DÜNYANIN HER TARAFINI KARLI BİR ŞEKİLDE DOLAŞMANIN YOLU: CHOZUN

 

Hepimizin hiç kuşkusuz en çok sevdiği şeylerden biri de seyahat etmektir. Yeni insanlarla tanışmak, yeni kültürler keşfetmek, hiç gitmediğimiz coğrafyalara yelken açmak herhalde hepimizi heyecanlandırmaktadır. Ben bu satırları yazarken bile ilk fırsatta bir tatile çıkıp denize girsem, güneşlensem ve dinlensem diye bir iç geçirmedim değil. Hatta yeni yemekler ve lezzetler keşfetmek en çok keyif aldığım hobilerimden biri. Yüksek dağlar, denizler, mağaralar, koylar, şelaleler aslında keşfedilmeyi bekliyor. Burada aslında en önemli şey deneyimler. Genelde ben başkalarının gezi ve seyahat deneyimlerine önem veren, onların tavsiyeleri doğrultusunda tatilimi en ince detaylarına kadar gözden geçiren biriyim. Gidilecek yer ile yorumlar, analizler, otel bilgileri, en iyi restoranlar, tarihi mekânlar derken tatil öncesi hazırlığım bazen saatlerimi almakta ve beni yormakta.

Bu arada yine bir tatil öncesi tatil planları hakkında yazılar okurken Chozun isminde bir yaklaşıma denk geldim. Biraz okuyup inceleyince tam benlikmiş deyip daha çok bilgi toplamaya başladım. Evet Chozun platformun arkadaşında iki tane başarılı kadın girişimci var. Buda aslında bu platformu daha renkli ve detaylara önem veren bir yapıya büründürmüş. Bahsettiğim kadın girişimcilerden ilki Teresa Truda ve Teresa Chozun’un CEO’su ve aynı zamanda eş kurucusu. 2016 yılında Çin’deki Kadın Girişimciliği için GBC birincilik ödülünü almış ve RMIT’de öğretim görevlisi ve öğretmenlik de yapmış. Zia Word ise teknoloji, canlı dijital eğlence ve TV’de 12 yılı aşkın deneyime sahip ikinci kadın girişimci ve o da Teresa gibi Chozun’un CEO’su ve eş kurucusu.

Aslında çok ilginç bir şekilde bu seyahat platformu en son yapay zeka ve veri bilimi teknolojisi ile donatılmış durumda. Bu da özellik Chozun’un sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyleri anlama yeteneği veriyor. Bu sayede platform, seyahat deneyimlerini ve hizmetlerinizi tercihlerinize göre eşleştirebiliyor. Ayrıca bu platform belli ki seyahat endüstrisine cevap olarak ortaya çıkmış. Küreselleşen dünyamızda giderek daha fazla kişi gezginler sınıfına katılıyor ve  bu gezginler kişiselleştirilmiş ve benzersiz deneyimler arayarak en iyi ve güzeli bulmanın telaşı içindeler. Ancak sektördeki bir problem olarak karşımıza çıkan ise bu değerli bilgilerin saklandığı ve rezervasyonların yapıldığı yerlerin sadece TripAdvisor gibi platformlarla sınırlı kalması. Bu soruna çözüm olmak amacıyla Chozun, yolcuların seyahatleri boyunca içerik odaklı ve kişiselleştirilmiş deneyimler ve hizmetler ile bağlantı kurabilecekleri bir platform oluşturmak için yapay zeka ve veri bilimini kullanmakta.

Bu platformun aslında başlıca odak noktası Teresa’ya göre Çin yolcuları. Bunun sebebi de pazarın çok hızla büyüyor olması. Ayrıca Ctrip’e ve Çin Turizm Akademisi’ne (CTA) göre, 2017 yılı yurtdışına giden Çinli vatandaşların sayıları rekor kırmış. Yani Çin vatandaşları yurtdışına 130 milyondan fazla seyahat gerçekleştirmiş ve bu gezilerde 115,29 milyar dolar harcanmış.  Bu inanılmaz harcamalar da Chozun hedef olarak gördüğü pazar haline gelmiş. İkinci hedefi ise 2020 yılına kadar seyahat etmesi beklenen en büyük harcama grubuna sahip olan Milenyum gezginler grubu. Bu gezginler de yılda sadece seyahatle 250 milyar dolar harcamaktalar.

Yine Teresa’ya göre turizm ilk kez rezervasyon, karşılaştırma ve inceleme siteleri ile dijital çağa taşındığında, kalabalığın bilgeliği ile güçlendirilmiş hissetmek harikaydı. Ancak çok hızlı bir şekilde, bu siteler arttı ve gerçek amaçlarından çok uzaklaştılar.

İşte bütün bu sorunları ortadan kaldıracak olan Chozun yaklaşımında gezginler, dünyanın her tarafında benzersiz deneyimler yaşayıp keşifler yapabilecek,  yaşanmış deneyimlerden istifade edebilecek ve bu platformu ödeme yapmak için kullanabilecekler.  Platform, gezginleri kendi zevklerine göre uyarlanmış deneyimlere eşleştirecek ve bu da ekosistemde CZN tokenları kullanılabilecek. Akranlar platformda etkileşime girecek ve platformda yer almak için CZN tokenları şeklinde ödüller alabileceklerdir.

Bu yaklaşımın diğer projelerden farkı Chozun zaten kurulmuş bir başlangıç olmasıdır. Şirket tarafından başlatılan beta ürün zaten çalışmakta ve piyasadan gelir elde etmektedir.  Bu süreçte Chozun,  22 farklı şehirde 30.000’den fazla müşteriye hizmet vermiş ve 5 farklı şirketle ortaklık da kurmuştur.

ICO Bilgileri ve Token Satışı

CZN tokenı, dünyanın her yerindeki birçok yerde (yemeklerden benzersiz turlara, marketlere, masajlara ve daha pek çok yere) gerçek dünyadaki deneyimler ve hizmetler için değiş tokuş edilebilecektir. Bu sayede Chozun’un büyüyen sağlayıcı ve ortak ağından yararlanarak ve yerel para birimine gerek duymadan CZN tokenı ile sorunsuz bir şekilde ödeme yapabileceksiniz. Bu platformun ön satışı 1 Temmuz 2018 de,  ICO ise 1 Ağustos 2018 tarihinde başlayacaktır.

 

 

Takım

Referanslar

İnternet Sitesi: https://chozun.com/en

Teknik İnceleme: https://chozun.com/dist/pdf/chozun_whitepaper_preico.pdf

Telegram: https://t.me/be_chozun

Facebook: https://www.facebook.com/bechozun

Twitter: https://twitter.com/bechozun

Instagram: https://www.instagram.com/bechozun/

Bountyhive Kampanya Linki: https://bountyhive.io/join/Chozun

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

4 thoughts on “DÜNYANIN HER TARAFINI KARLI BİR ŞEKİLDE DOLAŞMANIN YOLU: CHOZUN

  Lemis Akküt

  (2 Ekim 2018 - 10:36)

  Son girdiğim icolardan hep zarar ettim. Bu tarz bilgilendirici yazılar yatırım sürecinde karar vermemizi kolaylaştırıyor .

  Mazlum Altan

  (8 Ekim 2018 - 14:53)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

  İsmail Umut

  (25 Ekim 2018 - 02:12)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

  Erna Aluç

  (6 Aralık 2018 - 19:19)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir