YAPAY ZEKÂ UYGULAMASINDA SON NOKTA: DBRAIN YAKLAŞIMI

Günümüzün küresel dünyasının yeni fenomeni kripto para diye tabir edilen bir takım şifrelemelerin ardına gizlenmiş, elde edilmesi son derece zor ve maliyetli matematiksel işlemlere bağlı sanal bir kavramdır. Ancak, internetin gelişimi ile birlikte satın alma kararlarının giderek dijital platform yönüne ilerlemesi, yani parayı kullanma ve değerlendirme alışkanlıklarının giderek dijital dünyaya kayıyor olması, bu alanda ekonomik bir sistemin oluşmasına zemin hazırlamaya başladı. Kesin olan bir gerçek var ki, dünya ekonomisine hükmetmek üzere olan dijital para birimleri giderek büyümeye ve genişlemeye devam ediyor. Elbette buna bağlı olarak bu para birimlerini kullanan ve üreten kişi sayısı da artıyor. Çok da uzak olmayan bir gelecekte hâlihazırda kullandığımız para birimlerini bir kenara bırakarak, dijital para birimlerini tercih etmeye ve “küreselleşmeye” farklı bir boyut kazandırmaya başlayabiliriz.

Kripto para kadar yeni ve hayatımıza girmeye hazırlanan hatta giren bir teknolojik gelişmede yapay zekâdır.  Özellikle 21’inci yüzyılda yapay zekâ teknikleri bilgisayar teknolojisi alanındaki gelişmeler, veri sayısındaki artış ve teorik anlama gibi birçok yenilikten geçmiş ve geçmektedir. Yapay zekâ adından da belli olduğu üzere insan eli ile yapılan makinelere ve robotlara yüklenen, doğal biçimde gelişmeyen sayısal bir akıl örneğidir. Bilgisayar biliminde akıllı üstlenicilerin konusu olan yapay zekâ, çevresini tanımlayan ve hedefe ulaşmada başarı şansını azami seviyeye çıkarmak için harekete geçen her cihaz olarak da tanımlanır. İstatiksel metotlar, sayısal zekâ ve geleneksel sembolik yapay zekâ da yaklaşımlar arasındadır. Yapay zeka arama ve matematiksel optimizasyon, nöral ağlar ve istatistik, olasılık ve ekonomi tabanlı istatistikler gibi birçok aracı kullanır. Yapay zekâ alanı bilgisayar bilimi, matematik, psikoloji, dil bilimi, felsefe, nörolojik bilim ve yapay psikolojisi gibi birçok alandan faydalanır. Yapay zekâ endüstrisinin, 2023 yılında 14 milyar dolar büyüklüğe ulaşması bekleniyor. Ürünlerine Yapay Zekâ entegrasyonu için çalışmalar yapan cihaz üreticileri, işlemci gücünü; batarya tasarrufunu ve rekabetçi maliyetleri birlikte sunan çözümlere ihtiyaç duyuyorlar. Günümüzün gerçek zamanlı veri işleme odaklı sınır bilişim yaklaşımı; akıllı cihazların daha hızlı tepki performansı için daha fazla işlem gücüne sahip olmasını gerektiriyor. Yapay zekâ günümüzde spor müsabakaları, sağlık, otomotiv, video oyunları, finans ve ekonomi alanlarında oldukça sık kullanılmaktadır. Yeni bir blok zinciri platformu olan Dbrain de akıllı telefonu olan herkesin AI ile ilgili görevleri yerine getirmesine ve kripto para ile ödüllendirilmesine olanak tanır.

 

Dbrain, blok zinciri teknolojisine uygulanan yapay zekanın (AI) son sınırıdır. Kısaca yapay zekâ ile ilgili akıllı telefon uygulamaları (Apps)oluşturmak için oluşturulmuş bir platformdur.

Dbrain proje platformu, makinenin öğrenilmesini sağlayan veri toplamayı içermektedir. Bu adım, ortak dünyada çok pahalıdır; bu nedenle Dbrain, kullanıcılarına veri toplama karşılığında token alma olanağı sunmaktadır. Sistemin nasıl çalıştığını en iyi şekilde anlamak için web sayfası, kullanıcıların (web sayfasında etiketleyicilerin adı da denir), bir Telegram Bot ve yaklaşık 250 görevi yüklenmiş ilk beta web platformuyla iletişim kurmalarına izin verir.

Veri kümelerini doğrulamak için kullanılan paralar

Şirket, yapay zeka gelişiminin% 80’inin veri ile ilgili olduğunu ve bu veri kümelerini etiketlemek ve korumak için çok çaba gerektirdiğini ortaya koymuştur. Dbrain bu platformu oluşturarak, düşük gelirli ülkelerdeki çalışanların, patlama yaşayan AI endüstrisinden bir pay almalarını sağlayarak, çabalarını Dbrain madeni paraları (DBR) ile ödüllendirmelerini sağlamıştır. Çalışanlar seçtikleri kadar veya az miktarda etiketleyebilir ve istedikleri zaman paralarını dolar olarak nakit çekebilirler. AI şirketleri, veri setlerini hızlı, doğru ve kolay bir şekilde oluşturabilir ve doğrulayabilirler; iş bulmaya veya AI işine girmek için mücadele edenler bile olabilir. Etiketlenmiş veri kümelerinin, tamamlanınca diğer çalışanlar tarafından doğrulanması nedeniyle (Kalabalık İşlerin Öznel Prova örneği veya SPOCK, sistem) iyi kalitede olması garanti edilir.

Güvenlik açısından, Dbrain, Veri Kümesinin üçüncü taraflara sızdırılmasını, Dolaysız Kontrol Edilen Depolama Verilerine Erişim Protokolü (PICARD) aracılığıyla engeller. Dbrain, PICARD’ın veri bilimcilerine “veri setlerini indirmeden AI modellerini eğitme ve iş istemcilerine daha sonra AI çözümleri satma” yeteneği kazandırdığını belirtmektedir. Ek olarak Dbrain platformu; AI uygulaması yaşam döngüsünü, insan-içi döngüsel iş akışının çoğunu otomatikleştiren tek bir üründe birleştiriyor. Şu anda, Dbrain; verileri etiketlemek, özelleştirilmiş modeller oluşturmak, veri güvenliğini sağlamak ve işaretleme sonuçlarını kriptokrasi ödemeleri ve hem etiketleyicilere hem de AI geliştiricilerine yapılan ödemeler için doğrulamak için işlevselliği birleştiren tek çalışma çözümüdür.

Sistem Nasıl Çalışır

Blok zinciri ve kendi DBR şifreleme kabiliyeti tarafından desteklenen AI yaşam döngüsü Dbrain tüm tarafları birbirine bağlar ve AI App geliştirme ve konuşlandırmanın tüm aşamalarını AI demokratikleştiren tek bir ürüne sorunsuz bir şekilde entegre eder.

Blok zincir protokolleri ve dahili şifreleme özelliği şeffaflığı ve adil gelir dağılımını sağlar.

SPOCK Protokol, etiketleme kalitesini doğrular, mümkün olan kenarlarda doğruluklara ulaşır. Picard özel ve gizli verilerin güvenliğini ve gelecekteki verilerin sahip olacağı gelirleri korur.

Dbrain coin (DBR), partilerin iş, veri ve Al AI Uygulaması kullanım ödemek ve almak için kullandıkları iç para birimidir.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz AI uygulamaları aşağıda sıralanmıştır:

 • Nesne algılama
 • segmantasyon
 • Yüz tanıma
 • sınıflandırma
 • Konuşma tanıma
 • Tahmin et
 • Keyfi ikili veri analizi

Sonuç olarak Dbrain ekibinin geçmişi deneyimlerle çok doludur. Güven ve destek kazanmak için bence bu çok önemli. Örneğin, CEO Dmitry Matskevich daha önce diğer Big Data şirketlerini kurmuş ve geçen yıl flocktory.com’u 20 milyon dolara satıp ve CTO Aleksey Hahunov da connectome.ai ve R-SEPT’nin kurucularındandır. Aynı zamanda Microsoft , Kupivip, Proskater ve diğer önemli markalarla zaten ortak olmuş Dbrain, dünyadaki en prestijli AI geliştiricilerinden bazılarına güven ve destek sağlamıştır. AMT gibi endüstrideki diğer rakiplere kıyasla etiketleme maliyetlerinde% 50-90 arasında bir düşüş olacağı için Dbrain, güvenlik ve kalite ile risk almadan güvenilir veri kümeleri oluşturmak için harcama yapmak isteyen tüm Yapay Zeka şirketleri için cazip bir yatırım olabilir. Daha fazla bilgi için, Dbrain web sitesini https://dbrain.io/ . ziyaret edebilirsiniz.

Takım

Çekirdek ekip ve danışmanların, iş geliştirme ve yürütme, AI, DL ve ölçeklenebilir hesaplama çözümlerinde kanıtlanmış bir sicili ve uzmanlığı vardır.

 

Kaynaklar

bountyhive ref link: https://bountyhive.io/r/goraset

 

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

2 thoughts on “YAPAY ZEKÂ UYGULAMASINDA SON NOKTA: DBRAIN YAKLAŞIMI

  Fethullah Altınöz

  (6 Ekim 2018 - 16:14)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

  Eda Sena Akyıldız

  (8 Ekim 2018 - 14:51)

  Son girdiğim icolardan hep zarar ettim. Bu tarz bilgilendirici yazılar yatırım sürecinde karar vermemizi kolaylaştırıyor .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir