ARTIK KİŞİSEL VERİLERİNİZ VELIX.ID İLE DAHA GÜVENDE

 

Giriş

Teknolojinin ilerlemesinin getirdiği yenilik ve avantajlarında etkisiyle hükümetlerin, sunduğu çeşitli hizmetler ve görevler için örneğin pasaport, kimlik kartı, sürücü belgesi gibi sürdürülebilir bir çözüm oluşturmak noktasında farklı kimlik doğrulama mekanizmaları kullandıklarını biliyoruz. Bu mekanizmaların en önemli unsurlarından biri güvenlikli oluşudur. Ancak insanlar resmi organların kimliğini toplamak ve depolamak için yürüttükleri çeşitli programlara olan güvenini de maalesef kaybetmiştir. Dijital alanı kontrol etmek resmi kurumlar için çok zorlaşıyor. Artık insanların gelişen bu teknoloji ve beraberinde getirdiği kötü kullanımlar yüzünden dijital ortamda kimseye güvenmemesi aslında çok da normaldir. Çünkü sık sık haberlerde bir devlet kurumunun ya da bankanın hacklendiğini ve bilgilerin korsanların eline geçtiği bilgisi verilmektedir. Bunun içinde hem resmi kurumlar hem de şirketler çözüm arayışı içerisine girmiştir.

Veri kesmek ve güvenlik ihlallerinin getirdiği zorluklar gün geçtikçe artıyor ve üzücü gerçekle de ilgili pek de bir şey yapılamıyor. Halkın gizlilik ve kişisel verileriyle ilgili endişesi meşrudur, ancak bu veri toplama yetkilileri tarafından gözden kaçırılmaktadır. Milyonlarca insanın kişisel verilerin güvenliği için gerekli olan güvenliği sağlayabilecek olan yaklaşım aslında bugünün teknolojisi için mümkün. İşte burada bugün sizlere anlatmaya çalışacağım VELIX.ID yaklaşımı, sorunun çözümü için neşteri yaraya vurmaktadır. Daha detaylı bilgi için lütfen internet sitesini https://www.velix.id/ ziyaret ediniz.

VELIX.ID Nedir?

Velix.ID , finansal maliyetlerin, zamanın problemlerini çözmeyi amaçlıyor. VELIX.ID, blok zincir teknolojisine dayalı, kişisel veri yönetiminin merkezi olmayan bir ekosistemi sunuyor. Veriler, güvenli, şeffaf ve merkeziyetçi olmayan yerde depolanır. Kısaca böyle bir platform, güvenlikli kullanım için optimize edilmiştir. Bu platform, verilerinizi merkezi veri tabanında saklamaz, ancak ihlallerden daha emniyetli hale getiren şifrelenmiş bir genel depoya koyar, her kullanıcı kolayca hatırlanacak benzersiz bir 8 basamaklı alfa sayısal kod alır. Kimlik bilgilerinin tüm işlemleri için yetki gereklidir ve kullanıcı verileri sürekli olarak izleyebilir. Kullanıcılar, yeniden kayıt olmaya gerek kalmaksızın servislere kolayca erişebilirler. Çeşitli kontrollerin maliyetini düşürür ve her şeyin süresi önemli ölçüde azaltılır. DPT’nin olmaması, tüm merkezli veri tabanların en büyük avantajı olan tüm sistemin tehlikeye atılmamasını sağlar.

Velix.ID  tarafından sunulan çözüm ise; kimlik kartı sahiplerine, başvuru sahiplerine, organlara, tüm ilgili sanayi IDV içinde tarafların kullanımına kimlik doğrulaması için merkezi olmayan ekosistem için açık, güvenli, güvenilir ve sözleşme algoritması, geliştirme yapan temel oluşturacaktır.

Sonuç olarak; artık bir isim değil, bir kimliğe değiniyor, ancak dijital dünyadaki varlığı kimliğinizin gereksinimlerini karşılıyor. PAN kartı, Sosyal Güvenlik Numarası gibi geleneksel kimlik doğrulama yöntemleri sayısallaştırılmış ve veri kesmek ve güvenlik ihlali riski ile bizleri karşı karşıya bırakmaktadır. Çoğu zaman, hükümetler ve özel şirketler tarafından uygun güvenlik tedbirlerinin bulunmaması nedeniyle halkın verileri tehlikeye düşürülmekte, kullanıcıların verilerini yetkililerle paylaşması verilerinin güvenliği için başlıca endişe kaynağı olmaktadır. Bundan dolayı, verilerin saklanması ve paylaşılması için güvenli bir mekanizma oluşturulması, VELIX.ID uygulamasının asıl amacıdır. Teknoloji ilerledikçe, veriler dijital dünyadaki en önemli varlık olacaktır. Okuduğum ve incelediğim dokümanlar bağlamında, VELIX.ID yaklaşımının, kişisel veri yönetimi için güvenli bir araç olduklarını değerlendirmekteyim. Daha fazla bilgi için lütfen teknik inceleme raporunu  https://www.velix.id/assets/Velix.ID%20White%20Paper.pd inceleyiniz.

 

VXD Simgelerinin Dağıtımı ve Satışı

VXD belirteçleri, coğrafi sınırlara bakılmaksızın dünyanın dört bir yanındaki herkes arasında hemen hemen anlık çevrimdışı işlemleri kolaylaştırarak platformu küreselleştirir. Üretilen VXD simgelerinin toplam hacmi 100 milyondur.

Çekilen fonlar aşağıdaki gibi kullanılacaktır:

Bazı Bilgiler:

 • Token İsmi: VXD
 • Fiyat 1 VXD = 1 USD
 • Platform: Ethereum
 • ETH Kabul Ediliyor
 • Yumuşak kap 2.500.000 USD
 • Sabit başlık 25.000.000 USD

Yol Haritası

Daha fazla bilgi için lütfen teknik inceleme teamtraporunu https://www.velix.id/assets/Velix.ID%20White%20Paper.pd inceleyiniz.

Takım

Daha fazla bilgi için lütfen web sitesini https://www.velix.id inceleyiniz.

Kaynaklar

Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki linkleri inceleyiniz.

Web sitesi: https://www.velix.id

Teknik İnceleme: https://www.velix.id/assets/Velix.ID%20White%20Paper.pdf

Telegram: https://t.me/velixID

ANN Threat: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2721724l

Facebook: https://www.facebook.com/VXDID/

Twitter: https://twitter.com/VelixId

GitHub: https://github.com/velix-id

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/18278988/

Reddit: https://www.reddit.com/r/VelixID/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCrQlTZv-VcndYw6rwhinDYw

Blog: https://blog.velix.id/

 

 

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

1 thought on “ARTIK KİŞİSEL VERİLERİNİZ VELIX.ID İLE DAHA GÜVENDE

  İlkay Ramazan Ankara

  (4 Ekim 2018 - 02:39)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir