DİŞ SAĞLIĞI SEKTÖRÜNE DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR ÇÖZÜM: DENTIX YAKLAŞIMI

Giriş

Dentix, blok zinciri destekli, sağlıklı kayıtlarını tutma, iki yönlü doktor-hasta iletişimi, ödeme işlemleri ve dünya çapındaki hasta tavsiyesi ile güvenli grafik aktarımına izin veren Küresel Diş Sağlığı Elektronik Kayıt platformudur.

Dentix, diş sağlığı sektörüne destek verecek yeni teknolojik yaklaşımıyla sağlık sistemine katkı sağlayacaktır. Yeni bir başlangıç yapan bu ​​şirket, Dentix, blok zinciri teknolojisini diş verilerini güvenli bir şekilde kaydetmek ve aktarmak için güvenli bir yol olarak kullanan bir Elektronik Sağlık Kayıtları (EHR) sistemini oluşturmuştur. EHR’ nin sağlık endüstrisindeki mevcut problemlerin çözümüne katkısı blok zinciri teknolojisinin getirdiği yenilikte saklıdır. Elektronik Sağlık Kayıt Sistemi, hastanın tıbbi geçmişinin elektronik bir versiyonudur ve bu bilgi zaman içinde sağlayıcı tarafından korunarak belirli bir teminat altındaki kişilerin bakımıyla ilgili tüm önemli idari klinik verileri içerebilir.

Akıllı sözleşme teknolojisine sahip bir blok zinciri, her türlü sahteciliğe ve korsanlığa karşı korunaklı ve güvenli olması ile bilinir.  Kısaca açıklayacak olursam, gizli bilgilerinizin, kayıtlarınızın değiştirilemeyeceği veya kaldırılamayacak şekilde sahteciliğe karşı korumalı bir yerde depolanacağı ve bu kayıtları görebilen tek kişi yalnızca siz ve doktorunuz olacaktır. Bu teknoloji ayrıca, hastaların istedikleri her yerden, kendi kayıtlarına kolayca erişebileceğinin de bir yoludur. Böylece hastalar kendi sağlık kayıtları üzerinde kontrol mekanizmasına sahip olacaklar ve bu bilgilerden de istedikleri zaman yararlanabileceklerdir. Blok zinciri teknolojisi hastalar için doktorlar tarafından gerçekleştirilen ve imzalanan prosedürleri görme ve inceleme fırsatı da verecektir.

Dentix Yaklaşımı ve Çözüm Önerisi

İş dünyasında akıllı sözleşme blokları, tarafların bir dizi veri, kayıt veya işlem üzerinde bir anlaşma imzalamaları için güvenilir bir yol olmaktadır. Ayrıca, özel bilgileri hassas bir şekilde güvence altına alan diş hekimlerinin güven sorunu da ortadan kalkmış olacaktır. Dentix yazılımının sunduğu çözüm, akıllı sözleşme teknolojisini kullanarak kayıtları doğrulamak için en son teknolojiyi kullanarak, daha sonra onları dağıtılmış bir veri tabanına kalıcı olarak kaydetmesidir. Hastalar dahil herkes, bu kayıtları görebilir çünkü blok zinciri herkese açıktır, ancak her kayıt, gelişmiş şifreleme kullanılarak ancak erişime açılır ve bu da güvenlidir; böylece kimlikler gizli kalmaz. Platform tamamıyla, özel kayıtların güvenliğini sağlarken birlikte çalışabilir bir veri tabanı da oluşturmaktadır.

Merkezi olmayan bu özellikleri, ilgili tüm tarafların bir kayıt üzerinde hem fikir olduğunu ve bu kaydın değiştirilemeyeceği veya silinemeyecek şekilde saklanması noktasında güvenli bir yer olduğunu doğrulamak için güvenilir bir yer sunmaktadır. Tam ve doğru kayıtların yaratılması, tutulması ve güvenle aktarılması, her diş hekiminin yerine getirmesi beklenen bir gerekliliktir. Sağlık hizmeti sunucuları arasında ilgili bilgileri paylaşmanın en etkili bir yöntemi için popüler bir talep vardır ve bu EHR sistemlerinin bugüne kadar çözemediği bilinen bir sorundur.

Sonuç olarak Dentix EHR diş hekimleri ve hastaları için bu ve diğer birçok sorunu çözecektir. Bu küresel platform, ağınızdaki veya Dentix ağındaki herhangi bir klinikteki hasta çizelgelerinin güvenli bir şekilde aktarılmasını sağlar. Klinikleri yeni bir özel zamanlama sistemine yükseltme veya mevcut sistemleri CDN’ye entegre etme olanağı sağlayan modüler bir CDN platformu ile donatılmıştır. Blok zinciri ayrıca kazanılacak, işlem görebilecek ve dişçilik hizmetini ödemek için harcanabilen yeni bir kripto parayı hizmete sokacaktır. Dentix, DNTX sahipleri için bir ikramiye teşvik programı sunacaktır. Hedef, diğer kripto para birimleri ile rekabet etmek değil, en son teknolojiyi kullanarak sağlık sektörüne çözümler ve destek sağlamaktır. Dentrix, platformu desteklemek ve diş sağlığı teknolojisinde yeni gelişmelere katkıda bulunmak için yeni şifre akışını kullanacaktır.

Yazılım ayrıca Doktor-Hasta mesajlaşma sistemleri için masaüstü ve mobil uygulamalar yoluyla güvenli bir mesajlaşma platformu sağlayacak ve her cihaz kendi mesajlaşma sunucusu olarak hizmet edecektir. Sağlam uçtan uca şifreleme kullanır ve güvenli bir hasta iletişim sağlayıcısına olanak tanır. Bu, bilgileri güncelleme, bildirim gönderme / alma ve hatırlatıcılarla randevuları zahmetsizce ayarlamanın daha güvenli ve hızlı bir yolunu sunmaktadır.

Dentix’in Hedefi; diş hekimlerine sosyal medya etkileşimleri aracılığıyla işlerini büyütmelerine yardımcı olacak ve o anda o saatte nerede oldukları fark etmeden en iyi ve uygun fiyatlı hizmeti almalarına yardımcı olacak tamamen farklı bir EHR platformu sağlamaktır. Bu sistemin avantajları aşağıda sıralanmıştır. Bunlar;

 • Gerçek SaaS Platformu,
 • CDN optimize edilmiş, küresel platform,
 • Kendi özel zamanlama modüllerine sahip çoklu klinik yerleri,
 • Hasta grafikleri, kendi bölgeleriyle veya şebeke içi sağlayıcılar arasında güvenli aktarımlar;
 • Güvenli Hasta Kayıtları,
 • Modüler, bloklu koridorlu hasta çizelgesi,
 • Modül rotasyonu için güvenli modül dağıtım protokolü,
 • Hem Sağlayıcılar hem de Hastalar için 4FA Kimlik Doğrulaması,
 • Güvenli Mesajlaşma,
 • Her uç cihaz, kendi mesajlaşma sunucusudur,
 • Hassas hasta verileri aktarımı için gerçek uçtan uca şifreleme,
 • Masaüstü ve mobil uygulamalar yoluyla Doktor-Hasta mesajlaşma sistemi,
 • DNTX Ödemeleri,
 • Hasta, servisler için DNTX ile ödeme yapabilir,
 • DNTX sahipleri için cazip aylık ikramiye ve teşvikler,

Dentix ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen https://dentix.io adresini ziyaret ediniz.

Token Satışı ve Dağıtımı

 • 1 jeton DNTX maliyeti: 001 ETH
 • Toplam gösterge sayısı: 300 000 000
 • ICO, Mar 01, 2018 tarihinde başlayıp Mar 31, 2018 tarihine kadar devam edecek.
 • Ayarlanabilir emisyon: ICO tamamlandıktan sonra satılmayan tüm tokenlar yok olacak
 • Belirteçleri almanın güvenli yolu: Eterium (ETH)
 • Hard cap: 28 000 000 ABD Doları

 

Yol Haritası

 

Zamanınız daralıyor. Ön satış başladı ve yatırım yapmak için geç kalmayın

Kaynaklar

https://dentix.io/

https://dentix.io/docs/dentix_whitepaper_latest.pdf

https://t.me/dentixglobal

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

3 thoughts on “DİŞ SAĞLIĞI SEKTÖRÜNE DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR ÇÖZÜM: DENTIX YAKLAŞIMI

  Emre Ayberk Akfırat

  (4 Kasım 2018 - 06:55)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

  Şeyda Nur Arikan

  (11 Kasım 2018 - 17:30)

  Benimde beğenerek takip ettiğim bir proje, konuyu çok güzel özetlemişsiniz.

  Öget Arif

  (12 Kasım 2018 - 22:54)

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de altyapısı çık sağlam.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir