Kıyafetlerimizi Veri Toplama ve Kimlik Tespit Etme Araçlarına Dönüştüren İnanılmaz Bir Yaklaşım: LOOMIA

Giriş

Küreselleşen dünyamızda teknolojinin baş döndüren bir ivme ile gelişmesi veriyi ve veri kullanımını çok önemli hale getirmiştir. Artık hepimizin yeme içme alışkanlıklarından tutun sağlık kayıtlarına, alış veriş tercihinden tutun aracının kaza bilgilerine kadar bütün bilgiler artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş, bu verilerin kullanımı ise şirketlerin büyümesi, gelişmesinin olmazsa olmazı olmuştur. Her şirket gelecek planları için alınması gereken kararlarını elde ettiği veriler doğrultusunda alır. Avrupa Tüketici Komiseri Meglana Kuneva’nın da dediği gibi “kişisel veriler internetin yeni petrolü ve dijital dünyanın yeni parasıdır”. Artık her şirket müşterileri ile ilgili veri toplamak için çok ciddi bütçeler ayırmakta ve veri madenciliği yöntemleri ile bu verileri gelecek vizyonlarını çizmek için yönlendirmektedirler. Ben de bugün bu yazımda modayı blokaj zinciri sayesinde kripto teknolojisi ile birleştiren dünyada bir ilk olan Loomia yaklaşımından bahsedeceğim. Detaylı bilgi için lütfen internet sitesini https://loomia.com/ ziyaret edin.

Loomia Tile Nedir?

Günümüz modasını kripto teknolojisi ile yoğuran LOOMIA TILE dünyada ilk kez en güncel yenilikleri, modaya uygun kıyafetler giydirerek ve blokaj zinciri teknolojisine ile bağlanarak sağlamaktadır. Kısaca LOOMIA TILE, giydiğimiz kıyafetleri bir veri toplama ve kimlik tespit etme araçlarına dönüştüren teknolojik bir aygıttır. Çünkü kullanılan giyim eşyasına esnek bir devre gömülüdür. LOOMIA Elektronik Katmanı (LEL) denilen bu cihaz ile birlikte çalışır; sıcaklık, soğukluk ve temas vb. gibi çevredeki değişiklikleri algılama yeteneğine sahip kıyafetler içine yerleştirilmiştir.

Loomia Tile Kapsamında müşteriler, kendilerinden toplanan verilerini şirketlerin pazar araştırmacılarına satmalarına olanak tanıyan bir masaüstü uygulamasına verilerini rahatça aktarabilirler. Bu uygulama tamamen sunucusuzdur, ayrıca güvenlik ve veri bütünlüğü için blok zinciri teknolojisi kullanır. LOOMIA TILE, kişisel verilerin büyük şirketlere gizlice, el altından veya açıktan satıldığı değerli bir obje haline geldiği bir dünyada, bireylere kişisel verilerinin paylaşımını ve bunun hangi şartlar altında yapılması gerektiğini veya nasıl satacağını seçme özgürlüğü vermektedir. Bütün bunların dışında, LOOMIA TILE insanların fiziksel kimliğini, çevrimiçi profillerini ve katıldığı etkinlikleri dijital kimliğiyle ilişkilendiren emsalsiz yeteneği, geniş bir üçüncü parti entegrasyonları yelpazesi için ilginç bir giriş noktası sunmaktadır. Kişilerin kimliği doğrulamak ve güvenli ödemeleri pasif ve kesintisiz bir şekilde yapmasını sağlamak için LOOMIA teknolojisi üzerinde istenilen manuel etkileşim veya ara yüz için değişik uygulamalar oluşturmayı sağlar.

Loomia’nın misyonu; insanların deneyimine konfor, emniyet ve güven getiren akıllı ürünler ve ilgili veri servislerinde yenilik yaratmaktır.

LOOMIA, şirketlerin ürettiği markaların ve bu markaların pazar araştırması yapan uzmanlarının, alanda hiçbir anket, mülakat vb. özveride bulunmadan ve belki de ulaşamayacağı çok fazla sayıda kullanıcıdan belki de daha önce hiç toplanılmamış çok detaylı veri yumağının elde edilmesi için çok kolay ve etik bir yol sağlar.

Bütün bunlar aslından kişisel verilerin hepimiz için çok önemli bir değer olması ve bir para birimi olarak kullanılabilmesinden yola çıkılarak tasarlanmıştır. Ama maalesef birçok veri gizlice veya bilerek kişiden habersiz bir şekilde toplanmakta ve bu verilerin el altından gizlice satıldığı bir piyasa oluşmaktadır. Bu aslında LOOMIA’nın endişe kaynağıdır ve LOOMIA TILE, kullanıcıların kişisel verilerinin yönetiminin yine kişide olacağı ve bu verinin kullanımı ile ilgili kişiye özgürce seçim yapıp, nasıl paylaşıldığı veya satıldığının yöntemidir aslında.

Loomia’nın Çalışma Prensibi

Çalışma prensibi çerçevesince kullanıcılar Loomia özellikli giysiler giymekte; bu giysiler kullanım şekilleri, yerleri, vücut ısısı, vücut hareketleri ve çevresel koşulları hakkında bilgi toplamaktadır. LOOMIA özellikli giysiler, gün boyunca veri noktalarını depolar ve gece şarj esnasında Loomia Tile cihazına aktarılır. Böylece kullanıcılardan gelen ve markaların ürünlerinin gerçekte nasıl kullanıldıkları konusunda anlamlı bilgiler veren çok değerli veri setleri oluşturulmaktadır. Tale Platformu’nda kullanıcılar, elde edilen verilerini araştırmacılara ve diğer ilgilenen şirketlere TILE jetonlarının karşılığında satabilirler. Bu jetonlar, diğer dijital para birimlerine dönüştürülebilir veya LOOMIA platformunda ticari işletmeler arasında kullanılabilir. Bu da ekonomiye TILE belirtecinin değeri olan genel bir katkı sunar. Katılımcı şirketler, kullanıcıları ürünlerini satın almaya ve takmaya teşvik etmek için TILE belirteçlerine dayalı yeniden planlar geliştirebilirler. Belli bir markayı ne kadar çok giyerseniz elde edebileceğiniz markaya özgü daha fazla ödül kazanmanız mümkün olur. Herhangi bir marka, sınırlı sayıda “yüksek token değeri” taşıyan öğeleri oluşturarak yeni satış modelleri geliştirmeye ve bu öğeler aracılığıyla diğerlerinden daha çok veri toplamayabilir; bu da kullanıcıları doğal olarak bu öğeleri satın almaya veya daha sık kullanmaya teşvik edebilir.

LOOMIA TILE sistemindeki temel teknoloji, farklı birçok işletme için çok çeşitli fonksiyonlara hizmet verme gücüne sahiptir. Ürün geliştirmeyle ilgilinen araştırmacılar, LOOMIA’nın sıcaklık, hareket ve konum verilerinden endüstriyel çalışanların emniyet koşullarını incelemek, kazaların nüfus düzeyindeki etkileri hakkında gerçek zamanlı olarak araştırma yapmak gibi birçok alanda kullanmak isteyebilirler. Buna şiddetli hava koşulları veya yeni bir konut geliştirme veya bayilik kurmak için şehirdeki en önemli lokasyonu belirlemek gibi birçok değişik sektörden örnek vermek mümkündür. Üçüncü tarafta aynı kullanıcı grubundan toplanan aynı veri setlerini satın almak istiyorsa, bu kullanıcılar her ilave satın alma işleminde de telif ücreti alabilir. Üçüncü taraflar kendi uygulamalarını Tale Platformu’nun üzerine inşa etme kabiliyetinden yararlandıkça, işletmelerin kullanım durumları daha yaratıcı ve karmaşık hale gelebilir.

Yukarıda açıklanan süreçte LOOMIA, 3 seviye üst düzey ileri teknoloji ile çalışmaktadır:

· Bunların ilki LOOMIA Elektronik Katmanı’ nın ilk durduğu nokta, LOOMIA tarafından sunulan ve patentlenen yenilik ürünü, kullanıcıyı ısıtma, aydınlatma, algılama işlevi ve verileri toplamak için giysilerle bütünleştirilmiş yumuşak ve esnek bir çip içindeki devredir.

· İkinci seviye ise LOOMIA TILE, LEL’yi içeren ve LIL tarafından toplanan veriyi, Çini Platformu’na senkronize olana kadar saklamaya hizmet eden bazı öğeler için kullanıcının “anahtarlık” ı gibi çalışan donanımdır. Çalışma prensibi kullanıcının kimliğini doğrulamak için kullanılan parmak izi tanıma sistemine bağlıdır.

· Üçüncü seviyede, Tile Platformu, LOOMIA TILE’da toplanan verileri depolamak, kullanıcı kimliğini ve tarih doğruluğunu kesinleştirmek ve kullanıcılara kişisel verilerini markalara ve üçüncü taraflara satma olanağı için blok zincir protokolü ile entegresini sağlayan bir P2P (Peer to Peer) iş uygulamasıdır.

Token Satışı ve Dağıtımı

LOOMIA’nın kurulması ve geliştirilmesi Proje finansmanı ICO aracılığıyla yapılacak ve bu plan halka açık olarak TILE simgelerinin satışına yatırım yapacak

· Simge satış başlangıç: 11 Aralık 2017

· Token satışı sona eriyor: 3 Ocak 2018

· Yaratılacak belirteç sayısı 800–870 milyon

Token Dağıtımı

· Özel Ön Satış ve Kamu: % 65

· Geliştirme takımı: % 15

· Marka ortakları: % 10

· Danışmanlar: % 5

· Üçüncü taraflar: % 5

Halka Arz

· Satış Tarihleri: Q1 2018 (Tam satış başlangıç ​​tarihi belirtilecek)

· Minimum Satın Alma: Minimum miktarı yoktur.

· Kimler katılabilir: Genel / (ABD ve Uluslararası)

· Nasıl satışa sunulur: Microventures aracılığıyla kaydolun

· Satış sınırı 15.000.000 USD (daha erken kapanma hakkı ile birlikte) $ 30.000.000 USD (toplam sabit değer)

· Satışa kabul edilen para birimleri: BTC, ETH, Fiat

LOOMIA projesinde token alımıyla ilgilenmek isterseniz lütfen https://www.loomia.co/token adresini ziyaret edin.

Yol Haritası

LOOMIA projesinde Yol Haritası ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz lütfen https://www.loomia.co/token adresini ziyaret edin.

Ortaklar

Takım

LOOMIA projesinde takım ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz lütfen https://www.loomia.co/token adresini ziyaret edin.

Referanslar

· https://loomia.com/

· https://github.com/LOOMIA/loomia/blob/master/LOOMIA_whitepaper.pdf

· https://www.youtube.com/channel/UCNLAfs-uiUrzJ6Qdsl9EMZg

· https://t.me/LOOMIA

· https://www.facebook.com/LoomiaCo/

· https://github.com/LOOMIA

· https://twitter.com/LoomiaCo

· https://medium.com/@LOOMIACO

· https://bitcointalk.org/index.php?topic=2343085.msg25512991#msg25512991

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

6 thoughts on “Kıyafetlerimizi Veri Toplama ve Kimlik Tespit Etme Araçlarına Dönüştüren İnanılmaz Bir Yaklaşım: LOOMIA

  Aklar Çörekçi

  (5 Ekim 2018 - 12:11)

  Kripto para dünyası her geçen gün beni şaşırtmaya devam ediyor. çok ilginç ve güzel bir fikir.

  Ayşen Aksoy

  (6 Ekim 2018 - 00:11)

  Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

  Ayşen Aksoy

  (6 Ekim 2018 - 02:29)

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Başarılı olacaklarıkonusunda şüphem yok.

  Cansev Arat

  (8 Ekim 2018 - 10:07)

  Her geçen gün blockchain teknolojisinin kullanan projeler artıyor. içinden başarılı olacakları tutturursak güzek karlar bırakabilir.

  Zeynep Nihan Aydınlıoğlu

  (13 Ekim 2018 - 10:07)

  Konuyu kısa ve net özetlemişsiniz. elinize sağlık.

  Cihan Akarpınar

  (7 Aralık 2018 - 07:04)

  Soft capı geçerse yatırım yapmayı düşünüyorum. takibe aldım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir