaya çıkması ve beraberinde kripto paraların hayatımıza girmesi hem yatırım anlayışımızı hem de alışveriş alışkanlıklarımızı değiştirmiştir. Özellikle 2018 yılının başındaki bitcoin başta olmak üzere kripto paraların yatırımcılarına kazanç sağlaması dünyada ilgili ilgisiz herkesin dikkatini çekmiş, arama motorlarında en çok aranan kelime sıralaması bile değişmiştir. Ek olarak başta IMF gibi uluslararası örgütler, devletlerin merkez bankaları ve finans kuruluşlarının da dikkatini çeken kripto paralar, blok zinciri teknolojisinin sunduğu hem çok hızlı ve güvenli hem de şeffaf ve ekonomik yapısıyla birlikte geleneksel hale gelen bankacılık anlayışına bir rakip olarak ortaya çıkmıştır. Şüphesiz ilerleyen zamanlarda dünya üzerinde kullanım alanı artacak ve para piyasalarında hak ettiği yeri bulacak olan kripto paralar mevcut durumda bankacılık sistemi tarafından çok istenmese de sonuç kripto paraların lehine olacaktır. Bu durumu iyice analiz eden ve kripto paraların getirdiği değerin farkında olan Depository Network (DEPO) yaklaşımı,  küreselleşen dünyamızdaki bankalar başta olmak üzere bütün geleneksel kredi kurumlarının ve P2P kredilendirme platformlarının kripto paraları teminat olarak kabul etmesini sağlayacak dünyanın ilk çok platformlu ağı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Burada amaç DEPO’un küresel olarak kurulması ve yaygınlaştırılması ile geleneksel kredilendirme sürecinde kripto paraların kullanılmasının kitlesel olarak benimsenmesini sağlayabilmektir. Küresel ölçekte 50.000’den fazla banka, borç verenler kuruluşlar, tüketici finansmanı sağlayan aracı şirketler, kripto kredileri ve P2P kredi platformları bulunmaktadır.  DEPO’nun hedefi ise 7 yıl içinde küresel borç verenler pazarında % 5’lik bir müşteri pazarına ulaşabilmektir.

Bu süreçte Depository Network, yüzlerce teminat depo platformu oluşturmak suretiyle, merkezi olmayan kripto varlık teminat sistemi sağlamayı planlamaktadır. Böylece, kripto paralar Depository Network yaklaşımı tarafından desteklenen kripto paralara sahip olan kişi, bu varlıklarını teminat olarak göstererek bankalar başta olmak üzere çeşitli kredi kuruluşlarından borç alabileceklerdir. Ayrıca dünyanın herhangi bir yerindeki borç veren Depository Network üzerinde kendi birikimini oluşturabilecek ve böylece kripto paraları teminat olarak kabul etmeye başlayabilecektir.

Bu süreçte önce hesabınızı oluşturmanız, hesabınızı oluşturduktan sonra ise sizinle işlem yapmak isteyen birini bulmanız gerekmektedir. Borç veren veya borç alan bir kişi olmanızdan ayrı olarak, işlemin nasıl işleyeceğine ve kripto paraların nasıl teminat olarak kullanılacağına dair karar vermek için borç veren tarafından oluşturulacak bir sözleşme imzalamanız gerekmektedir.

Bu şekilde her borç veren teminat gösterdiği kripto paraları ayrı bir bağımsız depoda tutabilecektir. Ek olarak bütün borç verecekler teminatın kabulü, kontrolü ve serbest bırakılması için kendi şartlarını tanımlama özgürlüğüne sahip olacaktır.

Bir sonraki adımda ise borçlu, borç verenin hesabına DEPO tokenlarını yatıracak ve kredi sağlanmış olacaktır. Sonuçta kredi tamamen geri ödendiğinde ise kripto para değerleri eski sahiplerine geri verilecektir. Platformun tam güvenliğini sağlamak ve kripto varlıkların depolanabilmesi için kriptografik olarak güvenli çok markalı cüzdanlar ve bu  işlemleri yürütmek için akıllı sözleşmeler kullanılacaktır.

Tüm bu süreçte ise iki tür teminatlı akıllı sözleşmeler olacaktır. Bunların ilki aracı olmadan kullanılacak olan DEPO akıllı sözleşmesidir. Burada ödünç verenin API’sine tamamen entegre olunacak ve ödeme, sözleşme fesih, vb. gibi işlemler burada yapılacaktır. İkincisi tip sözleşme ise DEPO emanet sözleşmesidir. Burada ise borç veren kişi, borç alan ve DEPO için en az üç imza ile kilitlenmiş olacaktır. Bu sözleşme ise DEPO teminat sözleşmeleri, akıllı sözleşme desteği olmadan dijital tahviller için kullanılacaktır.

Bütün bu süreçlerde ise borçlu ve borç veren DEPO sistemiyle daha iyi korunmuş olacak ve sahtekarlık şansı da ortadan kalkacaktır.

Bu platformun tanıtım ve ICO faaliyetleri Bountyhive isminde hepinizin yakından tanıdığını düşündüğüm başarılı bir şirket ve onun profesyonel ekibi tarafından yürütülmektedir. Bu da DEPO yaklaşımının başarılı bir satış dönemi geçireceğinin en büyük göstergesidir.

ICO ve Token Bilgileri

Yol Haritası

Takım

Referanslar

https://depository.network/

https://depository.network/doc/whitepaper.pdf

https://depository.network/doc/one-pager.pdf

https://www.facebook.com/depository.network/

https://twitter.com/deponetwork

https://t.me/depositorynetwork

https://www.reddit.com/r/Depository_Network/

https://www.linkedin.com/company/depositorynetwork/

https://bountyhive.io/join/Depository%20Network

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset

 

 

 

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

6 thoughts on “ARTIK DEPOSITORY NETWORK (DEPO) YAKLAŞIMI İLE BORÇ ALMAK VE VERMEK HEM DAHA GÜVENLİ HEM DAHA KOLAY

  Çisem Atok

  (4 Ekim 2018 - 23:48)

  Kripto paralar ile bu kadar çok işlem yapılabilmesi çok devrimsel.

  Şeyda Nur Arikan

  (7 Ekim 2018 - 14:36)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

  Nesibe Nurefşan

  (12 Ekim 2018 - 17:56)

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Elinize sağlık.

  Bahar Albaş

  (12 Ekim 2018 - 20:10)

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim

  Bedirhan Lütfü Akşamoğlu

  (12 Ekim 2018 - 21:30)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

  Ömer Buğra Alparslan

  (13 Ekim 2018 - 09:32)

  Proje takımı güzel ve alanında deneyimli kişilerden oluşuyor. ico sürecinde başarılı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir