DATAWALLET: Dünyanın En güçlü veri alışverişi

Bugün size yeni bir ICO tanıtımı yapıcam. günümüzde bilgi herşey demek, intermet gibi bilgin,n derya deniz olduğu bir alanda, doğruu bilgiye ulaşmak samanlıkta iğne aramktan zor. işte yeni projemiz datawallet burda devreye giriyor. internet verilerini işleyerek insanlara analiz yapma imkanı sağlayan, bu verilerin kullanımı üzerinden gelir elde etmeyi amaçlayan bir proje. insanlar kendi verilerini blockchain sayesinde merkezi olmayan platform üzerinden yönetebilecekler ve bundan para kazanacaklar. ilk bakışta kulağa hoş gelmiyor değil. zaten yüm verilerimizin internet geçmişimizn, girdiğimiz sitelerin dinlediğimiz müziklerin bir şekilde takip edildiği bize yeni ürün reklamları yapmak için kullanıldığı bir gerçek. burdan para kazanmak istemek neden olmasın. kısacası bilgi güçtür. ve bucü paraya çevirmek artık elimizde . biraz uzun girişten sonra ayrıntılı incelemeye geçelim. teknik kısımlara çok girmeyi düşünmüyorum.isteyen whitepaperdan okuyabilir.

 

2022 yılına kadar, veriler yeryüzündeki en değerli kaynak olması öngörülüyor .son iki yılda şimdiye kadar internette üretilen tüm veriden daha fazla veri üretildi. Ancak biz bu verilerin yaratıcıları olduğumuz halde, sahip olmadığımızı düşünüyoruz. Veri Komisyoncuları olarak adlandırılan şirketler, verilerimizi izin almadan toplamakta ve satmakta, ekonomik olarak veri yaratıcılarını yoksullaştırmakta ve her yıl yüz milyarlarca dolar kazanmakta ve işletmeleri düşük kaliteli verileri satarak zarara uğratmakta.Çözüm aslında çok basit kullanıcıları kendi verilerinden sorumlu tutun ve verilerini kiminle paylaşmak istediklerini kontrol etmeye yetkilendirin ve nihai olarak verilerini kullanarak kazanç elde etmelerini sağlayın. Datawallet tamda bu iş için tasarlanmış.

datawallet veri üreten son kullanıcılar ile verilere ihtiyacı olan şirketler arasında aracı konumunda olacak. insanlar hangi verilerini kimlerle paylaşmak istediğine karar verecek. ve blockchian teknolojisi ile sistem işeyecek. teorikte fena fikir gibi durmuyor. bakalım tutatcak mı

kullanıcılar sisteme datawallet uygulaması ile katılacaklar. paylaştıkları verilerden datawallet token (DXT) kazanacaklar , veri kullanmak isteyenlerde DXT ödeyerek veri satın alabilecekler.

 
ICO detayları:
halen ico tarihi belli değil, pre-ico için white-list başvuruları ico sitesinde devam ediyor . çok yakında pre-ico başlayacak diye belirtilmiş . ICO da hardcap 30 milyon dolar olarak belirlenmiş. softcap var ama şimdilik gizlenmiş . 750 milton dxt oluşturlucakmış. coin satış fiyatıda 0.18 usd olarak belirlenmiş. ico ya BTC, ETH, BCH ile katılmak mümkün. ICO sürecinin 1 ay sürmesi planlanmış .
yazar yorumu: açıkçası verilerin kullnamı üzerinden para kazanma fikri bana mantıklı geldi. proje daha yeni, pre-ico da iyi bir performans sergilerse ICO suna katılmayı düşünebilirim.
Faydalı Linkler
Websitesi: https://www.datawallet.com/ (şuanda ico sitesi daha aktif durumda )
ICO sitesi: https://tokensale.datawallet.com/#ico
Whitepaper: https://tokensale.datawallet.com/pdf/datawallet_whitepaper.pdf
Bitcointalk ANN Konusu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2385841.0
Reddit: https://www.reddit.com/r/Datawallet/
Twitter: https://twitter.com/DataWalletHQ
Blog: https://blog.datawallet.io/
Telegram: https://t.me/datawallet
goraset
Did you like this?
Tip criptoturk with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to criptoturk

Scan to Donate Bitcoin Cash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to criptoturk

Scan to Donate Ethereum to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to criptoturk

Scan to Donate Litecoin to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to criptoturk

Scan to Donate Monero to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to criptoturk

Scan to Donate ZCash to criptoturk
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:
Please follow and like us:

Yazar: criptoturk

1 thought on “DATAWALLET: Dünyanın En güçlü veri alışverişi

    Öget Arif

    (8 Kasım 2018 - 11:17)

    Güzel yazı, çok bilgilendirici olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir