Merkezi Olmayan Uygulamaları Oluşturan ve Dağıtan Yeni Bir Ekosistem: Blok Zincirinin Son Halkası ArcBlock

ArcBlock nedir?

ArcBlock, merkezi olmayan blok zincir uygulamalarını oluşturmak ve dağıtmak için kullanılan bir platform ve bir ekosistemdir. Platform, blok zincir kullanarak karmaşık iş kurallarına güç vermek gibi yalnızca önemli arka plan bileşenlerinden fazlasını sağlamaktadır. Mevcut sistemi, mevcut sistemdeki veri ve kimliklerden faydalanarak iş süreçlerinin otomatikleştirilmesini sağlayan blok şebekelerine bağlar. ArcBlock’inbaşlıca amacı, blok zincirinin benimsenmesinin ilerlemesini halk arasında yavaşlatan her engelin düzeltilmesi ve kaldırılmasıdır. Bu amaca yönelik olarak, blokaj kabulü sürecini önemli ölçüde hızlandıracak benzersiz yaklaşımlar geliştirmek için gerekli stratejiler uygulanmaktadır. Daha detalı bilgi için lütfen siteyi ziyaret edin

Günümüzün blok zincirlerinin en büyük sorunlarından bazıları şunları içerir:

 • Kötü Performans,
 • Maliyet,
 • Özelliklerin Olmaması,
 • Platform Kilitleme,
 • Tüketici Dostu Değil,

Tüm bu sorunlar ArcBlock platformu tarafından devrimci kurulum ve tasarım ile çözülüyor. Bu platform, blok zincir teknolojisini Bulut Bilişim ile birleştirerek tamamen kapsamlı bir çözüm sunar. Bağımsız bir yazılım paketi veya API seti olan diğer seleflerin aksine bir platform hizmetidir.

ArcBlock’in Özellikleri

Aşağıdaki özellikler ArcBlock’un mevcut blok zincir uygulamalarındaki zorlukları çözme amacına ulaşmasını sağlayacaktır.

Bu tür avantajlar şunları içerir:

 • Yeni Simge Ekonomisi için oluşturulmuştur:ArcBlock, merkezileştirilmiş bir organizasyon tarafından oluşturulmuş bir yazılım platformu değil, kendi kendini geliştiren bir ekosistem ve platform olarak bilinir. ArcBlock’un ana temeli simge ekonomisidir.ArcBlock, ekonomiyi yönlendiren teşviklerden oluşmakta ve blok köprü topluluğunu daha iyi bir ekosistem inşa etmede birlikte çalışmaya teşvik etmektedir.
 • En İyi Deneyim için En İyileştirilmiş:ArcBlock platformu, kullanıcıların deneyimine odaklanan “yukarıdan aşağıya” bir strateji kullanılarak oluşturulmuştur.
 • Bulut için oluşturulmuş:ArcBlock tasarımı bulutta doğal olarak çalışmaktır. Bu mekanizma, test ve geliştirme için tek bir bilgisayarda çalışmasına izin verebilir.
 • Açık bir standartla oluşturulmuştur:ArcBlock öncelikle açık bir standartla oluşturulmuştur. Uygulama geliştiricisinin istek ve ihtiyaçlarını karşılamak için yeni bir yapıdır.

ArcBlock teknolojisinin ekip üyeleri, çok çeşitli standart organizasyonlar, kar amacı gütmeyen vakıflar ve komiteler ile aktif şekilde çalışmaktadır. Bu örgütler, vakıflar ve komitelerle olan bu ilişki ortaklık biçiminde olabilir. Bunlar şu anda W3C Blockchain Topluluk Grubu, IEEE Standart Derneği Blockchain Topluluğu, Enterprise EthereumAlliance, Linux Foundation ve Hyperledger Vakfı’nı içerir; bu listenin genişlemesi zaman içinde mümkündür.

ArcBlock’un Geçerli Blok Zinciri Üzerindeki Avantajları;

 • ArcBlock, web tarayıcıları veya mobil indirmeler aracılığıyla erişilebilen uygulamaların geliştirilmesine izin verecektir. Bu, eklentileri olmayan bu platformlar aracılığıyla erişilemeyen mevcut blok zincir uygulamalarından farklı olarak. Sonuç olarak, teknoloji şimdiye kadar olduğundan daha fazla insana sunulacak.
 • ArcBlock, merkezi bir organizasyon tarafından geliştirilen bir platform değildir. Platformun simge ekonomisine dayalı olduğu göz önüne alındığında, kendi başına büyümek ve genişletmesi bekleniyor. Geliştiriciler, belirteçlerle ödüllendirilecekleri uygulamalar geliştirmeye teşvik edeceklerdir.
 • ArcBlock’dablocklet adı verilen bir bileşen bulunur. Bu uygulama, mevcut Blockchains’in yaşadığı düşük performans sorununu giderir. Bu yüksek seviye uygulama, herhangi bir veri kaynağına bağlanır. Bu, uygulamanın şu anda yönettiği günlük olarak daha fazla kullanıcıyla çalışmasına olanak tanır. Sonuç olarak, artık daha fazla insan blok zincirine erişecek ve kullanacak.
 • ArcBlock bulutta çalışacaktır. Bu, diğer Blockchain uygulamalarından farklı olacağı anlamına gelir. Bu, teknolojilerin ve yeniliklerin kolaylıkla dağıtılmasını sağlayacaktır. Bu, kullanıcıların sisteme yeni uygulamalar ekleme kolaylığı nedeniyle daha fazla hizmete erişeceği anlamına geliyor.
 • ArcBlock’te Açık Zincir Erişim Protokolü etkindir. Bu özellik, mevcut Blok Zincirinde yaşanan kilitlenme sorununu çözecektir. Geliştiriciler artık seçtikleri blok zincir protokolünü seçmekte özgürdürler. Bu hem geliştiricide hem de kullanıcı deneyimlerinde iyileşme sağlayacaktır.
 • ArcBlock, esas olarak kullanıcı deneyimine odaklanan “yukarıdan-aşağıya” stratejiyi kullanarak geliştirilmiştir. Teknolojik bilgi birikimi gerektiren şu anki blok zincirler ise ArcBlock farklı. Bu platformda reaktif ve gerçek zamanlı deneyimlere erişim tanıdık bir süreçtir. Artık daha fazla insan blok zinciri uygulamalarına erişip bunları kullanacak ve bunları başka herhangi bir uygulama gibi kullanabilecektir.
 • ArcBlock’un sahip olacağı bir diğer etki Blok Zinciri kullanım maliyetlerinde bir azalmadır. Geliştiricilerin yeni uygulamalar geliştirdikten sonra jeton kazanmaları göz önüne alındığında, bu uygulamaların kullanımıyla ilgili masraflar azaltılacaktır. Bu, daha fazla insanı tüm dünyadaki Blok Zinciri kullanmaya başlamaya teşvik edecektir.
 • Bu zorlukların çözülmesinin ardından daha fazla insan, işletme ve geliştiricinin blok zincir teknolojisine sarılmaları bekleniyor. Bu teknolojiyi kullanan daha fazla kişi olduğunda, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin diğerlerine kıyasla kullanılması dikkate değer bir artış alması bekleniyor. Toplumda artan kullanım neticesinde değerlerinin gelişmesi beklenmektedir. Ekonominin farklı sektörlerindeki verimlilik de muhtemeldir. İşlem masraflarının ve zamanının azaltılması sonucunda iş yürütme maliyetinin düşmesi bekleniyor. Hükümetler ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarının mevcut finansal araçlardan daha fazla blokaj tekniğine ihtiyaç duymaları beklenmektedir.
 • ArcBlock, sonuç olarak şu anki blok zincirlerin kullanımında yaşanan zorlukların ortadan kaldırılmasına yardımcı olması bekleniyor. Pek çok kişi ve işletmelerin anlamadıkları bir teknolojik yeniliğe ilgi duydukları doğru zamanda ortaya çıkan bir teknolojidir. Bankalar gibi dünyadaki farklı finansal kurumlar, bu yeni teknolojinin getireceği hızlı değişimler için kendilerini desteklemelidir. Yatırımcıların, artan kullanımlar nedeniyle değerlerinin artması beklendiğinden kripto para yatırımlarına da bu fırsatı değerlendirmelidir. ArcBlock simgelerini satın almaya hazır olanlar gelecekte önemli fayda sağlama şansına sahipler.

ArcBlock Token Dağıtımı(ABT)

Kısaca, ArcBlockToken (ABT) yaratıcı ArcBlock platformudur. Yüksek performanslı işlemlere imza atan şirket, ArcBlock simge servisine ve devlet muhasebesine ayrılmış en uygun blok zincirini yaratmaktadır. Tasarım hedefi, geniş bir uygulama yelpazesi için fazlasıyla yeterli> 100.000 Tx / s’ye ulaşmaktır. Gelecekte bu Blok Zinciri daha geniş bir amaca yönelik olarak yükseltilebilir. ABT, farklı senaryolarda kullanılabilen genel amaçlı bir simge olarak planlanmaktadır. ArcBlock’daABT’nin temel fayda değeri ArcBlock sistemini kullanma maliyetini ödemektir. Bulut bilişim hizmetleri gibi ABT de bu hizmeti kullanmayla ilişkili ücretleri ödemek için kullanılan bir araç niteliğindedir. Kullanıcılar, yaptıkları her işlem için genellikle bir ücret ödeyen Ethereum veya Bitcoin’den farklı olarak, ArcBlock, uygulama sağlayıcıların son kullanıcıları için işlem ücretleri ödemesine izin vermek üzere tasarlanmıştır. Bu yaklaşım kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştirir. Geliştiriciler küçük birimler eklemelerine ve tasarruf etmelerine izin vererek aylık öderler. ArcBlock ayrıca, geliştiricilere, kritik önem taşıyan hizmetlere ihtiyaç duyduklarında, bir dizi ABT belirteçlerini paylaşım olarak kilitlemelerini istiyor.

ICO Detayı

 • Özel Satış| KYC Gerekli
 • Özel satış hard cap : 25000 ETH
 • 1 ETH = 2052 ABT (minimum 150 ETH, 3000 ETH)
 • Özel Satış Başlangıç : 12 Ocak 2018 (Bitti)
 • Toplu Satış | KYC Gerekli
 • Halka Açık Satış hard cap : 125000 ETH + 6M CMT.
 • 1 ETH = 1900 ABT (minimum 0.1 ETH, 50 ETH)
 • 1 CMT =? ABT (minimum 200 CMT, 150000 CMT)(CMT / ABT oranı kamuya açık satışlardan önce kilitlenecek)
 • Özel Simge Satışı Başlangıç : 3 Şubat 2018, saat 7’de CST.
 • Özel Simge Satışı Bitiş: 10 Şubat 2018, saat 19:00 CST.

Yol Haritası ve 5 Yıllık Plan

Aşağıda yol haritası ve 5 yıllık planla ile ilgili detaylı bilgiye white paper dan ulaşabilirsiniz.

 • Ortaklar

Aşağıda ortaklar ile ilgili detaylı bilgiye siteden ulaşabilirsiniz.

 • Takım:

Aşağıda takım üyeleri ile ilgili detaylı bilgiye white paper dan ulaşabilirsiniz.

Referanslar

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

2 thoughts on “Merkezi Olmayan Uygulamaları Oluşturan ve Dağıtan Yeni Bir Ekosistem: Blok Zincirinin Son Halkası ArcBlock

  Emre Ayberk Akfırat

  (30 Eylül 2018 - 06:49)

  Kripto paralar ile bu kadar çok işlem yapılabilmesi çok devrimsel.

  Saba Atmaca

  (23 Ekim 2018 - 17:13)

  Bu tarz çok ico çıkmaya başladı. Ama gerçek hayatta bir problemi çözen, yada çalışır ürünü olan bulmak zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir