RETAIL GLOBAL: KÜRESEL E-TİCARETİN YENİ ADI

Gelişen teknoloji ile birlikte hepimizin yıllardır edindiği alışkanlıklar yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlamıştır. Teknolojin getirdiği yenilikler ve değişikliklere hemen ayak uyduramasak da sunduğu rahatlık ve konfor sayesinde her geçen gün çok hayatımızın kolaylaştığını gözlemleyebilmekteyiz. Özellikle internetin hayatımıza girmesiyle oturduğumuz yerden yapabildiğimiz iş ve işlemlerimizin sayısı sayılamayacak kadar çoktur. Okul kaydımızdan, uzaktan eğitimimize ve sınavlarımıza, evimizdeki klimanın ayarından bahçe sulama zamanımıza kadar her şeyi uzaktan AI ve IoT gibi teknolojiler sayesinde internet üzerinden yapabilmekteyiz. Bu değişimlerin farkında olan şirketler ve işletmelerde artık geleneksel pazarlama ve reklam kampanyalarını metotlarını bir kenara bırakarak yeni nesil satış ve pazarlama teknikleri üzerine yoğunlaşmışlardır. Aslında hepimizin değişen alışkanlıklarımızın başında alışveriş ile ilgili sergilediğimiz davranışların olduğunu büyük şirketler ve iş dünyası çoktan fark etmiş durumdadır. Artık market alışverişimizden çok basit ihtiyaçlarımızı bile e-satış sitelerinden alırken hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilmekteyiz. Beğendiğimiz bir ürünün dünyanın neresinde olduğu hiç önemli olmadan sipariş vererek birkaç gün içinde elimizde olacağını bilmekteyiz.  E-ticaret, tüm ülkelerde perakendeyi değiştiren büyük Pazar olarak ortaya çıkmıştır. Ancak e-ticaret olacak da nitelediğimiz bu sistemde de birçok problem bulunmaktadır.

Özellikle bu alanda çalışan perakendeciler ve üreticiler yerel ve global e-ticaret satışları için çok sayıda yazılım çözümü satın almakta, pahalı çalışanlar kiralamakta ve ortak çevrimdışı perakendeden farklı platformlar, teslimat, ödeme, iade, ürün lojistiği, içerik, destek, reklam, pazar yerleri, mağazacılık, saklama, test, entegrasyonlar, analiz, strateji ve küresel genişleme gibi birçok süreci yönetmek zorunda kalmaktadırlar. Sonuçta bu süreç, hem uygulama açısından için çok uzun bir süreci kapsamakta hem de işletmeler için getirisi olmayan bir gelir artışına yani ek maliyete sebebiyet vermektedir.

İşte bu soruna çözüm adına Retail.Global yaklaşımı, yerel ve uluslararası e-ticaret uzmanlarını, şirketlerini ve bunların hizmetlerini perakendecilere ve üreticilere yönelik global satışları kendi markalı çevrimiçi mağazasında desteklemek üzere birleştirerek yeni platform ortaya koymaktadır. Kısaca Retail.Global, perakendeciler ve üreticiler için küresel satışları güçlendiren eksiksiz beyaz etiket çözümüdür.

Retail.Global yaklaşımı misyon olarak,  perakendeye yenilik getirmek suretiyle inanılmaz bir müşteri alışverişi yaratma fikrini benimsemiştir. Ayrıca Retail.Global küresel ölçekte satışları kolaylaştıran B2B müşterileri için ürün ve hizmet üreterek, dil, yerel teslimat, iade, vergi, pazarlama, pazar yeri, destek gibi engelleri e-ticaret uzmanlarının yardımı ile aşmanın yolunu bulmuştur.

Retail Global’ın çalışma prensibi olarak aşağıdaki basamakları açıklamak gerekirse;

Önce şirketler mağaza açmak için istekte bulunurlar ve bir yönetim ekibi seçerler. Daha sonra hizmet pazarından; çevrimiçi iletişimi artırmak için özel tasarım edilmiş ve en iyi özelliklere sahip çevrimiçi mağazalar açılır. Daha sonra dünya çapında satışlar kolaylaştırmak için çoklu dil ara yüzü olan 7/24 destek ekibi oluşturulur. Bu satışların kesinlikle sınır ötesi teslimat ve uluslararası ödeme seçenekleri gibi imkânlar sunması gerekmektedir. Ek olarak Retail.Global Services Marketplace çalışanları ile çevrimiçi bağlantı kurmanız ve servis sağlayıcınızın oluşturulması, mağazanızın yaratılması ve desteklenmesi, pazarlama yönetimi, müşteri desteği, içerik oluşturma, yerine getirme hizmetleri aşamalarının tamamlanmasını beklemeniz tek yapmanız gereken şey. Burada kurumsal müşteriler (perakende zincirleri, üreticiler, ticaret merkezleri) bu platformdan tam destek alabilmektedirler.

Gelir paylaşımı modeli için bir e-ticaret mağazası ile entegrasyon başlatmak gerekmektedir. Ayrıca lokal, yerel ve küresel pazarlara (Ebay, TMall, Amazon) bağlanarak beklentilerinizden daha fazlasını elde edebilirsiniz. Yine ürün stoklarınızı desantralize ederek tüm depoların, mağazaların stok ürünlerini kullanmanız gerekmektedir. Böylece parekende veya toptan satışa çıkan ürünlerinizi zamanında kişiselleştirin, biten ürünleri yerine koyun ve stoklarınızı dünyanın her yerinden online olarak yönetme fırsatına sahip olun. Burada blok zincirindeki tedarikçilerle Akıllı sözleşmeler oluşturmak mümkün olabilmektedir. Tüm dünyada ürün ve hizmet tedarikçileri ile grev anlaşması yapabileceğiniz gibi tüm katılımcılar arasında güven sorunu ortadan kaldırarak hızlı ve güvenli ucuz ödemelerin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Ek olarak bu projenin bütün kampanya ve tanıtım faaliyetleri Bountyhive isimli çok profesyonel ve kurumsal bir şirket tarafından yürütülmektedir. Bu da Retail Global’ın başarılı bir ICO dönemi geçireceğinin en büyün göstergesidir.

Token Satışı ve Dağıtımı

Yol Haritası

Takım

Referanslar

Websitesi : https://retail.global/

Twitter : https://twitter.com/RetailGlobalNow

Telegram : https://t.me/retailglobal

Facebook : https://www.facebook.com/retail.global.community/

Teknik Rapor : https://files.retail.global/RetailGlobal-Whitepaper.pdf

Özet: https://files.retail.global/RetailGlobal-OnePager.pdf

Medium: https://medium.com/retail-global-ecosystem

BTT: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3341374

Reddit: https://www.reddit.com/r/retailglobal/

https://bountyhive.io/browse/Retail.Global

 

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

12 thoughts on “RETAIL GLOBAL: KÜRESEL E-TİCARETİN YENİ ADI

  Büşra Gül

  (29 Eylül 2018 - 19:00)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Mustafa Burhan Askın

  (1 Ekim 2018 - 13:01)

  Benimde beğenerek takip ettiğim bir proje, konuyu çok güzel özetlemişsiniz.

  Nesibe Nurefşan

  (9 Ekim 2018 - 00:38)

  Kısa ve net, trik noktaların hepsine değinmişsiniz. Elinize sağlık güzel yazı

  Fatma Özlem

  (9 Ekim 2018 - 02:18)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

  Nehar Avşar

  (12 Ekim 2018 - 01:31)

  Proje takımı güzel ve alanında deneyimli kişilerden oluşuyor. ico sürecinde başarılı olacaktır.

  Semina Aktuna

  (12 Ekim 2018 - 10:40)

  Tam tamamına bir koyup beş almalık proje, takibe aldım.

  Acar

  (13 Ekim 2018 - 09:48)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

  Sarper Akış

  (29 Ekim 2018 - 12:07)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

  Çisem Atok

  (9 Kasım 2018 - 02:03)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Semina Aktuna

  (20 Kasım 2018 - 21:11)

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Elinize sağlık.

  Elif Altaş

  (4 Aralık 2018 - 22:26)

  Bu tarz projeleri son dönemde çok görmeye başladım. umarım başarılı olurlar.

  Edip Attila

  (23 Aralık 2018 - 22:31)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir