Merkezi Olmayan Borç Verme, Marjin Ticareti İşlemlerinde Güvenli ve Bağımsız Bir Yaklaşım: Lendroid

Giriş

Günümüzün küreselleşen dünyasında teknoloji ile birlikte en önemli devrimsel gelişim de kripto para alanında olmuştur. Artık hayatımızın her alanında etkili olduğu gibi özellikle de finansal sistemimizin artık içine girmiştir. Artık geleneksel bankacılık işlemleri yerine daha güvenilir, daha hızlı ve daha masrafsız olan blok zinciri teknolojisi ile desteklenen kripto para birimi diye adlandırdığımız değerler daha yaygın kullanılır hale gelmiştir. Bu devrimsel gelişmenin bir sonraki aşaması da geleneksel borç verme alma, kredi çekme yerine daha kullanışlı ve masrafı daha düşük yeni yaklaşımlar ortaya çıkmaktadır. Bende bu yazımda Lendroid isimli sistemdeki eksikliği kapatan Ethereum tokenlarının kaldıraçlı bir şekilde alınıp satılabildiği ve sadece artabileceği değil düşme ihtimalide de yatırım yapılabilen bir platformdan bahsedeceğim. Daha detaylı bilgi için lütfen internet sitesini https://lendroid.com/ ziyaret edin.

Lendroid nedir?

 

Lendroid, merkezi olmayan borç verme, marjin ticareti yani ve Ethereum blok zincirindeki açığa satışlara ve kiralamalara olanak sağlayan, güvenli, bağımsız, açık bir protokoldür. Merkezileştirilmiş alışverişlerin eksikliklerini, küresel bir paylaşımlı kredi havuzu oluşturarak ve teşvik edilen katılımcılar tarafından desteklenen, simbiyotik bir zincirsiz Relayers and Wranglers isimli altyapı oluşturmayı amaçlıyor. Basitçe ifade etmek gerekirse, Lenders tekliflerini borç çevirme havuzuna gönderiyor ve bunları uygun tüccarlar ile eşleştiriyor. Bir başka deyişle tüccarlar ödünç alınan fonları ticaret için kullanabilir, kar elde edebilir ve borç verenlere geri ödeme yapabilirler.

Özellikleri

Muhafazasızdır: Akıllı sözleşmeler, üçüncü şahısların vekili olmadığını göstermektedir. Lendroid ile borç verme ve marjin ticareti sırasında saklamacının saldırıya uğraması riski bulunmamaktadır.

Değiş Dokuşlar Arasında Çalışır: Lendroid, çeşitli merkezi olmayan veya merkezileştirilmiş borsalarda marjin ticareti için ortak bir protokole ve paylaşılan bir likidite havuzuna güç vermektedir.

Kiracı Arayıcı Değildir: Protokol partizan değildir ve bir katılımcıyı diğerine tercih etmez. Ücret, protokolü kullanan aktörler tarafından, protokole yardım edenlere ödenir.

Lendroid borç verme ve marjin ticaretini nasıl sağlamaktadır?

 

Borçlanma işleminde; bir borçlu akıllı bir sözleşmede belirlenen kredi için özel koşullarla birlikte dijital varlıkları bir emanet hesabına yatırır. Borç verenin ve borç alanın şartları uyuşursa, akıllı sözleşme yürütülür, teminatın kilitlenmesi ve borçların fonlarına bırakılmasıdır. Kredi yükümlülükleri borçlu tarafından karşılanırsa, teminatının kilidi otomatik olarak açılır. Borçlu temerrüde düşerse veya teminat, üzerinde anlaşmaya varılan kredinin altına düşerse teminat tasfiye edilir.

Marjin ticaretinde ise bir marjin taciri teminat yatırmakla başlar. Yatırımcı, marjin düzeyinin başlangıç ​​seviyesinden (topluluk yönetişimi üzerinden belirlenen) daha büyük olduğu noktaya kadar belirli bir kaldıraç kadar borç verme iznine sahiptir. Ödünç para, borç verenin sunabileceği paylaşılan kredi havuzundan gelir. Ödünç alınan fonlarla, tüccar gelecekteki fiyat hareketlerinden beklentileri yansıtmak için pozisyonları kalibre etmek için sipariş defterleriyle etkileşime girer. Tüccarlar pozisyonlarını gevşetmek için zamanı geldiğinde, tüccar bir kez daha sipariş defteriyle etkileşime girer. Eğer tüccar bir kar yaparsa, borç verenlere geri ödeme yapabilir ve teminatıyla birlikte kârını geri çekebilir. Bir kayıp meydana gelirse, tacirin kayıpları telafi etmek için farkı yatırması, kredileri tam olarak geri ödemesi ve ancak daha sonra teminatı geri çekmesi beklenir.

Lendroid ile Yapılabilecekler

Kaldıraç: Varlıkları teminat olarak kullanarak, o varlığa karşılığında bir kredi alın ve kaldıraç üzerinde bir duruş tutun. Bu, değerinin artacağına inandığınız dijital varlıkları satın almak için para ödünç almak demektir.

Açığa Satım: Uzun süre elinde kalırsanız, bir varlığın büyümesine olan inancınızdan para kazanırsanız, para kazandığınız yerde açığa satış yapabilirsiniz. Teminat koyun, gelecekte değer kaybedeceğinize inandığınız tokenları ödünç verin. Ve kısa süre sonra, token gerçekten daha ucuz olduğunda, geri satın alıp ve krediyi geri ödeyebilirsiniz.

Lendroid Avantajları

Lendroid’in birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

 • Günümüzün karşılaştırılabilir kaldıraç seviyelerine merkezi alternatiflerin bulunması,
 • Çok merkezli, teşvik edilmiş simbiyotik zincirsiz katılımcılar,
 • Bağlayıcılar — Likidite ile ilgili faaliyetler yapabilme,
 • Koşucular — Marj hesabı izleme ve tasfiye,
 • Küresel bir faaliyet alanı, izine tabi değil ve herkese açık.
 • Düzenleme şeffaftır.
 • Global kredi havuzu sunmaktadır.

LST’ler nedir? Lendroid üzerindeki faydaları nedir?

Lendroid Destek Simgesi (LST), Lendroid protokolünün yerel tokenıdır. Protokole katılım, bir kullanıcının LST’ye sahip olmasını gerektirir. Bunu yapmayanlar, ekosisteme katkıda bulunan etkinliklerde bulunarak LST kazanma konusunda teşvik edilmezler. Tüm ERC20 belirteçlerinde olduğu gibi, LSTler kalabalık TGE’yi takiben ticarete uygun olacaktır. LST, protokolden faydalanmayı sağlar. Protokol üzerinde dört oyuncu vardır. Bunlar yardımcı programlar sunan; Relayers and Wranglers’tır. Bu araçları kullanan ve kazançlarını en üst düzeye çıkarmak için katılan diğer iki oyuncu ise Kredi Verenler ve Borçlular / Marjin Tüccarlarıdır. Lendroid’de, protokol üzerindeki servis veya hizmet sağlayıcıları için ücretlendirme sistemi içine eklenir. Tek bir LST belirteçine sahip olmadan bile, bir kullanıcı Lendroid’e katılabilir. Başka bir deyişle kişi, kredi ömrü ve marj hesaplarını izlemek gibi yaşamsal hizmetleri sağlamak için LST olmadan bile ağın bir parçası olabilirler.

Token Dağıtımı ve Satışı

 

LST, protokol üzerinde yardımcı programı çalıştırmak için oluşturulan ERC-20 uyumlu bir tokendir. Kredi verenler ve yatırımcılar ile bağlayanlar ve koşullanıcıların temel hizmetleri ödenmektedir. Kullanıcılar LST tokenları olmadan bile protokole katılabilir; kredi ömrü ve marjin hesaplarını izleme gibi hayati hizmetlerden faydalanabilirler.

Token Satışı: 19 Şubat — 23 Şubat

 • Token simgesi : LST
 • Token tipi: ERC-20
 • ICO Token Fiyatı:1 LST = 0,0176 USD (0.00002 ETH)
 • Fonlanma Hedefi: 43,500,000 USD (50,000 ETH)
 • Toplam Token Sayısı: 12,000,000,000
 • Satılabilir Token Miktarı: 40%
 • White List: Evet(11 FEB — 13 FEB, JOIN)
 • Token Basımı: FEB 26
 • Kabul edilen para birimi: ETH

Yol Haritası

Daha fazla bilgi için lütfen internet sitesini https://lendroid.com/ ziyaret ediniz.

 

İş Ortakları

Takım

Takım ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen internet sitesini https://lendroid.com/ ziyaret ediniz.

 

Sonuç

Projeyi tamamen okuduğumda ve incelediğimde edindiğim ilk izlenim bu projenin önümüzdeki süreçte başarıya ulaşacağı şeklinde. Niye diye sorarsanız mevcut sistemdeki eksiklikleri kapatıyor. Örneğin Ethereum belirteçlerinin kaldıraçlı bir şekilde alınıp satılabildiği ve sadece artacağına değil düşeceğine de yatırım yapılabilecek olması platform açısından bir avantaj. Özellikle tokenların düşeceğine yatırım yapılabilmesi işi bilen uzmanlar için hem piyasa yükselirken hem de düşerken para kazanma fırsatını beraberinde getiriyor. Daha fazla bilgi için internet sitesini https://lendroid.com/ incelemenizde fayda var. Ayrıca pre-ıco da 38 milyon usd toplamış ve hard cap hedefinin %90 ına ulaşmış bir proje olduğunu son olarak belirteyim!!

Referanslar

Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki linkleri ziyaret ediniz.

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

3 thoughts on “Merkezi Olmayan Borç Verme, Marjin Ticareti İşlemlerinde Güvenli ve Bağımsız Bir Yaklaşım: Lendroid

  Nuhaydar Akbilmez

  (8 Ekim 2018 - 10:25)

  Kripto para dünyası her geçen gün beni şaşırtmaya devam ediyor. çok ilginç ve güzel bir fikir.

  Yaşar Utku

  (13 Ekim 2018 - 13:05)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

  Paksoy Ateş İlkim Can

  (2 Kasım 2018 - 02:56)

  Tam tamamına bir koyup beş almalık proje, takibe aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir