CYCLEAN YAKLAŞIMI İLE ŞEHİRİÇİ ULAŞIMA HEM EKONOMİK HEM DE ÇEVRESEL ÇÖZÜM GELİYOR

Tarih boyunca şehirler hep insanların yaşama alanı olmuştur. Medeniyetler kurulurken hep planlar, mimarı tasarımlar, yollar insanlar ve o zamanların ulaşım araçları olan hayvanlar için yapılmıştır. Ancak teknolojinin inanılmaz bir şekilde gelişmesi ile birlikte at arabaları yerini lüks ve konforlu araçlara bırakmıştır. Dünya nüfusun inanılmaz bir şekilde artması ve ulaşım sektöründe de yaşanan gelişmeler ve küreselleşmenin de bir sonucu olarak insanların bir yerden bir yere olan hareketlilikleri de artmıştır. İnsanların bir yerden bir yere ulaşmaları için bireysel araç kullanımı da büyüyen nüfusa paralel artış göstermektedir. 1900 lü yılların hemen başında sadece 9000 olan dünyadaki araç sayısı şu anda 1 milyar 200 milyonun üzerine çıkmıştır. Sadece 2015 yılında dünyamızda 90 milyon yeni aracın üretildiği ve bunun %75’inin otomobil olduğu düşünüldüğünde artık şehirlerin kuruluş mantığına aykırı olarak insanlardan çok otomobillere ait olduğunu söylememiz doğru bir tespit olmaktadır.

Özellikle günümüzde kullandığımız araçlarda petrol türevlerin yakıt olarak kullanıldığı düşünüldüğünde atmosferimize salınan zararlı gazların aslında geleceğimizi kararttığı gerçeği herkesin öngördüğü küresel problemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Toplu taşım yani metrolar, tramvaylar, trenler, otobüsler, deniz yolu ile yapılan taşımalar ne kadar teşvik edilirse edilsin, insanların gelir düzeyinin artması ve konforlu bir hayata alışması, özellikle kapıdan kapıya yani evinin önünden işinin önüne gitme alışkanlığından vazgeçmek istememesi yaşanabilir şehir anlayışından bizleri yaşanamaz şehirlere doğru götürmektedir. Aslında toplumun daha temiz bir hava soluması, trafik çilesinin olmaması, kaldırımların sadece yayaların kullanımına ait olması, ekolojik dengenin bozulmaması, park sorununun ortadan kalkması için insanların bu konforlu yaşam şeklinden vazgeçmeleri gerekmektedir.

Uluslararası örgütler başta olmak üzere STK’lar ve üniversiteler bu konuda farkındalık çalışmaları yapmakta, insanları bisiklet vb. gibi daha çevreci ulaşım biçimlerine doğru yönlendirmeye çalışmaktadırlar. Aslında bisiklete binmek ve incinebilir yol kullanıcısı olarak tanımlayabileceğimiz bisikletlere ve motosikletlere uygun yol tasarımlamak bir medeniyet ve gelişmişlik göstergesidir. Maalesef dünyamızdaki az gelişmiş ülkelerdeki trafik sisteminde yayalar, bisiklet sürücüleri ve motosiklet sürücüleri trafik ortamında ikinci sınıf insan sayılmakta ve öncelik hep araçlarda olmaktadır. Böylece hem eksoz gazlarından çıkan kirli hava bizleri ve geleceğimizi zehirlemekte, hem trafik sorunu kazaları ile beraber ortaya çıkmakta hem de çok pahalı olan petrolü yakıt olarak kullanmaktan dolayı milli servet heba olmaktadır.

İşte bu soruna devrimsel çözüm getiren CyClean yaklaşımı benzin yerine daha ucuz olan elektrikli motosiklet kullanılmasını teşvik eden bir sistem geliştirmiştir. Burada özellikle kiralama da dahil olmak üzere insanlar elektrikli araçlar kullanacaklar ve böylelikle hem çevre kirlenmeyecek hem de blok zinciri teknolojisinden ve beraberinde gelen akıllı sözleşmeler bu ekosistemde kullanılacaktır. Bu çevreye duyarlı yaklaşımda kullanıcılar Cyclean platformunu kullanacaklar ve kullanımlarının karşılığında elektrikli bisikletler ve motosikletler, JPAY kiosk sistemleri, LPAY makineleri, zayıflama ve sağlık hizmeti sunmak üzere üretilen bisikletler, ESS güneş paneli üniteleri gibi CyClean tarafından üretilen ürünleri alıp kullandıkça ya da kiraladıkça hem ödül kazanacaklar hem de bu alışverişleri kripto para ile yapabileceklerdir.

Bu platformun sunduğu ürünlerin özellikle de motosikletlerin hem kullanımı çok kolaydır hem de ucuz elektrik kullanacağından dolayı ekonomiktir. Ayrıca şarj etmesi de çok basit olan bu ürünler tamamen temiz bir ekosistemi destekleyecek ve pratik bir şehir içi ulaşım aracı olarak şehirlerdeki trafik kargaşasının da önüne geçmesi açısından devrimsel bir hizmet olacaktır.

Clyclean yaklaşımı kampanyasının tanıtım yüzü olarak Bountyhive adındaki başarılı ve kurumsal bir firmayı tercih etmiştir. Bu yaptığı doğru tercih Cyclean platformunun çok karlı ve başarılı bir satış dönemi geçireceğinin göstergesidir.

Token ve ICO Bilgileri

Halihazırda CyClean tokenı olan CCL, Güney Kore’de kripto para ödemelerinde kullanılan JPAY platformu ile entegre edilerek daha yaygın bir kullanım alanı oluşturmuştur. Ayrıca CCL tokenı bu platformun gelişmesi için de bir katalizör görevi görecektir.

Yol Haritası

Referanslar

Web sitesi: https://cyclean.io/

Teknik İnceleme: https://d3a0tayilhc96r.cloudfront.net/WHITEPAPER_CYCLEAN.pdf

Twitter: https://twitter.com/cycleancoin

Telegram: https://cyclean.io/wp-content/uploads/2018/06/telegram-b.png

Bitcointalk Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4383354

Bountyhive Kampanya Linki: https://bountyhive.io/browse/CyClean

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

6 thoughts on “CYCLEAN YAKLAŞIMI İLE ŞEHİRİÇİ ULAŞIMA HEM EKONOMİK HEM DE ÇEVRESEL ÇÖZÜM GELİYOR

  Ahmet Ruken Altay

  (9 Ekim 2018 - 15:20)

  Son dönemde yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri. bu değerlendirmede benim düşüncemi destekler nitelikte.

  Erna Aluç

  (10 Ekim 2018 - 01:52)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

  Recep Ali

  (13 Ekim 2018 - 09:10)

  Son dönemde yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri. bu değerlendirmede benim düşüncemi destekler nitelikte.

  Delal Abdullatif Abzak

  (13 Ekim 2018 - 09:50)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

  İlkay Ramazan Ankara

  (2 Aralık 2018 - 20:23)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  Fethullah Altınöz

  (3 Aralık 2018 - 06:38)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir