Değiştirilemez Tokenları Oluşturan ve Ticaret Yapmak İçin Kurulan İlk Platform: Open Collectors Network

 

Open Collectors Network Nedir?

Open Collectors Network, mevcut standart spesifikasyonlara dayalı olarak, herkesin sorunsuz bir şekilde kendine ait, kendi yaratacağı, özelleştirdiği, etkileştiği ve bireysel belirteçleri ticaret edebildiği tek bir tür token için ilk merkezi bir platformdur. Bir diğer özelliği de değiştirilemez simgeleri oluşturmak ve ticaret yapmak için kurulan ilk platform oluşudur. Platform, benzersiz tokenlar oluşturmanızı, bunlarla etkileşim kurmanızı ve ticaret yapmanızı sağlar. Platformda satılabilecek mevcut simgelerden bazıları CryptoPunks, CryptoKittens ve Decentraland’tır. Bununla birlikte, satılacak olan şey; nadir ve benzersiz bir şeyi temsil eden herhangi bir token, klasik bir araba, bir ünlü veya sadece bir fikir de olabilir.

Platform, kişisel bilginizi toplamamaktadır. Hesabınız site içinde olup gerçekten ether cüzdanınızı temsil etmektedir. Döviz üzerinde yapılan ve satılan tokenların hiçbiri değiş tokuş edilmemektedir. Gelir düzeyi ya da blok odasındaki dil becerileriniz ne olursa olsun herkes için bir platform oluşturulmaktadır.

Bir kavramı nasıl anladığınızı ve bu proje için nasıl uygulandığını açıklamak için en iyi yol örnek vermektir. Örneğin 1000 el ilanı bastığınızı ve onları sokakta dağıttığınızı düşünün. Aynı olan, aynı içerik, aynı amaç, ve aynı nedenlerle kullanılan bu 1000 tanesinden hangi broşürü çıkardığınız çok önemli değildir. Bu broşür koleksiyonunun değiştirilebilir olduğu söylenir ve mevcut kripto para birimlerine eşdeğerdir. 1 token gönderirseniz cüzdanınızda 1 token vardır demektir.

Ama şimdi, ünlü sanatçıların tablolarının olduğu bir başka koleksiyonu düşünelim. Zaten, bir farklılığı: hepsinin resim olmasına rağmen, sadece bir tanesini satın almak istersiniz ve rastgele seçmek istemezsiniz. Bazılarını diğerlerinden daha çok seviyor olabilirsiniz, bazıları daha pahalıdır ve bu böylece devam ediyor. Onların, hepsi de özel ve “bir” oldukları için broşürler gibi değildirler.

Bu platformda bazı önemli farklılıklar vardır. Bunlar;

 • Nadir olan benzersiz bireysel tokenlar vardır.
 • Kendi benzersiz yer imlerinizi oluşturabilirsiniz.
 • Öğeler arasındaki etkileşimler için kurallara izin verilebilir.
 • Kullanıcı faaliyetine dayalı olarak uygulanan ve merkezi olmayan bir ücret mekanizması vardır.

Özellikleri ve Kullanım Alanları

Open Collectors Network, platformunun oluşturduğu bu tokenın kullanım durumlarının sonsuz olduğuna kesinlikle inanmaktadır. Kullanım örnekleri bu benzersiz tokenlar için olası kullanım durumlarının neredeyse sınırsız olduğunu göstermektedir. Zaten uygulanmış birkaç tane örneği vardır ve ekibin daha çok düşündüğü ve üzerinde çalıştığı projelerde bulunmaktadır.  Ancak Open Collectors Network için daha da önemlisi, en heyecan verici olduğu düşündüğü şey ise bu platformun herkese açık ve yenilikçi fikirlerin platformun üstünde uygulanmasıdır.

Kullanım alanları ile ilgili örnek vermek gerekirse;

 • Herkese açıktır ve bireyler veya gruplar kişisel kullanımları için onlara değerli bir şey katabilirler.
 • Oyun platformu

ERC721 standardını kullanarak dijital varlıkları bir oyun içerisinde veya bir oyun geliştirme aşamasında kullanmak için kullanma olanağı bulunmaktadır. Bu, pazarın, oyun geliştiricileri için yaratıcılıklarını satması veya daha sonraki oyun gelişimi için bu yaratımları kullanması için araçlar sunduğu anlamına gelmektedir.  Magic: The Gathering © gibi kart oyunları veya Counter-Strike ©’de bir Dragon Lore AWP cebi gibi oyun içi koleksiyonlar şirket için hesap verebilirliği ve şeffaflığı artıran genel muhasebede tutulabilir. Ayrıca, öğeleri satmak için daha kolay ve daha ucuz ödeme seçenekleri ekler.

 • VR

VR hızla bir ana sanayi haline gelmekte ve platform aracılığıyla, katılımcılar arasında işlem görebilecek değerli sanal nesneleri tokenize etmekle kalmayıp, onlara değer (para birimi) eklemektedir. Buna ek olarak, platform açık bir standarda saygı duyduğundan, farklı VR teknolojileri / uygulamaları arasındaki öğeleri birbirinin yerine kullanabilmek mümkündür.

 • Sanatçılar

Hemen hemen her türlü sanatsal içerik kamusal defter üzerinde, telif hakkı ile korunan amaçlar için veya yalnızca satmak için tutulabilir. Bir marka adı veya bir logo gibi küçük kreasyonlar doğrudan zincirde tutulabilirken daha büyük kreasyonlar buluttaki herhangi bir yerde depolanabilirken değerinin sadece karması defterin üstünde saklanabilir. Bu, ucuz / hızlı depolama ve tam hesap verebilirlik gibi dünyanın en iyi yaklaşımını beraberinde  getiriyor. Bunlar, Storj veya Oyster Pearl gibi merkezi olmayan bir depolama platformunu kullanarak büyük miktarda veri tutmak tamamen mümkündür, bu yüzden platformun ilk tercihi bu yönde olacaktır.

 • İşletme sektörü

Herhangi bir freelancer veya işletme, kişiselleştirilmiş ürünleri (arabalar, cihazlar veya elle hazırlanmış nesneler) kolayca sınıflandırabilir.

 • Müzayede evleri

Müşteri tabanında güven artırmak için envanterinin muhasebede tutulması yani bir öğe satıldığında, açık artırmadan sonra onunla ilişkili benzersiz tokenın alıcının cüzdanına aktarılabilmesine imkân vermesi.

 • İndirimler

Ürünlerini tokenize edebilecek şirketlerle ortaklıklar. Örneğin, Apple ürünlerini yaşayan ve nefes alan bir kullanıcıyı ele alalım. Farklı Apple benzersiz belirteçleri yaratacak / satın alacaktır; bu noktada şirkete yaklaşabilir ve kendisi için bir indirim olarak alabiliriz

 • .Web sitenizde yalnızca bir komut etiketi kullanarak kolayca yerleştirebileceğiniz

‘Facebook benzeri düğme’ gibi Gömülü Özellikler bulunmaktadır.

 • Kullanıcı Kimliği

Platform bir KYC çözümü ile işbirliği yapmayı amaçlamakta ve bir kullanıcının kimliğini doğruladıktan sonra, onun için benzersiz bir belirteç blok zincir üzerinde oluşturulmaktadır. Daha sonra kullanıcının kimliğini başka bir web sitesiyle doğrulaması gerektiğinde, Metamask’u token sahibinin tüm bilgileri ile doğruladığını imzalamak için kullanabilir ve web sitesi API’sini kullanarak tekrar kontrol edebilir. Aynı şey bir web sitesinde oturum açmanın daha sıradan kullanım örneği için geçerlidir ve ademi merkezi olmayacak ve bazı 3. taraf şirketi değil de kimlik bilgilerinize sahip olmanız dışında Facebook veya Google ile oturum açma işlemi ile aynı şekilde çalışır.

 • Programlama

Genel olarak kodlamada en basit ve en yaygın kalıplardan biri, farklı niteliklere sahip nesnelerin bir koleksiyonunu kullanmaktır. Standart olanlar dizi, liste, sözlük, hashmap içerir ve özel koleksiyonlar sağlayan birçok açık kaynak kütüphanesi vardır (C ++ Boost, .NET C5 vb. Düşünün). Platform, defterdeki nesneleri depolayan koleksiyonlarla dolu, açık kaynak kodlu bir kütüphaneyi sağlayarak, ademi merkeziyetin tüm avantajlarını engelleyici olmayan devlere veriyor. İhtiyacınız olan tek şey, bir Ethereum cüzdan ve özel anahtarınızı kullanarak işlemleri imzalamanızdır; bu da kodunuzu bırakmaz.

Token Tahsisi ve Dağıtımı

Zaman içinde yer işaretlerinin artan değeri ile birlikte, açık ve yerel piyasada çeşitli şekillerde işlem görebilirler: sabit fiyat, birden fazla açık artırma türü ve diğer tokenlarla alışveriş yapılabilir.

Bu platform, token bulma, token sahipleriyle iletişim kurma (sınırlar geçerlidir), en iyi tokenlar, belirteçler, geçmiş, siparişler ve daha fazlası gibi ticari özellikleri sağlar.

Bu amaçla defteri kullanmanın temel yararı, mal sahibi olduğu defteri saklamış olduğu için bu tür malları satın alırken artan güvendir, bu nedenle orijinallik kanıtı belirtinin kendisidir. Ayrıca platform, bilinemeyen (benzersiz) tahminler oluşturabileceğiniz ve değiş tokuş edebileceğiniz ilk borsayı barındıracaktır.

Token Dağıtımı

 • Kalkınma: 37%- 5550
 • Ortaklık: 30%- 4500
 • Pazarlama: % 20- 3000
 • Hukuk ve Faaliyetler: 10%-1500
 • Öngörülemeyen: % 3-450

Token fiyatları satış süresine göre değişir yani:

 

 • Pazar: 1ETH = [TBA] ECTO
 • Pazar: 1ETH = [TBA] ECTO
 • Pazar: 1ETH = [TBA] ECTO
 • Hafta = [TBA] ECTO

Token Tahsisi

 • Satılık: 65% 97.500.000
 • Danışma: % 1 15.000.000 (6-12 aylık dönemler halinde toplu halde serbest bırakıldı)
 • Kurucu: % 10- 15.000.000 (12 ay tutulmuş)
 • Şirket: % 13- 19.500.000 (ortaklık için kullanılır)
 • Bounty : % 2- 3.000.000

Token Bilgileri

 • Token: ECTO
 • Token Türü: ERC20
 • Birlikte satılanlar: ETH
 • Soft Cap Pazarı: 3,500 ETH
 • Hard Cap Piyasası: 15,000 ETH
 • İşaretlerin sayısı: 150.000.000 ECTO (100.500.000 kamu,% 2 hediye +% 65 satış).

 

Yol Haritası

 • Ekim 2017

ERC721 Standart Analiz, Toplanan Token Mekanik Ve Kullanım Örnekleri Analizi, Pazarlama Stratejisi Taslağı, Akıllı Sözleşmeler Taslak

 • Aralık 2017

ERC721 Standart Uygulaması, ECTO Simgesi Akıllı Sözleşmeler ,Ticaret Akıllı Sözleşmeler (demo)

 • Ocak 2018

Ekip Genişlemesi, Akıllı Sözleşmeler Entegrasyonu, Metamask Entegrasyonu, Beyaz Kağıt, Ropsten Token Satış Mekanik Teçhizatında Konuşlandırılan Platform Akıllı Sözleşmeleri Sonuçlandırılmış ve Uçtan Uca Test Edilen Sözleşmeler

 • Mart 2018

Ana Şebekede Konuşlandırılmış Simge Satış Sözleşmeleri, Prototip Tasarım Revizyonu, İyileştirmeler

 • Nisan-Mayıs 2018

 

 

Kaynaklar

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

4 thoughts on “Değiştirilemez Tokenları Oluşturan ve Ticaret Yapmak İçin Kurulan İlk Platform: Open Collectors Network

  Murat Sinan Ayaz

  (28 Eylül 2018 - 10:39)

  Proje takımı güzel ve alanında deneyimli kişilerden oluşuyor. ico sürecinde başarılı olacaktır.

  Nunazlı Arpacı

  (3 Ekim 2018 - 17:08)

  Son dönemde yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri. bu değerlendirmede benim düşüncemi destekler nitelikte.

  Müyesser Akyildirim

  (13 Ekim 2018 - 10:18)

  Son girdiğim icolardan hep zarar ettim. Bu tarz bilgilendirici yazılar yatırım sürecinde karar vermemizi kolaylaştırıyor .

  Bestami Ağırağaç

  (8 Kasım 2018 - 13:36)

  Özellikle whitepaperı güzel ve ayrıntılı olarak düzenlenmiş. özenerek hazırlanmış. Bu projeye emek verildiğini gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir