VERİ DÜNYASINI DÜZENLEYECEK DEVRİMSEL YAKLAŞIM: DataBlockChain

Dünyamızdaki teknolojik gelişmelerle birlikte şirketler, işletmeler yatırımlarını dijital dünyaya ayak uyduracak şekilde yazılımlara, uygulamalara, yapay zeka ve nesnelerin interneti kavramları ile zenginleştirilmiş programlara kaydırmışlardır. Özellikle iş dünyasını rekabetin son noktasına getiren bu gelişmelerle birlikte hammadde temininden üretime, mal ve hizmet satımından reklam, pazarlama ve müşteri ile ilişkilere kadar her aşamada teknoloji kullanılmaktadır. Ancak şirketlerin karlılıklarını arttırması, rekabete hazır olmasının temelinde en önemli gereksinim veridir. Veriler şirketlerin geleceğini şekillendiren detaylı planların ve vizyonların, yol haritalarının en önemli ve ilk basamağıdır. Veri kimilerine göre değerli bir maden olan altın değerinde iken kimilerine göre de içinde bulunduğumuz yüzyılın petrolüdür. Bizlerin her yaptığı ya da yapmadığı iş ve işlem birer verinin konusunu oluşturmaktadır. Doğum, hastalık, eğitim, sağlık, yaş, cinsiyet, trafik, sigorta, mülkiyet, kredi kartı, alıveriş, seçme seçilme gibi milyonlarca kalem ayrı bir veri tabanının konusunu oluşturmaktadır. Verilerin hepsi bizler için birer değer olmakla beraber bu verilerin bizlere mevcut sistemde bir dönüşü olmamaktadır. Ek olarak verilerinde birçoğu geçerlilik ve güvenilirlik kıstaslarından uzaktır. Daha da önemlisi günümüz veri endüstrisi hem çok karışık hem de çok parçalanmış durumdadır ve problematik durum hassas veriye gereksinim duyacak işletmelerine kafa karıştıracak şekilde farklı alternatifler sunmaktadır. Mevcut veri pazarlama ekosisteminde veriler, yöneticiler ve brokerler için çoğu zaman etkisiz, verimsiz ve gereksiz zaman ve para harcamadır. Küreselleşen dünyamızda doğru ve güvenilir verilere olan ihtiyaç artık her zamankinden daha da fazladır ve ek olarak veriler, pazarlama sektörünün de  belkemiğini oluşturmaktadır.

İşte veri pazarındaki mevcut problemlerin farkında olan ve sunduğu çözüm önerileri DataBlockChain, hem şirketlerin ve hem de bireylerin premium veri toplama şeklini değiştiren devrim niteliğinde bir veri platformu olarak ortaya çıkmaktadır. Özetle DataBlockChain veriyi daha da özgürleştirerek mevcut veri toplama ve değerlendirme yöntemlerinden daha kolay ve daha ucuz veri elde edilebilmeyi mümkün hale getirecektir.

Ek olarak, potansiyel müşteriler ihtiyaç durulan veri setlerine maliyetsiz, daha etkin ve şeffaf bir şekilde erişebilecek, gereksiz veriler için ödeme yapmadan tam olarak neye ihtiyaçları varsa gereksinim duydukları verileri rahatça toplayabileceklerdir. Burada önemli olacak adım, çok çeşitli veri kümeleri oluşturabilmek için devlet bünyesindeki verilere, belli sektörlere özel verilere, seçme seçilme verilerine, iş dünyasına ait verilere,  işletme verilerine ve kredi verileri gibi her alanda toplanan verilerin yer aldığı dünyanın en büyük veri tabanları ile DataBlockChain platformunun kendi bünyesinde yer alan özel verilerin birleştirilmesinin sağlanacak olmasıdır. Platform, tüm kullanıcılara istedikleri ve ihtiyaç duydukları kesin ve farklı verileri sektördeki aracıları ortadan kaldırarak verecektir.

Datablockchain’in veri dünyasına sağlayacağı katkılar sayılamayacak kadar çoktur. Ancak özellikle veri kaynağı sağlayıcılarının verileri ile para kazanabilmesi ve pazardaki talepten yararlanabilmesi için daha da güçlendirilmesi sürecine katkı sağlayacaktır. Ayrıca blok zinciri teknolojisinin desteği ile mevcut pazarda sıklıkla karşılaşılan arızalı ve güvenilir olmayan veri sağlayıcılarını ortadan kaldıracak şekilde piyasanın eksiksiz, şeffaf, izlenebilir ve denetlenebilir olmasını sağlamaktadır. Ek olarak, şirketin veri toplama ve derecelendirme sistemi ile son kullanıcı ve veri kaynakları arasındaki güveni tesis edecektir. Sonuçta iş dünyasına ve tüketicilere hem kaliteli ve doğrulanmış veri verilirken hem de son kullanıcılara hızlı ve güvenli bir ödeme sistemi ile basitleştirilmiş, teknoloji ile desteklenmiş kullanımı kolay bir ara yüz verilecektir.

Datablockchain Token ve ICO Bilgileri

DBCCoin tokenları DataBlockChain platformundaki iş ve işlemler için kullanılacaktır. DBCCoin tokenı ayrıca DataBlockChain platformu için bir ödül programına temel olmak üzere hizmet verecek, önemli bir pazarlama aracı ve katalizör olarak işlev de görecektir.

Yol Haritası

 

Referanslar

https://www.dbc.io/

https://www.datablockchain.io/

https://www.datablockchain.io/#documents

https://t.me/DBCIO

https://twitter.com/DBC_IO

https://www.linkedin.com/company/datablockchain/

https://www.facebook.com/datablockchainio-210421122875853/

https://www.reddit.com/r/DataBlockChain_IO

BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3361166.0

BTT BOUNTY: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3637821.0

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

5 thoughts on “VERİ DÜNYASINI DÜZENLEYECEK DEVRİMSEL YAKLAŞIM: DataBlockChain

  Bestami Ağırağaç

  (26 Eylül 2018 - 04:36)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Hanife Duygu Ata

  (8 Ekim 2018 - 09:19)

  Proje takımı güzel ve alanında deneyimli kişilerden oluşuyor. ico sürecinde başarılı olacaktır.

  Ahmet Raşit Akoğuz

  (10 Ekim 2018 - 16:31)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  İsmail Umut

  (13 Ekim 2018 - 11:57)

  Kripto paralar ile bu kadar çok işlem yapılabilmesi çok devrimsel.

  Paksoy Ateş İlkim Can

  (19 Kasım 2018 - 17:10)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir