MEKÂNINIZIN MÜŞTERİ TRAFİĞİNİ MOZO İLE ARTTIRMAK İSTEMEZ MİSİNİZ?

Dünyamızdaki gelişmelerin ve değişimlerin temelinde teknoloji ve küreselleşmenin bir araya gelmesi yatmaktadır. Teknolojinin gelişimi küreselleşmenin de etkisiyle inanılmaz derecede hızlanmış ve dünyanın dört bir tarafından hissedilir olmuştur. Teknoloji ve beraberinde gelen devrimsel bir yenilik olan internet ise küreselleşmeyi tetiklemektedir. Sonuç olarak her alan ve sektörde görülen bu değişim ve yenilikler hayatın her alanını kolaylaştırmış, avantajları ile birlikte konforumuz artmıştır. Özellikle internet sayesinde evimizde oturduğumuz yerden alışverişimizi yapabilme imkânına kavuşmuş olmamız bizlerin alışveriş alışkanlıklarının değişmesine sebep olmuştur. Artık herkesin en uygun ürünü mağaza yerine internetten alması geleneksel mağazacılık sisteminin karının düşmesine sebep olmaktadır.

Aslında mağazalarda görerek, seçerek, deneyerek bir ürünü seçmenin zevki online alışveriş platformlarında bulunmamaktadır. Buradaki mağazalardaki ve perakendecilerin ihtiyaç duyacağı müşteri trafiğini arttırmak için blok zinciri teknolojisinin devrimsel özelliklerini kullanacak Mozo yaklaşımı, fiziksel perakendeciler için çevrimiçi ticaretin de gelişebilmesini sağlamak adına dijital bir platform haline gelen bir yaklaşım olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kısaca Mozo yaklaşımı, Çin’de tanınmış Mall operatörü Wanda Group ile yine Çin’de bilinen atletik giyim perakendecilerinden biri olan 361 ° ile iyi bir başarı grafiğine sahip olan iç mekan konumlandırma sistemi teknolojisinde lider konumda bulunmaktadır.  Bu aşamada sektör liderleri Wanda China, Suntec Singapore ve DCG Kore ile stratejik ortaklıkları bulunan Mozo şirketini Hong Kong, Çin, Singapur ve Kore’deki perakende sektörünün ön planına koymaktadır. Buradaki en kritik ve can alıcı bilgi ise hâlihazırda 38.000 mağazanın Mozo’yu kullanmaya karar vermiş olmasıdır. Bütün bunlarla birlikte Mozo’nun amacı,  küresel perakende pazarı için en önde gelen blok zinciri tokenı olabilmektir.

Mozo yaklaşımı her türlü perakende satışı için çok rahatlıkla kullanılabilecek bir ekosisteme sahiptir. Bireysel küçük dükkânlardan büyük perakendecilere, alışveriş merkezleri, stadyumlar, hatta tüm şehirlere ve ülkelere kadar daha büyük mekânlara için bile son derece uygundur. Müessesinin yaya trafiğini arttırmak ve kontrol etmek isteyen herhangi bir mekân çok rahatlıklar Mozo platformunun devrimsel gücünden yararlanabilecektir.

Mozo’nun nasıl çalıştığını bir örnekle açıklayacak olursak; örneğin büyük bir alışveriş merkezinin sahibi olduğunuzu ve işlettiğinizi düşünün. Son zamanlarda, alışveriş merkezinize nasıl müşteri trafiği çekebileceğinizi merak ettiniz mi? Mesela daha az kalabalık olan üst katlara daha fazla müşteri çekmek istiyorsunuz. Ayrıca, alışveriş merkezinize yeni bir bölüm açmak üzeresiniz. Müşterilerin sadece bunu bilmediğinden emin olmak istiyorsunuz ve ancak açtıktan sonra orayı ziyaret edebilme imkânına sahipsiniz.

Burada yapılması gereken ilk iş, Mozo uygulamasını indirip satın almak istediğiniz Mozo token sayısını belirlemek. Daha sonra satın aldığınız Mozo Tokenlar dijital cüzdanınıza anında aktarılabilecek ve işleme başlayabileceksiniz.

İşte bu aşamada müşteriler kendi telefonlarına indirdikleri Mozo uygulamasıyla alışveriş merkezinize geldiğinde, onları gitmek istediğiniz yere yönlendirebilme imkânına sahip olabileceksiniz. Ek olarak sizler ve alışveriş merkezindeki mağaza sahipleri Mozo Token promosyonlarını ne zaman ve nasıl yöneteceklerini seçebileceklerdir. Birde müşterilerin ziyaret etmesini istediğiniz yeni açtığınız bölüme de müşterilerin gidebilmesi için check-in yaparken orayı ziyaret edenleri Mozo Tokens’i ödüllendirerek oradaki trafiği de yönlendirebilme şansına sahip olmaktasınız. Ayrıca boş olan üst katlara daha fazla müşteri çekmek için sadece orada bulunan mağazalarda daha fazla Mozo token ödüllendirmeyi seçmeniz yeterli. Artık, müşteriler daha fazla sayıda Mozo token alabilecekleri ürünlere göz atmak ve ürün satın almak için yola koyulacaklar.

Buradaki kilit nokta müşterilerin harekete geçmesi durumunda token ödemek zorunda olmanız. Yani Mozo ile, müşteriler yalnızca bir ziyareti tamamladıktan, göz attıktan veya mekanınızdan alışveriş yaptıktan sonra token alabileceklerdir. Müşteriler eğer istediğiniz eylemleri gerçekleştirmezse, Mozo tokenı ödemeyecek olmanız sistemi daha korumalı hale getirmektedir.

Burada sizlere açıklamaya çalıştığım ethereum blok zinciri tarafından desteklenen Mozo Tokens, bir ödül programı olmanın dışında kendi değerinin de ötesinde bir anlam taşımaktadır. Çünkü müşteriler, mağaza sahipleri ve mekan işletmecileri Mozo Tokens’i hediye olarak gönderme, onları arkadaşlarıyla paylaşma ya da belirlenecek kripto para borsaları üzerinden işlem yapma hakkına da sahip olabileceklerdir. Bütün bu bahsettiklerim hem sürdürülebilir hem de üretken bir ekosistem yaratmaya yardımcı olmakta, sonuç olarak da mekânınız daha fazla müşteri çekecektir.

Son olarak hâlihazırda 38.000 mekânın onayını alan ve önümüzdeki üç yıl içinde bu rakamı 300.000’e çıkarmaya hedefleyen Mozo yaklaşımının geleceği çok parlaktır.

Token ve ICO Bilgileri

Yol haritası

Takım

Referanslar

https://www.mozocoin.io/

https://www.mozocoin.io/pdf/060418_whitePaper_mozo.pdf

https://www.mozocoin.io/pdf/060418_lightPaper_mozo.pdf

https://www.mozocoin.io/pdf/050918_onePager_mozo.pdf

https://t.me/mozotoken

https://twitter.com/MozoToken

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4169993.msg38256433#msg38256433

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4505246.0

https://www.facebook.com/Mozo-Token-2039854656295415/

https://www.linkedin.com/company/mozo-project/

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

5 thoughts on “MEKÂNINIZIN MÜŞTERİ TRAFİĞİNİ MOZO İLE ARTTIRMAK İSTEMEZ MİSİNİZ?

  Ahmet Ruken Altay

  (8 Ekim 2018 - 14:27)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Ferdacan Aruca

  (12 Ekim 2018 - 09:24)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

  Ercüment Akıncılar

  (14 Ekim 2018 - 02:50)

  Kısa ve net, trik noktaların hepsine değinmişsiniz. Elinize sağlık güzel yazı

  Saba Atmaca

  (17 Ekim 2018 - 22:18)

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Elinize sağlık.

  Özde Acarkan

  (26 Ekim 2018 - 06:54)

  Son dönemde yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri. bu değerlendirmede benim düşüncemi destekler nitelikte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir