TÜKETİCİLER VE SANAT&MEDYA SAĞLAYICILARI ARASINDA DİNAMİK İLİŞKİLER SUNAN İLK PAZAR: PİNDİFY

Giriş

Küreselleşen dünyamızda teknolojideki baş döndürücü gelişmeler, hayatımızın her alanına girmiş, eğitimden, sanata, ekonomiden spora her alan artık teknoloji vazgeçilmezimiz olmuştur. Ayrıca bu teknolojik gelişmelerin paralelinde dijital para denilen değer; finans dünyamızı, alış veriş alışkanlıklarımızı, sanat yaklaşımımızı bile etkisi altına almıştır. Bende bugün sosyal medyayı abonelik ve sahiplik sistemi bir araya getiren Pindify yaklaşımından bahsedeceğim. Daha detaylı bilgi için lütfen internet sitesi olan https://pindify.com/ ziyaret ediniz.

Pindify Nedir?

Akışlı ve sosyal medyayı abonelik ve sahiplik dağıtımıyla bir araya getiren Pindify, sonunda tüketiciler ve sanat ve medya sağlayıcıları arasında dinamik ilişkiler sunan ilk pazardır. Pindify, müzik etrafında kurulmuş evrimsel bir sosyal ağ değil, Müzik, Sanat ve Medya’nın tüm sağlayıcıları için devrim niteliğindeki bir pazar.

Pindfy sanatı, medyayı müşterileriyle, takipçileri ile paylaşabileceği bir yer istemiş, hatta iyi bir yaşam kazanabileceği bir yer hayal etmiştir. Kendi sanatını ve haberlerini kendisi satıp pazarlıyor ve ödüllendirirken diğer paydaşlarında pindfy adına ipazarlamasına izin vermiş, akıllı, karşılıklı yarar sağlayan ortaklıklar vasıtasıyla hem destek ağı, hem işletmeler, hayranlar ve akranları aracılığıyla, sanat ve medyayı birleştirmek, güçlendirmek ve tutkusundan bir şeyler yaşatmak amacını taşıyordu. Sonuçya böyle bir yer yoktu. Ekibin böyle bir yerin olmadığını fark ettiği gün Pindify’ın doğduğu gün oldu. Sanatçılar olarak istedikleri şeyi yani sanatı paylaşmak ve kazanmak için bir yer hayalini gerçekleştirdiler. Burası aslında müzik, sanat ve medya taraftarları ve destekçileri için pazardır. Reklam öğeleri ve onları destekleyen ağlar için de bir pazardır. Bunların kendi etkileyenler (blogcular, gazeteciler, medya organları (büyük ve küçük olanlar) ve bunların etiketleri, yayıncılar, yöneticiler, vb (sağlayıcılar denir). Ve tabii ki hayranları, arkadaşlar ıve sanatlarının ‘tüketicileri’; ‘abone’ müşterileri (destekleyiciler olarak anılır). Ekip Pindify’da sağlayıcıları kendi ağlarıyla bağlamaması gerektiğini fark etti.

Pindify, Arts & Media Sağlayıcıları için bir simbiyoz yaratıyor. Pindify’ın rolü yaratıcı, etkilenen veya ticari bir varlık olsun olmasın herhangi bir reklamdaki gibi tüketiciler ve ücretsiz kullanıcılar ile birlikte bulunabileceğiniz bir pazar ve platform sağlamaktadır. Pindify, sosyal, promosyonel ve mesleğe eşit olmak demektir. Pindify, “nakit” yerine benzersiz, güvenli ve verimli bir abone dağıtım sistemi kurdu. Yalnızca bu kullanıcıların içeriğinizi tüketmelerine ve ayrıca önerilen ve-veya etkileşimde bulunduğu diğer sağlayıcılara ait içeriğe sahip olmanız sayesinde takipçilerinizden ve gönderdiğiniz davetiyelerin gelirini kazanma şansını sundu.

Pindfy’da Sağlayıcı Türleri

· Yaratıcı: Müzisyen, sanatçı olarak müzik üretir, üretir, eğlendirir veya etkilerseniz, o zaman yaratıcı bir sağlayıcı olursunuz. Diğer tüm hesap türleri, sizi ve hesap etkinliğinizi tamamlayıcı nitelikte olacak şekilde tasarlanmıştır. Pindify size, artık diğer endüstri sağlayıcılarının yanı sıra paylaşmayı seçtiğiniz kendi sanatınızdan da kazanma şansı verir.

· Etkileyici Unsurlar: Sanat hakkında, radyo veya pazarlamacılar, yayıncı veya yazar olarak, bağımsız olarak veya bir ajansın bir parçası olarak sanat, sanat veya sanatçıları tanıtmak, yayınlamak ya da yazarsanız, sanat ve medyayı etkilemektesiniz demektir. Sanatçıların ve sanatlarının izleyicilerin önünde olmasına yardımcı olmakta önemli bir rol oynarsınız.

· İş: Bir sanatı yönetirseniz, müziğini yayınlarsanız veya reklam öğeleri veya etkileyenlerle iş yaparsanız, sanat ve medyaya iş sağlıyorsunuz demektir. Pindify, sizin için özellikle de sizin için bir hesap türü oluşturdu; burada endüstri akranlarıyla etkileşime girebilir, paylaşabilir ve kazanabilirsiniz; en önemlisi de sanatçılar ve etkileyenler arasında.

· Yaratıcı Sağlayıcılar: Müzisyen, sanatçı olarak müzik üretir, üretir, eğlendirir veya etkilerseniz, o zaman yaratıcı bir Sağlayıcı olursunuz. Diğer tüm hesap türleri, sizi ve hesap etkinliğinizi tamamlayıcı nitelikte olacak şekilde tasarlanmıştır. Pindify size, artık diğer endüstri sağlayıcılarının yanı sıra paylaşmayı seçtiğiniz kendi sanatınızdan da kazanma şansı verir.

· Kaynak: Sosyal medyada tanıtım veya ücretsiz eğlence dışında, yazı yazmak, müzik yapmak, film yapmak, sanat tasarlamak, podcast kaydetmek vb. gibi bir yaşam sağlamak için yeni yollar buluyorsunuzdur. Bu yeni çeşitlendirilmiş eğilim, geniş, şeffaf bir talep ve adil bir ödeme sistemi ile organize piyasa. Bu yüzden Pindify, sosyal, promosyonel ve profesyonel dijital içeriğinizin açık bir yayın, dağıtım ve para kazanma sistemi olan bir platform oluşturmuştur.

Pindfy’ın Avantajları

· Sizin İçeriğinizi Koleksiyonlar Halinde Düzenleyin: Çalışmalarınızı çevrimiçi hizmetler üzerinden paylaşmak önemlidir, ancak tüm içeriğinizi paylaşılabilir bir paylaşılabilir Portföyde farklı kategoriler halinde toplamak ve organize etmek daha büyük bir etki yaratacaktır.

· Markanızın Güçlendirilmesi: Destekçilerini ve ortaklarını Portföyünüze davet edin, içeriğinizi istediğiniz zaman web üzerinden harici olarak paylaşın. Piyasadaki kendi içeriğinizi ayarlayın ve yönetin. Yayınlarken, stratejileri belirlediğinizde, ‘Karma’ kazanırsanız veya yalnızca düz gelir elde etmek için yayınlayınca ‘Ücretsiz’, ‘Kazanın’ veya ‘Tanıtın’ seçeneklerinden birini seçin.

· Yükseltin: Yayınladığınız içerikler Portföyünüzde organize edilir, piyasa kaynağında görünür, İzleyenlerinizin Ana Sayfa yayınları birden çok cihazda görüntülenir. Global ve yerel yayınlar, demokratik bir kalite oluşturmak için profillerden gelen içeriği nitelikli sıralamayla gösterir.

· Doğrudan Kazanın: Özel Davet linki ile kaydolan veya ilk Onaylı Kayıt sırasında sizi ‘Davet Eden’ olarak seçen her Abone için garantili bir minimum kazanın. Sizi takip eden Her Abone veya bir abonenin izlediği, okuduğu veya dinlediği ‘kazanmak’ olarak işaretlenmiş yayınladığınız herhangi bir içeriği için gelir elde edin.

· Kategori Çeşitliliği: Pindify üyeleri, yaratıcılık yelpazesini genişletebilir ve içeriği farklı kategorilerde yayınlayabilir. Pindify, Sağlayıcıların ses, video, resim, metin ve sosyal yayınları ithal etmesi, bağlaması veya yüklemesi ve portföylerine yayınlaması için basit bir yol sunar. Her kategori, Portföyünüzdeki içeriği ve ayrıca arama sonuçları içinde hassaslaştırmak için alt kategorilere sahiptir. Örnek olarak, Ses aşağıdaki yöntemlerle rafine edilebilir; şarkı, örnek, podcast ve kitap, büyüdükçe daha fazla kategori eklendi, örneğin: Listeler, Etkinlikler ve Film. ‘Ticaret’ başladıktan sonra, Merch, Deed ve Tickets gibi kategorilere sahip olacağız. ‘Finansman’ başlatıldığında, Kitap, Fon, Yatırım ve Bağış alacağız. Daha da fazlası olacak.

· Pay Sahibi: Sanatlar ve medya sektörlerinde yer alan tüm işletmeler, Pindify’ı memnuniyetle karşılıyor ve bu nedenle hem portföyler hem de İçerik için mülkiyet yapıları ve gelir dağılımlarının paylaşılan sahiplik modelleri ve yeni ve geleneksel hukuk dinamikleriyle basit ve kolaylıkla yönetilmesini sağladık. Sağlayıcılar (Reklamlar, Sağlayıcılar ve İşletmeler) birlikte veya ayrı ayrı birleşebilir veya Portföy geliri ve içerik geliri kazanabilir. Şu anda, ses, resim, video ve daha fazlasının haklarını ve mülkiyetini yönetmek için blok zincir teknolojisi ve akıllı sözleşmeler kullanarak sistemleri ve teknolojiyi birleştirmek üzere dotblockchain gibi yeni teknoloji ekipleri ile birlikte çalışmaktayız.

· Açık, Ancak Güvenli İçeriği: İçeriği güvence altına almak için Pindify, üyelerin içeriği veya yayıncısını herhangi bir yasadışı faaliyet veya hak ihlali için işaretlemesine izin veren bir raporlama sistemi sunar. Bayrak sistemi, yöneticilerin geçerli bir hak talebi kapsamında raporlanan içeriği veya tüm Portföyleri dondurmasını sağlar. Karşılık beyanının doğrulanması durumunda, içerik veya Portföy dondurulmayabilir. Pindify, gerektiğinde içerik çözülmeden önce bir Mahkeme kararını bekleyecektir. Sanatçıların fikri mülkiyet hakları, hakları ve içeriği bütünlüğü Pindfy için çok önemlidir.

Fanlarla Bağlantı Kurma ve Güven İçerisinde Kazanın

· Fanlarla Bağlantı

Onaylama üzerine sosyal, promosyonel ve profesyonel içerik yayınlama seçeneğine sahipsiniz. Nasıl hissettiğinize bağlı olarak, ancak bazı içerikler güven oluşturmak için sosyal olabilir, bazıları farkındalık yaratmak için tanıtım yapabilir ve bazı içerik tamamen gelir elde etmek için geliştirilebilir. Bu, tüm içeriklerinizi bir Portföy içerisinde karıştırabilir veya organize edebilir, böylece hayranlarınızla bağlantı kurmanızı kolaylaştırabilirsiniz.

· Güvenle Karlılık

Piyasada kalitenin güvence altına alınması için Pindify, Demokratik olarak bir “Karma” sistemi ile portföy oluşturan bir algoritma geliştirdi. Portföyün beğenisine ve yayınlanan içeriğinin niteliğine bağlı olarak, Portföy içeriği yerel ve / veya dünya çapında pazar akışında gösterilecektir. 10 veya daha fazla Karma puanı olan portföyler yerel pazarda sergilenmektedir. 20 veya daha fazla Karma puanı olan portföyler ayrıca küresel piyasalara da ulaşabilir. Yayınlanan tüm içerik aranabilir ve filtrelenebilir. Tüm içerikler, sahibin Portföyünde ve İzleyenlerinin ana sayfa beslemesinde de görüntülenebilir.

Pindfy da Yayın Aşaması

Pindify’da içerik yayınlamak kolaydır, ancak içeriğinizden kazanç elde etmek için bir Sağlayıcı (Yaratıcı, Şiddet Veren veya Ticari) olmanız gerekir. İçerik, taraftarları davet etmek için davet ettiğiniz Portföyde düzenlenir. Daha sonra, içerik dağıtım sistemimiz onu ana sayfasındaki Takipçilere ve pazarınızdaki kitlenizin türüne uyan pazarlara dağıtır. Tüm içerik hayranlar tarafından tüketilebilir, ancak kaliteyi sağlamak için yalnızca güvenilir yayıncıların içeriği yerel veya uluslararası pazarlarda görüntülenir. Herkes, Pindify’in benzersiz demokratik sıralama sisteminde yeterli ‘Karma’ya ulaşarak bu güveni kazanabilir.

Küresel ve yerel pazar birleşecek ama coğrafi olarak alakalı. Global pazar, sadece 20’den fazla Karma’ya izin veriyor ve yerel pazar, 10’un üstünde karmasına izin veriyor. Düşük karma portföyleri, tüketici Karma limitini düşürürse piyasada hala aranabilir veya filtrelenebilir. Takipçiler güncelleme alır. Ziyaretçiler herhangi bir portföyü doğrudan bağlantılarla ulaşabilirler.

Pindify, yayıncılar ve taraftarları arasında net bir ödeme yolu sağlar. Başlangıçta, Pindify hizmeti, yayıncılara, söz konusu SDS ile tam entegrasyona sahip çevrimiçi eksiksiz bir yığın varlığı, sorunsuz akış ve sunum yetenekleri, özelleştirilmiş Portföyler ve (Karma kullanarak) demokratik olarak sıralanmış bir pazarı birleştirilmiş Abonelik Dağıtım Sistemi (SDS) sunacak. Aşağıdaki büyük bir sosyal medyaya sahip sağlayıcılar mevcut hayranlardan para kazanıyor olabilir. Büyük kataloglu işletmeler, tüketim yoluyla içeriklerini teşvik edebilir ve kazanabilirler. Özel hayranları olan daha küçük tüccarlar, hayranlarının her birinden tam ödeme alabilir. Ünlü Sağlayıcılar (Reklam Öğeleri, Sanatçılar vb.), Yalnızca Pindify’de onları izleyen Abonelere özel materyal sağlayarak gelir elde edebilir.

Pindfy’ da Gelir Kazanmanın Yolu

Pindify, mümkün olanın kurallarını ortadan kaldırmakta ve sağlayıcılar için içerik ve portföy gelirlerine doğrudan abonelik dağıtımı yaparak kazanç sürecini her zamankinden daha kolay hale getirmektedir. KDV, işlem maliyeti ve kuruluş maliyeti € 11 (ABD: 10.5 $) olan abonelikten hariç tutarsanız,% 7’si portföy geliri,% 50’si içerik geliri olan% 7,45’lik (ABD: 8,58 ABD doları) pazar dağıtımına doğrudan yönlendirilir. İçerik, abone tarafından profesyonel olarak yayınlanan içeriği okur, görür veya dinlerken gelir elde eder. Portföyler, abonelerin ve takip eden abonelerin davetiyesinden gelir elde eder.

Pazar dağılımı dinamiktir ve buna göre her abonenin aboneliği nasıl harcadığı konusunda tahsis edilecektir. Örneğin; bir abone davet edilmediyse ve takip etmezse pazarın% 100’ü “içerik geliri” na gidecek.

Yol haritası

Pindify tamamen fonksiyonel ve pazarı destekleyecek ve barındırabilecek şekilde işletiliyor. Şimdiye kadar resmi bir tanıtım yapılmaksızın, dağıtılan abonelerden gelir elde edilmiştir. Bununla birlikte, şu anda ön uç sistemi yeni sürüme geçiyor. Bu, ağ yükleme hızını artıracak, SEO’yu artıracak ve tamamen duyarlı olmasını sağlayacaktır. Bu güncelleme Haziran sonuna kadar tamamlanacaktır. Sistem, hala tam olarak işlevseldir. Pendify iOS şu anda Apple App mağazasındadır ve Android uygulaması tamamlanmıştır. Yol haritası ile ilgili daha deyalı bilgi için lütfen internet sitesini https://pindify.com/ ziyaret edebilirsiniz.

Takım

· Christoffer Bolinder Wallin. Baş yönetici

· Johan Lindgren. Baş Operasyon Görevlisi

· Pavlo Shabat. Baş Teknik Sorumlu

· Mathias Mattsson. Baş Tasarım Görevlisi

· Tomas Wallin. Baş yönetici

· Oskar Gillström. Baş Ticari Görevlisi

· Sara Öman. Baş Sosyal Görevli

· Mikael Friberg. Pazarlama Şefi

· Sebastian Uddén. Şef yatırım görevlisi

Danışmanlar

· David Drake. Kurucu ve Başkan, LDJ Captial

· Ian Scarffe. Kurucu ve Yatırımcısı, Binkplus.pl

· Benjamin Theobald. ICO Global Kurucu Ortak ve Yatırımcı

· Jason Butcher. COO & Kurucu, Para Birimi ve Paralel

· Antoun Toubia. Yatırımcı ve Yönetim Kurulu Başkanı, Birleşik Sermaye

Referanslar

· Web Sitesi: https://pindify.com/

· Teknik rapor: https://pindex.uci.global/misc/WhitePaper.pdf

· Twitter: https://twitter.com/Pindify

· Facebook: https://facebook.com/pindify

· Telegram: https://t.me/joinchat/GGYu3xCGpklo2nIz-CswuA

· Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2824927.0

· Pindify Blog: blog.pindify.com

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

https://bountyhive.io/join/Pindify

https://bountyhive.io/r/goraset

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

4 thoughts on “TÜKETİCİLER VE SANAT&MEDYA SAĞLAYICILARI ARASINDA DİNAMİK İLİŞKİLER SUNAN İLK PAZAR: PİNDİFY

  Berker Akkiray

  (29 Eylül 2018 - 15:15)

  Konuyu kısa ve net özetlemişsiniz. elinize sağlık.

  Paksoy Ateş İlkim Can

  (8 Ekim 2018 - 08:40)

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Elinize sağlık.

  Kaan Muharrem Ay

  (12 Ekim 2018 - 07:04)

  Her geçen gün blockchain teknolojisinin kullanan projeler artıyor. içinden başarılı olacakları tutturursak güzek karlar bırakabilir.

  Kerime Aydoğan Yozgat

  (6 Aralık 2018 - 01:24)

  Soft capı geçerse yatırım yapmayı düşünüyorum. takibe aldım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir