Tatilinizi Ve Seyahatlerinizi MB8 Coin İle Yapmak İstemez Misiniz?

Dünyadaki teknolojik gelişmeler ile beraber hemen hemen her alan ve sektörde can alıcı ve önemli değişiklikler ve yenilikler yaşanmaktadır. Özellikle internetin de yaşamımıza devrimsel bir şekilde girmesiyle market alışverişlerimizi bile oturduğumuz yerden yapma imkânına kavuştuk. İşletmeler ve iş dünyasını da küreselleşme ile birlikte mallarını sattıkları coğrafi sınırlarını dünyanın her köşesi olabilecek şekilde hedeflerini ve vizyonlarını belirlemişlerdir. Bunların ötesinde şirketler  artan rekabetle mücadele edebilmek ve maksimum müşteri memnuniyeti sağlayabilmek adına her türlü kampanyayı yürütür olmuşlardır. Ayrıca mal ve hizmetlerini pazarlayabilmek için indirimler, indirim kuponları, hediye çekleri, hediyeler gibi birçok promosyonel çalışmalar yapan şirketler müşterileri porföylerini önce korumaya sonra genişletmeye çalışmaktadırlar. Hepimiz aslında alışveriş yaparken mutlaka indirimlere dikkat ediyor, indirim kuponu, sadakat ödülleri veya hediye çeken veren ürünleri tercih ediyoruz. Özellikle şahsen aldığım ürünlerin birçoğunu ya indirim çeki ya da kuponu veriyorlar diye tercih etmişimdir ya da promosyaları sayesince çekici gelmiştir. Bugünkü yazımın konusu da neredeyse 2005 yılından bu güne kadar Eurocredit olarak isimlendirilen geleneksel sadakat ödülleri sistemini yürüten Multibuy isimli yaklaşımdan ve onun bugüne uyarlarmış yenilikçi uygulamasından bahsedeceğim.

Aslına bakılırsa Eurocredit’in ödül sistemi bugüne kadar son derece başarılı bir şekilde devam etmekle birlikte, büyümenin ve gelişmelerin küresel olduğunu düşündüğümüzde,  geleneksel hale gelen bir ödül sisteminin yürütülmesinin ve yönetilmesinin bir takım sakıncaları ile birlikte maddi anlamda ek bir maliyet de getirdiği görülmüştür. Bundan dolayı küresel ölçekde, Eurocredit Plus’ın merkezi dağıtım sitemi ve desteği, ek işgücüne ihtiyaç gerektirmekte ve bu da lojistik açıdan bir takım zorlukları ortaya çıkartacak, dolandırıcılık ve kötüye kullanım da dahil olmak üzere sistem suiistimale açık olacaktır.

Bu işin merkezinde olan Multibuy şirketi ve onun sadakat ödülü sistemi, aslında son on yıldır çok hızlı bir şekilde hızla büyümekle birlikte sadakat ödülü sisteminden faydalanan çoğu işletme, genellikle Multibuy’ı tercih etmektedir. Multibuy Circuit’i seçen bütün şirketler ve işletmeler ürün veya hizmetlerde kısmi veya bütünüyle Eurocredit ödemesini de kabul etmektedirler. Burada  işletmelerin Multibuy Circuit’e bağlanabilmesine ve neredeyse 200,000 müşterinin devamlı surette sadakat ödüllerini kullanabilmelerine destek olmak amacıyla özellikle son birkaç yıldır birçok yeni platform ortaya çıkmıştır. Ek olarak, müşterilerin Multibuy Circuit’de yer alan seyahat destinasyonlarına yönelik ödemelerinin de tamamını Eurocredit kullanmak suretiyle yapabilerek tatile çıkabildikleri online bir platform olan Multibuy Travel, gelmiş geçmiş en başarılı platform olmayı başarmıştır.

Fakat hem kendini ispatlamış hem de çok başarılı olan Eurocredit Plus sadakat ödülleri sisteminin geliştirilmesinin arka planında yeni nesil teknoloji olan blok zincirinin devrimsel gücü bulunmaktadır. Kapalı sistem ödül modelinin yerine yeni piyasalara açılmayı kolaylaştıracak olan yeni ödül sistemi olan MB8 Coin’in başlatılmasından sonra, Eurocredit Plus ödül platform yeni müşterilere kapanacak ve MB8 Coin adını verilen kripto para ile eski sistem değişmiş olacaktır.

MB8 Coin kanıtlanmış bir gerçek dünya kullanımıyla birlikte piyasaya sunulan ilk kripto para olacak ve hem mevcut satıcı ve hem de perakendeci ağı kapsamında kısmen ya da tamamen bir ödeme aracı olarak kabul görecektir. Bütün bunlara ilaveten MB8 Coin, dünya üzerinde mevcut 2100’den fazla işletme tarafından beyaz etiket altında kullanılan ödül ağının temelini oluşturmak üzere tasarlanmıştır.

Burada blok zinciri kullanılmasının temel amacı hem ödül sistemini daha fazla güvenli hem de daha şeffaf hale getirmek istenmesidir. Birçok çalışma sonucunda da ödül sisteminde kripto para temelli ödül tokenına dönüşümün pek çok ek getirisinin olduğu da şirket tarafından keşfedilmiştir. Bu yeni uygulama ile birlikte ön ödemeli kredi kartına bağlı olarak hem perakendeciler, kişiler hem de kripto borsalara coinlerinizi gönderebilmek ve alabilmek için kullanıma hazır olan MB8 Coin Cüzdan da kullanıcıların hzimetine sunulacaktır.

Sonuç olarak tatil ve otel rezervasyonlarınızdan ürün satın almanıza kadar çok güvenli ödeme yöntemi olarak kullanabileceğiniz MB8 Coin’in hem müşterilere ve iş ortaklarına hem de Multibuy’a sayısız fayda ve avantajlar sunmaktadır. MB8 Coin ile ilgili daha fazla bilgi almak için internet sitesini http://mb8coin.io/  ve teknik raporu https://mb8coin.io/%24whpdir/MB8%20Whitepaper.pdf incelemenizi tavsiye ederim.

ICO ve Token Bilgileri

Yol Haritası

 

Referanslar

İnternet Sitesi: http://mb8coin.io/

Teknik Rapor: https://mb8coin.io/%24whpdir/MB8%20Whitepaper.pdf

GitHub: http://github.com/MB8Coin

Twitter: http://twitter.com/MB8Coin

Facebook: http://fb.me/MB8Coin

BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3623567

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3795042.0

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

3 thoughts on “Tatilinizi Ve Seyahatlerinizi MB8 Coin İle Yapmak İstemez Misiniz?

  Sevtap Atan

  (4 Ekim 2018 - 02:39)

  Her geçen gün blockchain teknolojisinin kullanan projeler artıyor. içinden başarılı olacakları tutturursak güzek karlar bırakabilir.

  Ahmet Polat

  (19 Ekim 2018 - 10:17)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Nebahat Ansen

  (16 Kasım 2018 - 15:39)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Başarılı olacaklarıkonusunda şüphem yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir