MEDYA Protokolü ile Kitle İletişim Ağlarınızı Oluşturarak Ödül Kazanabileceksiniz

Günümüzde teknolojinin devasa ve çok hızlı gelişimi sonucunda hayatımızın her alanına son model cihazlar ve akıllı aletler girmiştir. Aslında özellikle internetin devrimsel yapıdaki keşfi ile birlikte bilgiye ve veriye ulaşmak her zamankinden çok daha kolay olmuştur. Artık her işimiz, faaliyetimiz, çalışmalarımız kısaca hayatımız dijital dünyaya tamamen adapte olmuştur. Özellikle sosyal medya platformlarının hayatımıza girmesi ile birlikte günün yirmi dört saati bizi hem meşgul eden ama bir yandan da eğlendiren yeni bir oyuncağımız olmuştur. Sadece haber, spor magazin, spor ve sinema gibi aktivitelerle kısıtlı olmayan bu dünya aynı zamanda reklam ve pazarlama dünyasını da kendi bünyesine almıştır. Bu kadar hayatımıza entegre olmuş dijital dünyanın en büyük dezavantajlarından biri mahremiyet olmayışı ve hiçbir şeyin gizli kalmayışıdır. Özellikle sosyal medyada yazılan, arama motorlarında aranan, gönderdiğimiz maillerde başta olmak üzere her yaptığımız iş ve işlem kalıcı olarak saklanmakta ve herkesin bir şekilde ulaşabileceği bir yerlerde durmaktadır. En güzel ve güvenli olanı aslında bütün bunların bir blok zincirinin güvenli ortamında muhafaza edilmesi ve sayede bize ait olmasıdır. İşte bütün bu süreçlerin ve gelişmelerin sonucunda MEDIA Protokolü, içerik oluşturucularının iş ve işlemlerini doğrudan telafi edebilecek, herhangi bir aracı olmadan özel verileri toplayan bir platform olmak üzere ortaya çıkmıştır. Daha fazla bilgi için internet sitesini https://www.mediaprotocol.org/ ziyaret edebilirsiniz.

MEDIA Protokolü, içerik yayıncıları ve tüketicileri arasında kurulan ilişkiyi, finansal destekler başta olmak üzere içerik, veri ve desteklerin değişimini sağlamak için doğrudan bir ekonomi yaratarak ayırmaktadır. Ayrıca MEDIA Protokolü, yayıncıların, markaların ve içerik oluşturucuların daha şeffaf, verimli ve eğlenceli bir çevrimiçi deneyim için en uygun içeriği sunmalarını da sağlamaktadır.

Günümüzün küreselleşen dünyasında içerik dağıtımı, verimli olmamakla birlikte çok büyük kitleleri kontrol edebilen sosyal platformlar ve arama motorları aracılığıyla gerçekleşmektedir. Bu içerik dağıtım platformları, içerik tüketicilerinden büyük miktarlarda değerli etkileşim ve tercih edilen verileri toplamakta, ancak içerik oluşturuculara ve yayıncılara genelde bir şey de sunmamaktadır.

MEDIA Protokolü ise kısaca bu aktörler arasında karşılıklı yarar sağlamak için değer alışverişini sağlayacaktır. Ek olarak bu protokolün ekonomik işlevi, yayıncıların doğrudan tüketicilere dengeli tüketim destekleri yoluyla içeriği teşvik etmelerini sağlamak için doğrudan bir kanal oluşturmak üzere tasarlanmıştır.

MEDIA Protokolü’nün asıl ürünü, medya, müzik, video ya da metin dahil olmak üzere medya paylaşmayı amaçlayan merkezi olmayan uygulamalar için arka uç mimariyi çok rahat bir şekilde oluşturmak için tasarlanmış bir yazılım geliştirmedir. Burada içerik oluşturucuları, çalışmalarını doğrudan yayınlayabilmekte ve bir abonelik veya ödeme duvarı özelliği oluşturulduğunda veya çizdikleri trafikten etkilenen reklam verenlerden veya kullanıcılardan kazanç sağlayabilmektedir. Ayrıca bu kullanıcılar, sosyal ağlarında ya da çalışmaları için ödeme yapmak isteyen reklam verenler arasında içerik dağıtımı için bir ödül olarak katılımlarından dolayı token da kazanabileceklerdir.

Ek bir bilgi de MEDIA Protokolü kullanılarak geliştirilen ilk uygulama CryptoCatnip olarak adlandırılmaktadır.  Google Play ve iTunes’da şu anda eski bir sürüm mevcuttur. Ancak MEDIA tokenı piyasaya çıktığı andan itibaren yeni sürümü tamamen işlevsel olacaktır. Bu uygulama tamamen kripto para haberlerine ayrılmıştır. Son olarak MEDIA Protokolü’nün bütün çalışmaları  açık kaynak olduğundan dolayı kullanıcılar kendi güvenlik ve istikrarlarını doğrulamak için kendi kodlarını analiz edebilme imkanına sahip olacaklardır.

Token Ekonomisi

Ortaklar

Takım

Referanslar

https://www.mediaprotocol.org/

https://www.mediaprotocol.org/papers/whitepaper.pdf

https://t.me/Media_Protocol_Community

https://github.com/MediaProtocol/MediaProtocol

https://medium.com/@mediaprotocolsm

https://twitter.com/MEDIA_Protocol

https://www.linkedin.com/company/media-protocol/

https://www.youtube.com/channel/UCMqo01fh4wST0XYck_zPHeA

BOUNTY: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3397199.0

ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3396313.0

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

2 thoughts on “MEDYA Protokolü ile Kitle İletişim Ağlarınızı Oluşturarak Ödül Kazanabileceksiniz

  Ilım Aslantürk

  (12 Ekim 2018 - 01:10)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

  Ateş Aycı

  (24 Aralık 2018 - 14:50)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir