Dünyanın İlk Internet (Iot) Tabanlı Temassız Kimlik Sistemi: Nucleus’un Vizyonunu Keşfedin

Blockchain tüm dünyanın bahsettiği teknolojidir. Bir blockchain teknolojisinde bilgi şifreli bir biçimde kaydedilir ve ağdaki tüm bilgisayarlara dağıtılır. Her yeni blok, devrenin güvenilirliğini sağlayan ve bloğuna bilgi yazmak için daha önceki bir bilgiyi içerir, bu eylemi benzersiz bir özel anahtarla imzalamanız gereklidir. Bu sizin güvenli bir biçimde bilgi girmenize olanak sağlar. Blockchain teknolojisinin en yüksek kazançlı alanlardan biri de küreselleşen dünya ‘da dijital pazarlama alanıdır. ICO olarak yeni fikirleri finansman alanında yeni bir stil olarak ve devam eden projeler daha cazip hale gelmektedirler. Blockchain ekonomisinin içine akan fonların kapasitesi son bir kaç yıl içinde gittikçe artmaktadır: ICO yatırımları milyarlarca ABD Doları olarak ekonomide yerini almaktadır. Ben de bugün Nucleus neden önemlidir ve karlıdır sizlere açıklamak istiyorum.

Nucleus nedir?

Nucleus, perakendecilerin müşterilerine daha iyi hizmet vermesini sağlayan Harvard Üniversitesi ‘nde oluşturulan temassız IoT tabanlı bir kimlik sistemidir.

Nucleus çok önemli bir yeniliktir ve Blockchain ve gerçek zamanlı sensör teknolojisiyle perakendecilere ve diğer şirketlere veri sağlayan ve en son teknoloji ürünüdür.

Önümüzdeki dönemde, Nucleus ‘un amacı online ve offline dünya arasındaki boşluğu doldurmaktır. Tim Draper tarafından da fonlanan bu platform birçok tanınmış yatırımcılar tarafından desteklenmektedir. Telekomünikasyon, Nucleus teknolojisinin işleyişinde hayati bir rol oynar.

Nucleus, dünyanın ilk IoT tabanlı temassız kimlik sistemi (Over Blockchain), kripto-para birimi kullanarak dünya çapında en büyük güvenlik programını inşa etti. Nucleus ‘ IoT çözümü, dünyanın her yerindeki perakende markalarının hem kişi hem de çevrimiçi kanallardan veri kullananarak müşteri odaklı bir alışveriş deneyimi kurmasına ve gerçekleştirmesine olanak tanımaktadır. Şirketin platformu, müşteri sadakati üreten otomatikleştirilmiş çözümler oluşturmak için Blockchain, algılayıcılar, veri ve akıllı analitik gibi araçları kullanır. Perakendeciler için, Nucleus IoT daha önce mümkün olmayan müşteri davranışları için, müşteri ziyaretlerini izleme kabiliyeti, mağazalarda göz atılan ve mağazalarda favori ürün ve markaları belirleyerek ve gelecekteki müşterinin neyi almak isteyeceğini tahmin mekanizması oluşturur. Bu mekanizma, müşteri memnuniyetini en yüksek derecede sağlayan kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyimi oluşturur. Nucleus ‘ platformu blockchain özellikli teknolojisi sayesinde, sorunsuz bir şekilde ve çevrimdışı dünyaya katılmayı hedeflemektedir. Bu süreçte Nucleus, gerçek zamanlı olarak tüm dünya çapında 91.000.000 fiziksel mağazaları ziyaret eden 2.600.000.000.000 müşteri için perakende alışveriş deneyimini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Dünya çapında büyük şirketler genellikle kendi yararı için kendi müşteri bilgilerini toplar ve üzerinde çalışırlar. Nucleus, kendi verilerini tam kontrol altına almak, güvenliğini sağlamak için bu verileri depolar. NCash ise bu veri alışverişi için para birimi olarak veri sağlayıcılarının verilerini paylaşmak için müşterileri ödüllendirmenin bir yoludur.Nucleus IoT konut ve endüstriyel güvenlik sistemlerine nüfuz etmiş ve önümüzdeki yıllarda muazzam bir fırsat haline gelecektir.

Nucleus ‘un Smart IoT sensörleri, olası tehditleri ve davetsiz misafirleri tanımlayarak ve bu verileri Blockchain ilgili makamlara güvenli bir şekilde iletmek suretiyle daha geniş konut, ticari ve endüstriyel güvenlik sistemlerinin vazgeçilmez bir bileşeni haline gelmektedir

Bu bilgiler hem gerçek zamanlı güvenlik hem de beklenmeyen kişiler için izlenebilir. Ayrıca IoT sensörleri saldırganları tanımak için kullanılabilecektir. NCash mikro ödemeleri bu güvenli veri aktarımına çeşitli taraflar ve sensörler arasında izin verir. Nucleus, yaşamın herkes için daha güvenli olmasına yardımcı olmak için Blockchain üzerinden güvenli, güvenilir, bağımsız ve izinsiz veri alışverişi sağlayan bir ekosistem sağlamaktadır..

Nucleus Dünyası:

IoT zaten binalar, arabalar, mağazalar, evler, telefonlar ve cihazlar vb mevcut müşterilerine daha önce hiç olmamış şekilde bir hizmet sunmaktadır. Nucleus, perakende ve fiziksel güvenlik endüstrilerinin devrimini yaptıktan sonra, platformun dünyayı birbirine bağlayan IoT cihazları ile bir ekosistemi ile birbirine bağlamayı hedefliyor. Nucleus ‘un teknoloji ekibi Nucleus Health, Nucleus otomobil, Nucleus Agri, Nucleus City, Nucleus Home ve Nucleus Air için sektörleri bir araya getirmeye başlamıştır. Ayrıca Nucleus platformu akıllı topluluklar için büyük uygulamalar önemektedir. Akıllı Şehirler, tarım, ulaşım, sağlık vb

Nucleus ‘un Avantajları

Nucleus, teknoloji araştırma ve geliştirmeye üç yıl yatırım yapmıştır, Bluetooth veya Wi-Fi gibi mevcut teknolojilerin tüm dezavantajlarını içeren patent bekleyen algılayıcı teknolojisini oluşturmak, gerçek zamanlı herhangi bir kişinin yürümesini belirlemek için Nucleus iyon sensörü yakınında hizmete girecektir.

Nucleus Güvenlik Sistemi

Ekosistemde en önemli şey, ekosistemde kullanılan güvenlik sistemidir. Bir platform tarafından sunulan herhangi bir sistem olarak düşük güvenlik sistemi kullanıyorsanız daha az yararlı olacaktır.

Blockchain ve kriptopara sunan bir platformda yüksek güvenlik sistemleri fark edilmelidir. Çünkü platforma katılan üçüncü şahıslar yoktur. Tüm Kullanıcı verileri ve işlem verileri blockchainde tutulmaktadır. Eğer gizli veri sızıntısı varsa, o zaman bazı müşterilere zarar verilebilir.IoT ‘nin çözümü ilk olarak konut ve endüstriye uygulanan güvenlik sistemlerinin gücüne eklenmiştir. Sayısız endüstri, müşterilerin gizliliğini ve güvenliğini ele almak için akıllı çözümler kullanmaz. Güvenlik teknolojisinin kapsamlı güncellemesi ile Nucleus en yüksek güvenli platformlarda biridir.Nucleus, akıllı bir sensör olarak kullanır. Bu sensör, potansiyel tehditleri ve davetsiz misafirleri sırayla tanımlayarak çalışır. Daha sonra elde edilen veriler, engelleme gibi daha fazla eylem için yetkililere güvenli bir şekilde iletilir. Bu sensör, daha geniş bir ticari, konut ve endüstriyel güvenlik sistemi olarak Nucleus ‘da gerekli olan şeylerden biridir.

Nucleus’ taki IoT sistemi nasıl çalışır?

Nucleus tarafından sunulan model, satıcıları ve müşterileri arasındaki taransferleri kolaylaştırmak için kullanılır. Kullanıcılar için sağlanan Nucleus sisteminin akışını aşağıda bulabilirsiniz:

Ø bir müşteri mağazaya girdiğinde, mağaza müşterilerini nCash olarak ödüllendirir.

Ø bir müşteri mağazada bir şey satın aldığında, alıcı da nCash olarak ödül puanı kazanacaktır.

Ø nCash olarak ödül veren mağazalar müşterilerinden gerekli bilgileri isteyebilir ve bu tür bilgilere sahip olmak için müşterilerinden yetki alabilirler.

Ø Distribütörler müşteri bilgilerini mağazanın müşterileri hakkında veri sağlayan diğer mağazalar ile takas edebilir ve bunun için nCash olarak ödeme yapabilirler.

Ø Mağazalara müşterilerin verilerini nCash olarak ödeme yapmak suretiyle müşteri verileri hakkında bilgi alışverişi yapabilirsiniz.

Ø Nucleus ‘un tüm ortakları, müşterilerine ait nCash Token transferlerini kabul edebilir. Ayrıca, müşteriler de Nucleus şirketinin tüm mağazaları için işlemler yapabilirsiniz.

Ø Teknoloji anahat: Bir yüksek teknoloji platformu olarak, Nucleus bir sonraki nesil platformu güç birlikte çeşitli teknoloji katmanlarından oluşur. Nucleus teknolojisi dört temel bileşenin bir fonksiyonudur: ION, ORBIT, NEURON & nCASH..

Ekosistemdeki Ödeme Şekli olarak NCash:

İşlemlerde, her birinin ilgili taraflarca tanınan legal bir değişim aracına ihtiyacı olacaktır. Nucleus ekosisteminde, kullanılan ödeme aracına nCash adı verilir. İşlem yapmak için kullanılan bir ödeme aracı olarak, nCash’in birincil amacı:

• nCash, mağazalara yapılan bir ödeme şeklidir. nCash, Nucleus ekosisteminin çekirdeğini oluşturur.

• nCash, perakendeciler ve müşteriler arasında güvenli veri aktarımı sağlayan Nucleus ekosistemindeki para birimi haline gelmiştir. Müşterilere sunulan teklifler, satıcının sağladığı nCash’i kullanarak tamamlanabilir. Elde edilen nCash, Nucleus’a dahil olan her perakendecide kesinlikle kullanılabilir.

Nucleus’un Süreç Akışı (Adım Adım)

Nucleus’un teknolojisinin pratikte nasıl işlediğini açıklarken, her adımın ayrıntılı açıklaması şöyledir:

Ø Müşteri mağazaya girer.

Ø Müşterinin telefon numarası bir ION sensörü tarafından tanınır.

Ø ION sensörü müşterinin telefon numarasını Nucleus’a gönderir.

Ø Nucleus, müşteriye bir metin mesajı gönderir (veya bir ön kurulum ortak uygulaması aracılığıyla bildirim gönderir).

Ø nCash teklifi [mağazanın ödül programına dahil olmak için].

Ø Müşteri kabul ettiyse, nCash hesabına yatırılır (nCash bir ERC20 uyumlu cüzdana taşınabilir).

Ø Nucleus, bu müşteri tanımını blok zincir üzerinden perakendeciye güvenli bir şekilde aktarır.

Ø Perakendeci, müşterisini çekirdek sistemi ile eşleştirir ve Nucleus’un blok şebekesi tarafından sunulan yeni verileri tanımlar.

Ø Perakendecinin bu müşteri üzerinde daha önce bir alışveriş geçmişi yoksa Perakendeci sistemi otomatik olarak algılar.

Ø Ağdaki diğer satıcılara ve katılımcılara gönderilen Nucleus’un genişletilmiş ortak ekosisteminden veri talepleri bilgi paylaşan ağ katılımcısı (grupları) için nCash cinsinden bir teşvik sağlanmaktadır.

Ø Ağ ortakları, dostça ve rekabet etmeyen kurumlar arasında müşteri verilerini paylaşmak için önceden tanımlanmış kurallar belirler ve onaylandıysa istenen müşteri veri noktalarını paylaşır.

Ø Ağ ortakları istekleri kabul ederse, verileri gerçekten paylaşmadan önce blok zincir aracılığıyla veri paylaşmak için yetkilendirmeyi daha da yönlendirirler. Ağ ortakları ayrıca, bazı nCash’i kullanıcıya veri paylaşma teşviki olarak ekler.

Ø Müşteri, verilerini perakende ortak ağında paylaşma talebini alır.

Ø Müşteri, isteği yetkilendirir ve yetkilendirme için teşvik olarak nCash’i alır ve verilerin Nucleus perakende ağında her değiştirildiğinde nakledilen nCash’in bir kısmını alır.

Ø Müşteri veri paylaşımına izin verdiyse, blok zincir ilgili parametre değerlerini perakendecinin akıllı Nucleus istihbarat sistemine zenginleştirir.

Ø Müşterinin verilerine dayanarak, Nucleus’un Neuron teknolojisi tarafından benzersiz bir puan üretilir. Bu puan, müşterinin satın alma geçmişine, harcama alışkanlıklarına ve diğer etkenlere dayalı olarak perakendeciye verdiği değeri ifade eder.

Ø Perakendeci, puanı temel alarak müşteriye nCash sunmaya karar verebilir. Perakendeciler, üç farklı bağlamda gerçek zamanlı olarak kararlar verebileceklerdir:

a. Mağazaya girdikten sonra (teşvik etmek-daha fazla ziyaret) b. Mağazanın etrafında gezinme (mağazada dönüşüm sağlamanın teşvik edilmesi için) c. Ödeme sırasında (saklama ve sadakati artırmak için)

Ø nCash belirteçleri, müşterilerin nCash’i Nucleus ağındaki perakende ortakları boyunca sadakat ödül puanı olarak kullanabilecekleri evrensel bir sadakat programı gibi hareket etmektedir

Ø Müşteriler NCash teki kripto para değişimlerinde nakit olarak veya Nucleus ekosisteminde herhangi bir yerde ödül puanı olarak kullanabilirler

Ø Müşteriler, isteğe bağlı olarak, gelişmiş ve kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyiminin yanı sıra nCash kazanma hakkından da vazgeçebilir ve verileri, Nucleus perakende ortakları arasında paylaşılamaz.

Nucleus’a nasıl yatırım yapabilirim?

Token Sale’e katılmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey, Nucleus’un resmi web sitesinde bulunan white paper’ı okumak ve anlamak zorundasınız. Kalkınma projelerini anlamak, ilerlemeyi kolaylaştıracaktır. Ayrıca, yatırımınızdan yararlanacağınızdan emin olmanız gerekir. ICO, yeni yatırımcılara kamu fonları sağlamanın bir yoludur. Büyük bir yatırımcıdan veya bankadan bir kredi başvurusunda bulunarak yeni bir işletmeye başlamanın etkisiz olduğu düşünülmektedir. ICO’yu kullanarak, şirketinizin büyümesini en üst düzeye çıkarmak için olağandışı fonlara sahip olabilirsiniz. Bir şirketten yüksek bir ICO değeri elde etmeyi unutmayın; böylece işiniz için kamu fonlarını zorunlu kılacak iyi bir konsept vardır. Token Satışında kullanılan ödeme yöntemi Etherum’dur. 125K ETH markası için teklif fiyatıdır. Bununla birlikte, gelir tahminleri için ilk tarih olarak 2018 in 1. çeyreği tahmin beklenecek . Nucleus’un bir sonraki satışıyla ilgili güncellemeler almak istiyorsanız Nucleus sitedeki e-posta adresinizi doldurabilirsiniz. Güncelleme bilgileri otomatik olarak e-postanıza gönderilecektir. Nucleus ağındaki perakendeciler Nucleus ağındaki herhangi bir perakende satıcıdan alabilecekleri nCash kullanan kullanıcılarla ödüllendirebilirler. nCash, 10 milyar nCash jetonu tedarik kapasitesine sahip, sızma olmayan bir ERC20 Ethereum simgesidir. Nucleus, çevrimiçi ve perakende perakendeciler arasındaki boşluğu kapatmak amacıyla kullanıcıların ve perakendecilerin işlem yapmalarını sağlayan en yenilikçi teknolojiyi üretmeye çalışmaktadır. En yeni teknolojinin entegrasyonu Nucleus platformunu yüksek güvenlik yoğunluğuna sahip tek platform yapar. NCash ve tüm prosedürleri ile donatılmış olması müşterilere birçok avantaj sağladığı için daha çekici olacaktır.

Ortaklar:

Nucleus, Vodafone, Wawanet, ALPHA Network, Intel, Reliance Communications, Idea Cellular vb. Gibi birçok uluslararası şirketin iş ortağı olarak çalışmaktadır.

Yol Haritası

Takım

Aşağıdaki internet sitelerinden daha detaylı bilgi almanız mümkün olacaktır.

Website: https://nucleus.vision/

White Paper: https://nucleus.vision/light-paper.pdf?v=1.3.7

Route: https://nucleus.vision/roadmap

Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2455575

Telegram: https://t.me/NucleusVision

Facebook: https://www.facebook.com/NucleusVision-1626428670765385/

Twitter: https://twitter.com/NucleusVision

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

2 thoughts on “Dünyanın İlk Internet (Iot) Tabanlı Temassız Kimlik Sistemi: Nucleus’un Vizyonunu Keşfedin

  Ahmet Polat

  (5 Kasım 2018 - 04:22)

  Özellikle whitepaperı güzel ve ayrıntılı olarak düzenlenmiş. özenerek hazırlanmış. Bu projeye emek verildiğini gösteriyor.

  Acar

  (14 Aralık 2018 - 21:25)

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir