Güvenli Bir Kimlik Protokolü Olan Bridge Protocol ile Artık Müşterinizi Daha İyi Tanıyacaksınız

Giriş

Son yıllarda inanılmaz bir yükseliş eğilimi yakalayan dijital para birimleri, dünya ekonomisini gittikçe daha fazla etkilemektedir. Tüketicilerin harcama alışkanlıkları, satın alma yöntemleri ve dijital para birimlerindeki yeni gelişmeler, önümüzdeki günlerde onları vazgeçilmez kılmaktadır. Bu gelişmeler ışığında her geçen günler yeni ICO’lar piyasaya çıkmaktadır. Bende bugün güvenli bir kimlik protokolü olan, bireylere ve gruplara dijital kimlik belgeleri vermeye başlayacak Bridge Protocol’den bahsedeceğim. Bridge Protocol hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen resmi web sitesini https://bridgeprotocol.io/ ziyaret edin.

Bridge Protocol Nedir?

Bridge Protocol; hâlihazırda var olan KYC ile token satışında başkalarına yardımcı olacak araçlar sunan ve uzmanlaşmış bir şirket olan ProjectICO’dan gelmektedir. Bridge Protocol, davranışları, standartları ve uygulama mekanizmalarını gerçek dünya değer ve uygulamalarına uyarlamak için kullanılan ve güvenilen makineleri ve kullanıcıları tanıtan, açık bir ağdır.

Bu sistem, standartlar ve düzenlemeler ile kullanıcıların mevcut beklentilerine uygun iş süreçlerini dağıtma olanağını kolaylaştırır. Özel blok zinciri güvenilir varlıkları garanti altına almak amacıyla varlıkların güvenli bir şekilde işlenmesini sağlayacaktır. Akıllı sözleşmeleri kullanarak yürütme, sonuç olarak gerçek dünyadaki mevzuat uyumluluğu ortaya çıkaracaktır. Sistem güvenilir sanal makinelerden oluşacak ve kullanıcıya kurumsal düzeyde iş operasyonları için erişilebilir işlevler verecektir. Böylece Bridge Protokol, bireylere ve gruplara izin vermek için dijital kimlik belgeleri vermeye başlayacaktır. Buradaki amaç; şirketlerin gerçek dünyada güven ağları oluştururken geniş kapsamlı, güvenli ve serbest dolaşmalarını sağlamaktır.

KYC (Müşterinizi Bilin) İşlemi Nedir?

Güvenli bir kimlik protokolü olan Bridge Protocol, uluslararası regülasyonlara uygun çok basit ve zarif bir KYC (Müşterinizi Bilin) ​​işlemini sağlamayı amaçlamaktadır. Köprünün protokolleri içinde üç önemli sacayağı vardır. Bunlar;

 • BIMS: bIMS Köprü Kimlik Yönetim Sistemi anlamına gelmektedir ve bu basamak blok zincirindeki ihraç, iptal ve doğrulama işlemlerini yürütür. Bridge, kullanıcıların istediklerinde istedikleri zaman verileri paylaşmalarına olanak tanıyan eşsiz bir “Kendi Anahtarınızı Getirin” (BYOK) kullanacaktır.
 • Köprü Sertifikaları: Köprü Protokolü, yatırımcıları sınıflandırmak için üç basamaklı bir sistem kullanacak ve bu da yatırımcıların kamusal adresleri aracılığıyla ICO’ya katılmalarına izin verecektir. Aşağıdaki bu basamaklar ayrıca açıklanacaktır.
 • Pazar: Bridge, hukuki anlaşmalar, ICO şablonları, doğrulama ve geliştirme fırsatları için topluluk fiyatlarıyla IAM belirteçlerini kullanacak bir market olacaktır.

Öncelikle bu işleme başlamak için kullanıcılar, Bridge Protocol Marketinden bir doğrulayıcı seçecektir. Bir doğrulayıcı seçtikten sonra, onlara bilgilerini gönderecekler ve bu bilgiler doğrulayıcıya ulaşınca şifrelenecektir. Doğrulayıcı sizin sağladığınız bilgileri girdikten sonra size bir dijital kimlik sertifikası sağlayacak ve bir katman düzeyi atayacaktır. Bir katman atadıklarında, tüm veriler kaldırılacak ve dijital kimlik sertifikası dijital bir cüzdana eklenecektir. Bu sertifika kullanıcının kalemiyle belgeleri imzalamasına izin veren bir kalem gibi davranır. Kısaca biz buna dijital imza da diyebiliriz. Kimliğinizin blok zincirine entegre olmasının ardından herhangi bir devlet veya kurum, kuruluş bu kimliğinizi kaldıramaz ya da değiştiremez.

Şimdi de bu üç katmanlı sistemden bahsetmek gerekirse; ilk katman, isim, soy isim, adres, doğum tarihi, e-posta ve ödeme gibi bazı bilgileri içermektedir. İkinci katman, sosyal güvenlik numarası, ehliyet ve pasaport numarası, devlet eliyle verilen kimlik kartı gibi daha önemli kişisel bilgileri içermektedir. Üçüncü kademe ise, doğrulama avukatlardan ya da CPA’ların belgelerini içerecek olan SAFT akredite olan yatırımcılardan oluşmaktadır.

Bridge Yaklaşımının Başarısı

Eşsiz dijital kimlik sistemine sahip Bridge Protocol, yakın gelecekte büyüme ve gelişme potansiyeline sahip gerçek dünyada karşılığı olan inanılmaz bir ICO’dur. Kripto para topluluğu, ICO’lar için KYC süreci için tek elden bir mağaza sağlayacak ve sonunda ABD vatandaşlarının da dahil olacağı böyle bir proje aramaktaydı. Bridge Protocol’ün avantajı başarıya ulaşma konusundaki kararlılığı ve mesleki deneyime sahip sağlam bir ekibe sahip olmasıdır. Elinde mükemmel bir iş modeli olan Bridge Protocol, Batı’yı kriptokraside bulaştırma ve evrensel kabulü yaklaştırma potansiyeline sahiptir. Bridge Protocol, blok zincirine uyumu sağlamanın ilk adımıdır. Somut dijital çözümlerle acil ticari kullanım durumlarına değinen Bridge Corporation, katılımcılar için güvenilir token satışı (ICO) şablonları ve daha iyi KYC süreçleri sunacaktır. Mikro servisler düzenleyici incelemeyi azaltacak ve uyumluluk maliyetlerini düşürecek, ayrıca topluluk ihtiyaçlarına hizmet verecek biçimde tasarlanmış vitrinler sayesinde üst seviyede güvence sağlayacak ürünler sunacaktır.

ICO Ayrıntıları

 • Token sembolü IAM’dır.
 • token için standart NEP-5’tir.
 • Toplam hacmi 1.000.000.000.
 • Satılık — 500.000.000.
 • Hard Cap 25.000.000 $ ‘dır.
 • Satış periyodu 5–28 Şubat 2018’dir.
 • Minimum satın alma hacmi 1 NEO’dur.
 • Maksimum satın alma hacmi, vatandaşlar için 5,000 NEO, kuruluşlar için 13,000 NEO’dur.
 • Satın alma oranı 0,05 ABD dolarıdır.
 • Yalnızca NEO kabul edilir.

Token dağıtımı:

 • % 50 satış amaçlı;
 • % 20 projenin gelişimi için;
 • % 20 pazarlama;
 • % 8 öngörülemeyen koşullar;
 • % 2 Ödül

Yol Haritası

Yol haritası hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen resmi web sitesini https://bridgeprotocol.io/ ziyaret edin.

Takım

Yukarıda da belirttiğim gibi Bridge Protocol’ün başarıya ulaşma konusundaki avantajı kararlılığı ve mesleki deneyime sahip sağlam bir ekibe sahip olmasıdır. Takım ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen resmi web sitesini https://bridgeprotocol.io/ ziyaret edin.

Referanslar

Daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen aşağıdaki linkleri ziyaret edin.

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

6 thoughts on “Güvenli Bir Kimlik Protokolü Olan Bridge Protocol ile Artık Müşterinizi Daha İyi Tanıyacaksınız

  Ferdacan Aruca

  (30 Eylül 2018 - 08:04)

  Elinize sağlık , Başarılı bir yazı olmuş. Konuyu güzel özetlemişsiniz.

  Acar

  (8 Ekim 2018 - 11:24)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Mustafa Burhan Askın

  (12 Ekim 2018 - 07:57)

  Kısa ve net, trik noktaların hepsine değinmişsiniz. Elinize sağlık güzel yazı

  Mükerrem Zeynep Ağca

  (12 Ekim 2018 - 23:07)

  Benimde beğenerek takip ettiğim bir proje, konuyu çok güzel özetlemişsiniz.

  Nunazlı Arpacı

  (13 Ekim 2018 - 06:46)

  Proje takımı güzel ve alanında deneyimli kişilerden oluşuyor. ico sürecinde başarılı olacaktır.

  Servet Akçagunay

  (7 Kasım 2018 - 16:02)

  ICO sürecini yakından takip ediyorum. yatırım yapmayı düşündüğüm nadir projelerden biri.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir