Online Değiş Tokuş Borsasına, Bitcoin ATM Cihazlarına, Kripto Paralara Ulaşmada COINTED Farkı ile Hiç Olmadığınız Kadar Yakınsınız

Dünyamızı belki de bir küresel bir köy haline getiren teknolojik gelişmelerden biri de hiç şüphesiz internettir. Küreselleşme ile birlikte teknoloji hepimizin hayatında çok önemli değişiklikler yapmış ve her geçen gün daha da fazla etkisini hissettirmektedir. Teknolojinin baş döndüren hızla gelişmesi hayatımızın her alanını gün geçtikçe daha da çok etkilemektedir. Özellikle finans alanındaki gelişmeler ve değişimler; kripto paranın son birkaç kaç sene içinde hayatımıza girmesiyle çok daha farklılaşmıştır. Artık geleneksel alışverişimizden bankacılık işlemlerimize, yatırımlarımızdan eğitim hayatımıza kadar dijital para hiç olmadığı kadar yakınımızdadır. Ancak hala toplumumuzun büyük kesiminde bilgi eksikliğinden ya da teknolojiye aşina olmayışından dolayı kripto paralara karşı mesafeli bir duruş vardır. Bunun sebebi kripto paraların nasıl alınacağını, nerede kullanacağını, normal paraya nasıl çevireceğini bilememesidir. İşte burada devreye giren COINTED, kripto para birimleri dünyası ile gerçek dünya arasında bir köprü kurmaktadır. Yukarıda da bahsettiğim gibi her ne kadar kripto paralar değer yaratma ve yatırım yapma hususunda yeni bir yaklaşım olsalar da  insanlar kripto paralarını nasıl kolaylıkla gerçek paraya dönüştüreceğinin endişesini taşımaktadır.  Ayrıca artık insanlar daha kolay ve güvenli bir şekilde kripto para dünyasında yer almak istemektedirler. Düşünceleri ise yatırımlarını yapmak ve gerçek para birimleri ile kripto para birimleri arasındaki dönüşümleri güvenlikten ödün vermeyerek gerçekleştirmektir. Günümüz dünyasında kripto para birimleri insanlar, bankalar,  iş dünyası ve devletler tarafından benimsenmektedir. Mesela Venezüella kendi kripto parasını çıkartırken birçok devlet de borsada yer almasını teşvik etmektedir.  Kısaca COINTED’da, ülke sınırları tarafından kısıtlanamayan bir “bu yeni değer” için gerçek dünya ve kripto para dünyası arasında güçlü bir köprü kurmak ve gelecek odaklı ürünler ve hizmetler çıkarmayı amaçlamaktadır. Ayrıca Cointed geniş ölçekli blok zinciri tabanlı ürün ve hizmetler alanında çalışma sunmaktadır. Teknik rapor, site ve ilgili kaynaklar incelendiğinde şirketin başarılı bir iş modeli bulunduğu ve halihazırda kazanç elde ettiği görülmektedir.

 

Cointed’ın, kripto değişim sistemi üzerinde ve kripto para ticareti alanında  Avrupa’daki en büyük sağlayıcı olarak işlettiği ve çoklu kripto para desteği bulunan ATM cihazlarına yatırım yaptığı görülecektir. Ayrıca çevrimiçi alışveriş ve mevcut bakiye sistemleri ile entegre çalışan ödeme sistemleri bulunmaktadır. Cointed ayrıca “Yeşil Madencilik Yap, Doğayı Koru” sloganı ile Avrupa genelinde çoklu madencilik çiftliklerinde yürütülen yeşil madencilik çalışmaları ile sadece su ve rüzgar gücüyle çevre dostu madencilik, blok zincirinin sürdürülebilir büyümesini sağlamaktadır.

Kesinlikle belirtmekte fayda var ki, Cointed şu anda bankacılık lisansı alma yolunda son aşamadadır ve resmi otoriteler tarafından talep edilen gereksinimler, yasal çerçeveler içinde adım adım ilerlemektedir

 

2014’te kurulan Cointed, kripto para birimleri daha günümüzdeki kadar bilinmeden önce dijital para birimi endüstrisindeki ilk oyun kurucular arasındaydı. Birkaç yıl içinde kripto para birimlerinin finansmanın yeniden şekilleneceğini açıkça öngören bu şirket, ilk Bitcoin ATM’sini açarak Cointed ticaret platformunu başlatmıştır. Daha dünden bugünü öngören şirketin bu vizyonu başarıyı yakalaması noktasında da önünü açmıştır. Bugün, şirketin çok yönlü bir iş modeli bulunmaktadır ve üç farklı alanda faaliyet göstermektedir. Bunlar Bitcoin ATM’leri, yeşil madencilik ve fiat değişimi sağlayan bir kripto platformudur. Kripto kartlarının piyasaya sürülmesiyle, Cointed kripto para birimlerini basitce ve kolay bir şekilde satın alabilmektedir. Kripto dünyasının en eski müdavimlerinden olan bu şirket, ekibinin deneyimi ve yenilik odaklı hayallerinin sonucunda şirket kurulduktan kısa bir zaman sonra Avrupa için Bitcoin ATM’lerin lider sağlayıcısı olmuştur. Cointed şu anda 100 Milyon Euro’dan fazla gelire sahip bir şirkettir ve diğer tokenlardan en büyük farkı CTD token’ın arkasında kuvvetli bir iş modelinin bulunmasıdır. Geniş ölçekli ve kendini ispatlamış ürün ve hizmetler, yeni özellikleri beraberinde getirmekte ve faydaları ile CTD token’ın gelişmesine yardım etmektedir.

Cointed Kripto Kartı nedir?

Cointed kripto kartı, kullanıcıların kriptopara birimleri ile alışveriş yapmalarına ve dünyadaki tüm ATM’lerden para çekmelerini sağlayan bir VISA debit kart türüdür. Kart kullanıcıları Cointed cüzdanlarında yer alan ve desteklenen tüm dijital varlıklarını harcayabilirler. Desteklenen kripto paraların sayısı ise her geçen gün artmaktadır.

Daha detaylı bilgi için internet sitesi http://cointedtoken.com/ ve teknik rapor için http://cointedtoken.com/COINTED_Whitepaper.pdf  adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Cointed Token’ın Faydaları

Cointed’ın sunduğu hizmetlerden bazıları şunlardır;

 • Cüzdanınızda USD/CHF/GBP’ye ek olarak BTC, BCH, ETH, ZEC, DASH, LTC gibi popüler kripto para birimlerini taşıyabilirsiniz.
 • Cointed borsalarında ya da mobil uygulama üzerinde uygun oranlarla anında birimler arası dönüşüm sağlayabilirsiniz.
 • Nakit geri ödeme sisteminin tanıtımı için bir ortaklık ağı kurulmuştur.
 • Tüm kripto para birimlerinin hesabınıza yatırılabilirsiniz.
 • Kripto para kurları üzerinden kredi alınabilirisiniz.
 • Çok daha az işlem ücreti ödemek için Cointed ATM’lerini kullanabilirsiniz.
 • Dünya üzerindeki herhangi bir kişiye anında para transferi yapabilirsiniz.

 

Sonuç olarak geniş ürün ve sunduğu hizmet kalitesiyle beraber Cointed şu an Avrupa’nın kripto para sahnesinde pazar ve çok yönlü servis lideridir. Cointed farkı ile online değiş tokuş borsasına ve onlarca bitcoin ATM cihazlarına, kripto paralara ulaşmada hiç olmadığı kadar yakınsınız. Son olarak, bu kadar kurumsal ve gelecek vaat eden bir platforma yatırım yapma şansını kaçırmayın derim.

 

Token Satışı ve Dağıtımı

Ön-ICO fazı sırasında 130.000.000 CTD token dağıtımı yapılacaktır ki bu toplam token miktarının %20’sine denk gelmektedir. Ön-ICO katılımcıları, Ön-ICO fazı sonlanana ya da 130.000.000 CTD dağıtımı bitene dek her yatırımları sonrası %15 oranında bonus token alacaktır. Ön-ICO fazı sırasında tüm tokenlar satılırsa Ön-ICO B fazı devreye girecektir. Bu fazda katılımcılar, Ön-ICO fazı sonlanana ya da 650.000.000 CTD dağıtımı bitene dek her yatırımları sonrası %10 oranında bonus alacaktır. Ön-ICO fazına katılan ve min 20 ETH’lik yatırım yapan ilk 1000 katılımcı Cointed Limited Kart**’a ücretsiz sahip olacaktır

Bazı bilgiler;.

 • Token Adı :COINTED TOKEN (CTD)
 • Token Fiyatı: Kur 1000-1150 CTD/ETH
 • Ön ICO Satışı Başlangıç Tarihi 20 Ekim 2017
 • Ön ICO Satışı Bitiş Tarihi 19 Kasım 2017
 • ICO Başlangıç Tarihi 20 Kasım 2017
 • ICO Bitiş Tarihi 28 Şubat 2018
 • Token Miktarı Yaklaşık: 650.000.000 CTD
 • ICO aracılığı ile dağıtılacak maksimum token: %100.
 • Minimum Token Satın Alma: 1 Wei

Yol Haritası

Ortaklar

Referanslar

 

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

1 thought on “Online Değiş Tokuş Borsasına, Bitcoin ATM Cihazlarına, Kripto Paralara Ulaşmada COINTED Farkı ile Hiç Olmadığınız Kadar Yakınsınız

  Bedirhan Lütfü Akşamoğlu

  (10 Aralık 2018 - 13:43)

  Son girdiğim icolardan hep zarar ettim. Bu tarz bilgilendirici yazılar yatırım sürecinde karar vermemizi kolaylaştırıyor .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir