Gelecek Yüzyıl İçin Merkezi Olmayan Çok Boyutlu Kimlik Doğrulaması: Devrimci Proje THEKEY

THEKEY Projesi BDMI (Blok zincir tabanlı Dinamik Çok Boyutlu Tanımlama) ile bir kimlik doğrulama (IDV) oluşturuyor. Bu teknoloji, dijital dünyada birbirini tanımlamak için yukarıdaki iki gerekliliği sağlar. Blok zinciri ve Dinamik Çok Boyutlu Kimlik kombinasyonu ile geliştirildiği için sağlam zemin sunar. IDV endüstrisinde dünyanın lider çözüm sağlayıcısı THEKEY Projesi, ikinci kuşak IDV çözümünü geliştirmek için Blockchain ve Smart Contract teknolojilerinin devrimlerini kontrol etmek için buradadır.

THEKEY Nedir?

THEKEY projesi, kullanıcılarına token satışı yoluyla yardım etti ve IDV hizmetlerini sunmak için THEKEY Ekosistemi geliştirdi. THEKEY ekosistemi üç grup katılımcısından (doğrulayıcı, servis sağlayıcı ve bireysel kullanıcı), akıllı sözleşmelerden ve Sözlerinizden oluşur. Ekosistem, Kişisel Kimlik Bilgilerinin (PII) doğru bir şekilde kullanılması ve korunması için iyi bir ortam sağlar. THEKEY ayrıca katılımcılara finansal motivasyon da sunacak. THEKEY tarafından üretilecek IDV sonuçları, en yeni Kişisel Kimlik Bilgileri, davranış verileri ve sahne verileri ile çok boyutlu olarak çift denetimi yaparak sağlanacaktır.

THEKEY projesinin vizyonlarından biri, akıllı sözleşmeler yoluyla birleştirilmiş bir ağ ortamında veri işlemlerini yönetmek ve hükümetlerin, sağlık şirketlerinin ve diğer kuruluşların hassas bilgileri paylaşabildiği şeffaf ve güvenli bir çapraz örgütsel ağ oluşturmaktır. Bu, müşterilerin kişisel veri varlıklarını kullanmalarına yardımcı olacaktır. Kişisel yetki belgesinde bir kişi tıbbi verileri, dernek, ilaç firmaları ve sigorta şirketleri ile paylaşarak kazançlı kalabilir; bu kurumlar kişisel verilere dayalı olarak daha kaliteli ve sağlıklı hizmetler sunabilir.

THEKEY projesi, Blockchain Tabanlı Dinamik Çok Boyutlu Tanımlama (BDMI) temelli benzersiz dijital kimliği ve karşılık gelen ortak ve özel anahtarı oluşturuyor. Daha sonra, blok zincir üzerindeki yerel düğüm, veri hassasiyetsiz eştirme ve veri düzen kurallarına uygun olarak PII’yi çıkaracaktır. Duyarlılığı azaltılmış veriler sunucuya gönderilecek ve blok zincir içine kaydedilecek şekilde narin veriler şifrelenecektir. İlaç ve sigorta firmaları THEKEY sistemi aracılığıyla talebi gönderdikten sonra kullanıcı kişisel verileri ile ilgili uzun süreli veya geçici bir yetkilendirme yapabilir, bu sırada sistem akıllı sözleşmeyi tetikler ve uygular.

 • Thekey (TKY) Utility

Şu anda THEKEY, Çin’deki çeşitli pazarlar için gerçek dünya kullanımına sahiptir. Sigorta acenteleri, devlet kurumları, Sağlık şirketleri ve benzeri, ülkedeki yüz milyonlarca vatandaşın kullanımını belirlemek ve izlemek için zaten ürünü kullanıyorlar. Ürün için çok miktarda telif hakkı ve patent elde edilmiştir.

THEKEY, kullanıcıların bulunduklarını söylediği kişinin mutlak güvencesi vermek için blok zincir teknolojisini kullanmaktadır. Hükümet verileri ve biyometri de dahil olmak üzere en az altı güçlü unsur kullanılarak, devlet kurumları ve özel kuruluşlar tarafından kullanılabilen bir kimlik doğrulama sağlar. Başlangıçta bir Çin’i hedef alan THEKEY, kaybolmuş, çalınmış veya dövülmüş olabilecek kağıtla kurulmuş kimlik gereksinimlerini tek bir güvenli çözümle değiştirmeyi hedefliyor.

Anahtar simgesi zaten Çin hükümetinin birden fazla koluyla çok yakın bir iş ilişkisine sahip ve bu teknolojinin geliştirilmesine devam etmek için onlardan aktif olarak itiliyor. Dışarıdan, yüksek seviyeli Hükümet yetkilendirmesi ve desteği bulunan birkaç blokaj zinciri hizmetinden biri gibi görünüyor.

Bu, THEKEY projesindeki akıllı sözleşmeye insan kaynakları ve sosyal güvenlik (HRSS) verilerinin uygulandığı bir senaryondur.

 • THEKEY’ın Avantajları

Bu başarı neticesinde THEKEY, 23 telif hakkı belgesi, 15 patenti SIPO (Çin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi) tarafından kabul edilmiş ve sertifikalı olarak almıştır. 2017’de THEKEY projesi, Çin’deki en yüksek teknolojik blok zincir çözümü seçildi. Devlet kurumları, bankalar, sigorta şirketleri ve bir üniversite ile birlikte altı ulusal test merkezi kuruldu. Önde gelen dünya şirketleri ile yapılan ticari sözleşmeler sonuçlandırılmıştır.

THEKEY, mevcut diğer IDV ürünlerinden 3 avantaja sahiptir:

 1. Daha güvenilir sonuçlar — Desteklenen veriler gerçek zamanlı olarak toplanır, kapsamlı, doğru ve güvenilirdir. Veriler ayrıca devlet kurumları veya diğer devlet kurumları tarafından önceden onaylanmıştır.
 2. Daha düşük maliyet. Mevcut veri kaynaklarının tam kullanımı. Verilerin toplanması, işlenmesi ve doğrulanması için çoğaltılmayı önleyin.
 3. En iyi kullanıcı arabirimi. Bireysel kullanıcıların herhangi bir uygulama yüklemesi veya herhangi bir bilgi indirmesi gerekmez.
 • ICO Bilgileri:

Token THEKEY (“TKY Token”), ekosistemin çok önemli bir faktörüdür — THEKEY ekosistemi üyeleri arasında akıllı sözleşmeler yapmak için tek yol budur. TKY, yalnızca satış işlemi sırasında belirteçlerin satın alınmasıyla değil, aynı zamanda kazanılacaktır. TKY belirteçlerini kazanmak için bireysel kullanıcılar, servis sağlayıcılar ve doğrulayıcılar THEKEY ekosisteminde değerli eylemler gerçekleştirebilirler. TKY belirteçleri serbest bırakıldığında, bireysel kullanıcılar bunları THEKEY gelişiminin gelecek aşamasında geliştirilecek, örneğin kişisel doğrulamayı veya bireysel kredi raporlarına erişmek için geliştirilecek kimlikle ilgili ürün ve hizmetleri satın almak için kullanabilirler. Servis sağlayıcıları IDV servisini satın alma sürecinde TKY’ yi geçerlilik sürelerine ödeyeceklerdir. Ek doğrulayıcılar, ekosistem aracılığıyla tanımlama ile ilişkili ürün ve hizmetlerini de teslim edecek. Buna ek olarak THEKEY ayrıca, IDV işleme için PII’nin genel doğruluğunu ve eksiksizliğini iyileştirmek için veri toplarken TKY simgelerini diğer doğrulayıcılara veya veri sağlayıcılara ödemek için kullanır.

 • Toplam Token Sayısı 10,000,000,000 TKY
 • Satışta olan Tokenlar: 5,100,000,000 TKY
 • Softcap: $ 6,600,000
 • Hardcap: $22,000,000
 • 1 BTC = 1,000,000 TKY
 • Ön Tahsis: January 15, 2018 (current)
 • ICO: February 1, 2018 — February 28, 2018
 • Yol Haritası:

THEKEY zaten bu proje üzerinde üç yıldır çalışıyor. Şirket birçok bilinmeyenliğin zorlu orijinal aşamasında çalışmış ve günümüzde yüz milyonlarca kullanıcı tarafından hâlihazırda kullanılmakta olan bir kazanan ürün geliştirmiştir. Bu ICO ile amaçları, kurulan ürünü alıp, blokajadan avantajlar katmak ve daha büyük pazarlara sunmaya devam etmek.

Kendilerine bir test ürünü geliştirmek için 6 ay, daha sonra ana ağa başlamadan önce bunu test etmek için 6 ay verdiler. THEKEY, Çin ve Hükümeti açıkça ilk hedef pazar olduğu halde, diğer kuruluşlar ve yabancı hükümetlerle de konuşmaktadır.

Proje Ekibi hâlihazırda aşağıdakileri gerçekleştirmiştir:

 • Kasım 2014: Birinci nesil IDV ürünü tohum fidanı kaldırdı.
 • Aralık 2016: 66 ili kapsayan 210 milyon kişinin PII verileri edinildi
 • Şubat 2017: DMI başarıyla test edildi ve konuşlandırıldı; 23 telif hakkı elde edildi, 15 patent, SIPO (P.R.’nin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi) tarafından kabul edildi ve tasdik işlemi başlatıldı.
 • Ekim 2017: THEKEY Projesinin merkezi Singapur’da kuruldu.
 • Kasım 2017: THEKEY yeni blok zincirinin başlangıcını başlattı.
 • Haziran 2018: BDMI geliştirildi ve test edildi.
 • Aralık 2018: BDMI ‘kavramının kanıtı tamamlandı.
 • Aralık 2020: BDMI dağıtıldı ve dünya çapında gerçekleştirildi.
 • THEKEY’in Ortakları:

THEKEY in aşağıda yer aldığı şekliyle The Finish, China Re, China Unicom, China Minsheng Bank, Pingan, Units gibi birçok uluslararası ve yerel işbirliği ve şirket vardır,

 • Takım:

Takım başarının anahtarıdır Aşağıda bu takımın değerli üyelerini bulabilirsiniz.

CATHERINE LI BCH | CEO: Projenin Başkan ve CEO’su olarak Catherine, Projenin politika oluşturulması ve uygulanmasından sorumludur.

CHEN KUN | CMO: Chen, hükümet ve endüstri ile ilgili işlerden sorumludur. Onun büyük başarıları:

XU GUOCHUN | CTO: Xu Guochun, ürün planlama, geliştirme ve değerlendirmeden sorumludur.

ZUO LIN | COO: Zuo Lin ürünün planlanması, geliştirilmesi ve değerlendirilmesinden sorumludur.

HUANG YULI | CDO: Huang Yuli, veri temizleme ve işleme, bilgi tabanı, veri modelleme ve analizinden sorumludur

 • Referanslar

Lütfen daha fazla bilgi için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz.

Website: https://www.thekey.vip/

Twitter: https://twitter.com/thekeyvip

Facebook: https://www.facebook.com/TheKey-1439094662870680/

Telegram: https://t.me/joinchat/FkZtERGQ1qUEU7iAzC6xVQ

WhitePaper: https://www.thekey.vip/sites/default/files/pdf/THEKEY_Whitepaper_171112.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332397

Reddit: https://www.reddit.com/user/TheKeyVIP/

Github: https://github.com/thekeygithub/THEKEY

Medium: https://medium.com/@thekeyvip

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

8 thoughts on “Gelecek Yüzyıl İçin Merkezi Olmayan Çok Boyutlu Kimlik Doğrulaması: Devrimci Proje THEKEY

  Servet Akçagunay

  (2 Ekim 2018 - 00:52)

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor. Elinize sağlık.

  Nefse Altunbulak

  (4 Ekim 2018 - 04:34)

  Bu ico çok enteresan. bence tutacak bir fikir.

  Müyesser Akyildirim

  (9 Ekim 2018 - 21:42)

  Tam tamamına bir koyup beş almalık proje, takibe aldım.

  Sarper Akış

  (12 Ekim 2018 - 14:11)

  Soft capı geçerse yatırım yapmayı düşünüyorum. takibe aldım.

  Elif Dilay Altinkaya

  (12 Ekim 2018 - 19:04)

  Kısa ve net, trik noktaların hepsine değinmişsiniz. Elinize sağlık güzel yazı

  İlyas Umut

  (22 Ekim 2018 - 20:15)

  icolara artık eskisi kadar başarılı olamıyor. Kaliteli projeleri bulmak zorlştı. Butarz değerlendirme yazıları işimizi kolaylaştırıyor.

  İzlem Arınç

  (4 Aralık 2018 - 12:10)

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de altyapısı çık sağlam.

  Ahmet Sevinç

  (10 Aralık 2018 - 13:46)

  Blockchain teknolojisi 21. yüzyılda devrim yaratacak. Bu tarz projeleri önümüzdeki yıllarda daha da sık görmeye başlıycaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir