VERİ TOPLAMA ALANINDA PDATA İLE DEVRİMİ YAKALAYIN

Dünyamızın inanılmaz bir şekilde değişmesine ve gelişmesine yol açan teknolojik yenilikler hayatımızın her alanını derinden etkilemektedir.  Zaten küreselleşmenin etkisinde olan gezegenimiz inanılmaz hızla ilerleyen teknoloji sayesinde daha da belirgin bir şekilde geçmiş yüzyıllardan çok daha ileriye gitmiştir. Özellikle internet sayesinde dünyamız küresel bir köye dönüşmüş, sınırlar neredeyse ortadan kalkmış, ulaşım imkânlarının artması ile birlikte sabah bir kıtada uyanırken akşam başka bir kıtada uyumamız gerekebilmektedir. Teknoloji sanayiden eğitime, tarımdan spora kadar her alanda fazlasıyla kullanılır olmuştur. Artık bizim çocukluğumuzda gördüğümüz, bindiğimiz, yaşadığımız her şey geleneksel olmuştur. Bahsettiğim bu gelişmelerin en çok hissedildiği alanların başında iş dünyası ve finans gelmektedir. Artık küçük marketler, işletmeler, butikler, restoranlar, kitapçılar, kafeler yerlerini dünyanın her yerinde mağazalar açarak müşteri toplayan bir zincirler geçidi haline gelen alışveriş merkezlerine büyük mağazalara, holdinglere bırakmışlardır. Önceden sadece mahalleliye hizmet veren market artık dünyanın her yerine meyve, sebze, gıda vb. malzeme satmaya başlamıştır. Burada arz ve talep çok önem kazanmaktadır. Müşteriye en iyi hizmeti, en ucuza ve en kısa zamanda verme çabasına giren şirketler küresel pazara talip oldukları için alan araştırmaları ile müşteri hedef kitlesini tespit etmenin yanında müşterinin neyi sevdiğini de anlayabilme işine bir sürü para harcamaktadırlar. Müşteri m memnuniyeti odaklı çalışan bu şirketler bazen anketlerle, bazen de farklı metotlarla veri toplamaktadırlar.

Evet, birçok kişinin de dediği gibi bu yüzyılın petrolü, bir başka deyişle altını veridir. Bütün üretim, alma, satma, kullanma, geri iade, memnuniyet, fiyat, Pazar araştırma, müşteri, yaş, cinsiyet, beden, ayakkabı numarasına kadar her şey binlerce değişkende sadece birkaçıdır.

Şirketler piyasaya sürmeyi planladıkları her ürünle ilgili, ihtiyaç analizi, hedef kitle tespiti vb. alan araştırmalarını yapmakta ve ürünü ondan sonra üretmektedirler. Burada en önemli etken, güvenilir, geçerli ve doğru ölçeklenmiş bir araştırma metodolojisi sonucunda elde edilen veridir. Bu aslında doğru bir yol haritası oluşmasını sağlamaktadır. Ancak bu istenen veriler de her zaman kolay elde edilmemektedir. Bu verileri sunan ve satan şirketler bu verileri doğru bir şekilde toplamamış olabilmektedir. İşte bu aşamada devreye giren Opiria yaklaşımının amacı güvenli ve şeffaf bir platform üzerinden mevcut veri ile ilgili problemleri çözmektir. Burada Opiria, bu amacı yerine getirirken tüketicilerin verilerinin üzerinde kazançlı kontrolü sağlayacak, toplanan verilerin işlemlerinde aracılara duyulan gereksinimi ortadan kaldıracak ve müşterilerin veri gizliliğini ihlal etmeden firmalara gerçek ve doğru verilere erişme imkânı sağlayacaktır. Aşağıda çalışma prensibi resmedilmiştir.

Kısaca PDATA platformunda tokenler, müşterilerin sağlayacakları verilere bir değer katacaktır. Ayrıca müşterilerden veri elde edilmesi süreci ise Opiria’da bir profil oluşturmak suretiyle kişisel verilerini kendi oluşturdukları bu hesaba eklemek ile başlayan çok basit bir algoritmayı içermektedir. Bu platformdaki en önemli ayrıntı ise Opiria’da profili bulunan kullanıcıların, gizlemek istedikleri veriler ile gizlemeye gerek duymadıkları verileri seçme özgürlüğüne sahip olmalarıdır. Sonuç olarak firmalar, müşterilerden bilgi istemekte ve anlaşmaları durumunda iki taraf arasında akıllı bir sözleşme yapılmaktadır. Bu sözleşmeyi takiben müşteri PDATA tokenını alacak ve PDATA da müşterinin verilerini alma hakkına sahip olacaktır.

Operia, dünya üzerinde internet erişim imkânı olan tahminen 2 milyar insanı bir pazar olarak hedeflemektedir. Müşterilere yönelik olan bu platform, coğrafi sınırlara, zaman ve mekân kavramlarına takılıp kalınmadan piyasa araştırması alanında yeni bir devrim niteliğindedir. Opiria’yı farklı yapan bir noktada bitmiş bir ürün olmasının yanı sıra BMW, Audi, Mercedes, Intel, Volkswagen, Nissan gibi Fortune 500 altında yer alan birçok şirketin verilerini sağlamakta olması aslında güven ve kurumsallık adına başka söze gerek bırakmamaktadır.

Token Satışı ve Dağıtımı

 

 

Yol Haritası

 

 

Referanslar

Web sitesi: https://opiria.io/

Teknik İnceleme: https://opiria.io/static/docs/Opiria-PDATA-Whitepaper.pdf

Telegram:  https://t.me/PDATAtoken

BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3076122.new#new

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3081090

Medium: https://medium.com/pdata-token

Twitter: https://twitter.com/PDATA_Token

Facebook: https://www.facebook.com/pdatatoken/

Reddit: https://www.reddit.com/r/PDATA/

 

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

3 thoughts on “VERİ TOPLAMA ALANINDA PDATA İLE DEVRİMİ YAKALAYIN

  Cansev Arat

  (2 Ekim 2018 - 07:51)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  İzlem Arınç

  (13 Ekim 2018 - 10:19)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  Anıl Altın

  (10 Kasım 2018 - 21:05)

  Proje takımı güzel ve alanında deneyimli kişilerden oluşuyor. ico sürecinde başarılı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir