GLITZKOIN PLATFORMUNUN DEVRİMSEL YAKLAŞIMI İLE ELMAS TİCARETİNE GÜVEN VE KARLILIK GELİYOR

Değerli madenler tarih boyunca hem ziynet eşyası olarak özellikle hem bayanlar tarafından kulllanılmış hem de insanlar arasında alışveriş yaparken para birimi olarak değerlendirilmiştir. Özellikle günümüzde en yaygın olarak kullanılan ve değerli bir maden altın  uluslarası borsalarda, merkez bankalarında ve uluslarası piyasalarda çok geçerli bir değer olmasına karşın zümrüt, yakut ve elmas gibi bilinen madenler takı malzemesi olarak daha yaygın olarak kullanım alanı bulmaktadır. Ancak elmas nerede olursa olsun dünyadaki en pahalı ve talep edilen bir maden olarak özellikle kadınlar tarafından rağbet görmektedir.. Dünyamızda adına hikayeler yazılan ve bilinen birçok elmas vardır. Bunlar tarih boyunca el değiştirse de her zaman elmasın cezbedici parlaklığı ve ışıltısı hep insanların dikkatini çekmektedir. Özellikle evlilik yıldönümü, düğün, nişan ve sevgililer günü gibi dünyanın her yerinde insaanlar için çok kıymet ve önem arz eden günlerin değişmez hediyesi olan elmaslar her geçen gün dünya piyasalarında daha çok talep edilmektedir.

Dünyamızda bu kadar talep gören elmas milyonlarca yılda ancak oluşan ve kaynaklarının çoğu %70’i Afrika kıtasından çıkartılan bir madendir. Yılda tahminen 15 milyar dolarlık elmas çıkartılırken bu madenler çoğunluğu çok fakir olan afrikalı madenciler tarafından bin bir zorluklar çıkartılmakta ve değerinin çok altında aracılar tarafından alınarak AB ülkeleri ve diğer gelişmiş ekonomiler tarafından işlenmektedir. Çok değerli olan bu elmas madenciliği sektöründe mevcut birçok problem bulunmaktadır. Özellikle elmas endüstrisinde gerçekten bir şeffaflığa, görünürlüğe ve nesnelliğe ihtiyaç duyulmaktadır.  Bu sektör çok geniş bir istihdam alanı sağlamakla beraber elmas üreticisi ile tüketicisini aynı platforma taşımak bir gereklilik haline gelmektedir. Aracılar her sektörde olduğu gibi elmas sektöründe de karın büyük kesimini almakta, komisyoncular yüzünden elmas üreticileri daha az kazanırlarken tüketici de elması daha pahalıya almkatadır. İşte sektördeki bütün bu sıkıntıların ve problemlerin varlığını bilen ve çözüm sunmak adına ortaya çıkan Glitzkoin yaklaşımı elmas ticaretinin hem çok daha güven içerisinde hem de saydam olarak yapılmasını amaçlamıştır. Bu yaklaşım hem çok uzun zaman alan bu alışverişlerin süresini kısatmakta hem de aracıları aradan çıkartarak üreticilerin daha fazla kazanmasına katkıda bulunurak son alıcıya ulaşmadan önceki maliyetleri önemli ölçüde düşürmektedir.

Bu elmas sektöründe aslında daha önce hiç görülmemiş devrimsel nitelikte bir değişimi beraberinde getirmektedir. Bunun sebebi yeni nesil yeknoloji olan blok zincirinin gücünden ve getirilerinde azami ölçüde faydalanarak elmas ticaretini daha güvenli ve hızlı kılmasıdır. Burada Glitzkoin platformu sayesinde dünyanın her yerindeki alıcılarla iletişim kurmak hem  çok daha kolay olurken iki tarafında kazanacağı karlı bir alışveriş ortamı da sağlayacaktır. Böylece dünyayı ve ekonomi piyasalarını hem etkileyen hem de inanılmaz şekilde dönüştüren kripto para ve blok zinciri teknolojisi elmas sektörünü de bünyesina alacaktır.

Burada Glitzkoin platformu elmas sektörüne dahil olan paydaşların başında gelen özellikle bankalar, açık pazarlar, sigorta şirketleri vb. gibi sahtecilik yapılabilen ve riskli alanlarda blok zinciri, akıllı sözleşmeler ve makine öğrenimi benzeri yeni nesil teknolojileri teknolojileri de kullanmaj suretiyle elmasların takibinin yapılması, elmasların belgelendirilmesi gibi  işlemleri merkezi olmayan ekosistem üzerinden sağlayacaktır.

Burada sektöre en çok faydasının olduğunu düşündüğüm konu ise yukarıda bahsettiğim gibi Glitzkoin platformunun blok zinciri veri tabanında elmasların fiziksel ve dijital kaydını tutabilecek olmasıdır. Özellikle bu değerli madenlerin göze çarpan önemli özelliklerini, tarih bilgisini ve kimin sahip olduğunu belirleyecek ve kaydedecek olması muhtemel hırsızlık ve kötü kullanımların da önüne geçecektir.

Bu ekosistemdeki en önemli birleşenlerini sayacak olursak bunlar; kullanıcıların paralarını yönettikleri ve işlemleri doğruladıkları platform olan Glitzkoin cüzdan, üçüncü şahıs uygulamaları ile glitzkoin hizmetlerini, projenin API’sini kullanarak diğer platformlarına entegre edebilecek Glitzkoin API ve token satışının tamamlanmasından sonra ödül ve sadakat ödül sistemi olan Glitzkoin Merit Engine’dir.

GLT Token ICO Detayları

GLITZKOIN, token satışı sırasında aynı ada sahip bir token da çıkartmaktadır. Bu çıkartılan toplam token miktarı ise 999.000.000 GLT ile sınırlandırılmıştır.

Token satın alma en popüler kripto para birimleri olan BTC, XLM, LTC, ETH ve XRP ile yapılabilecktir.

Token Kısaltması: GLT
Fiyat : 1 GLT = 0.2 USD
Platform : Stellar
Kabul Edilen Coinler : BTC, ETH, XLM
Minimum Yatırım: 100 USD
Soft cap: 10 000 000 USD
Hard cap: 40 000 000 USD

Referanslar

https://www.glitzkoin.com/

https://www.glitzkoin.com/dist/img/pdf/Glitzkoin-Brochure.pdf

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3534822.0;all

https://t.me/joinchat/H2lmsxLwenY3S8Fp_CFQBA

https://www.facebook.com/GlitzKoin-193241214767377/

https://twitter.com/GlitzkoinToken

https://medium.com/glitzkoin

https://www.reddit.com/r/glitzkoin/

 

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

5 thoughts on “GLITZKOIN PLATFORMUNUN DEVRİMSEL YAKLAŞIMI İLE ELMAS TİCARETİNE GÜVEN VE KARLILIK GELİYOR

  Ata Kerem Akman

  (5 Ekim 2018 - 06:40)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

  Almina Avcı Özsoy

  (5 Ekim 2018 - 15:26)

  Özellikle whitepaperı güzel ve ayrıntılı olarak düzenlenmiş. özenerek hazırlanmış. Bu projeye emek verildiğini gösteriyor.

  Mustafa Burhan Askın

  (7 Ekim 2018 - 16:43)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

  Zeki Yiğithan Armutcu

  (10 Ekim 2018 - 15:41)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Burak Tatkan Altıntaş

  (16 Aralık 2018 - 13:50)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir